Skocz do zawartości

[rower miejski] uniwersalny rower dla kobiety - co wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam roweru miejskiego dla żony. Poniżej parametry do poszukiwań. Do tej pory poradzono mi Unibike Citizen ale chciałbym posłuchać innych, dużo bardziej doświadczonych opinii.

 

Parametry:

- wzrost 164cm

-waga 60kg

- rower potrzebny do: jazda po mieście, bardzo sporadyczne użytkowanie (raz w miesiacu, do 15km spokojnej jazdy)

- budżet: do 2000pln

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mihau_ napisał:

Ciężkie to, mało dynamiczne, jazda po prostu jest męcząca (a jakieś wzniesienia to już w ogóle)

Ale dla kobiet wygodne :) I często też ładne. 

@KfaQ wszystko tak naprawdę zależy od żony, i tego co przypadnie jej do gustu.

W zakładanym budżecie masz np. trzy rowery Unibike - Vision, Citizen i Flash. Każdy będzie dobry do miasta i do sporadycznej jazdy. Na każdym pozycja będzie nieco inna. Wybrałbym się z żoną do sklepów i pomierzył, popytał bo bez tego to my możemy doradzić najlepszy według nas wybór a niekoniecznie będzie on zbieżny z wymaganiami żony. 

Citizen jest całkiem okej, dość zwrotny jak na taką miejską "kobyłę", można wybrać albo piastę z trzema biegami albo klasyczne przerzutki. Bardzo wygodna, wyprostowana pozycja, sztywny widelec zamiast kiepskiego amortyzatora. Ja bym celował w coś takiego - rower z prostym napędem tzw. 1xX - albo tylko przerzutką z tyłu, albo właśnie z piastą wielobiegową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cienkun - rower ładny ale żona nie jest fanką różowego:)

@WaGiant - dzięki za podrzucenie tamtego tematu, właśnie o takie coś chodziło. Tylko mam jeszcze jedno pytanie - czy Unibike Citizen jest wart wyższej ceny? Nie chcę przepłacać za rower tylko dla tego że jest nowszy (szczególnie jeżeli ma być używany sporadycznie) ale jeżeli jest coś co przemawia za nim to może warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do którego roweru chcesz porównać tego Unibika ? Do Belleco ?

1 Uni ma cenę sklepową , zawsze będzie wyższa do tej z Allegro

2 Uni ma piastę z prądnicą i oświetlenie . Może dobre i za to się płaci . Sama piasta z prądnica to i+ i- . Jeśli rower nie będzie często wykorzystywany po zmroku to raczej - . Ale sam nie miałem , nie jeździłem .

3 Błotniki , bagażnik zamontowane w Belleco mistrzostwem świata nie są ( jak napisałem w tamtym temacie lepiej kupić goły rower i dokupić sensowny osprzęt ) , te z Uni pewnie lepsze . W Belleco nie widać nóżki , a Uni ma i to pewnie dobrą . To peryferia ale za to się płaci .

4 A którą wersję Uni bierzesz pod uwagę 3 czy 7 ? 3 będzie wygodna do codziennych dojazdów , bezobsługowy napęd . Na wycieczki wybrałbym jednak 7 . W zasadzie trudno porównać napędy Rometa i Uni . Romet ma akceptowalny , ,,turystyczny" napęd 3x8 , Uni 1x7 który powinien być wystarczający do rekreacyjnej jazdy po płaskim . Pytanie czy żona poradzi sobie z 3ma biegami z przodu czy będzie wolała mieć tylko z tyłu ? Na pewno Uni ma lepsze hamulce .

5 Jest jeszcze kwestia amortyzator ( niewiadomej jakości ) kontra sztywny widelec . ?

Co by nie mówić Belleco , szczególnie w wersji ,,gołej" ma niezły stosunek jakości do ceny . Uni wydaje się przedrożony w stosunku do tego co oferuje ale ma jeden olbrzymi + . Można go zobaczyć i przymierzyć w sklepie . Wygoda i dopasowanie są warte żeby za nie zapłacić .

Moim zdaniem najlepszą radę dał kolega MikeSkywalker - ,, Wybrałbym się z żoną do sklepów i pomierzył, popytał bo bez tego to my możemy doradzić najlepszy według nas wybór a niekoniecznie będzie on zbieżny z wymaganiami żony.  "

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...