Skocz do zawartości

[koło tył] pomoc w wyborze


Klosi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

3 lata temu przez przypadek stałem się szczęśliwym posiadaczem pięknej szosy Specialized Allez (stasza generacja aluminiowa z karbonowym widelcem) - wcześniej jeździłem tylko na MTB. Robię na nim trasy po 50-80 km głównie w weekendy.

Ostatnio kupiłem trenażer i wyszło, że tylne koło jest scentrowane, a po wizycie w serwisie, obręcz pęknięta i nie do naprawy.

Oryginalna obręcz to Alexrims DA16 28" z kasetą Shimano Alivio CS-HG51 8rz 11-28, wentyl presto, hamulce V-brake, osprzęt Shimano Tiagra, jaka piasta/szprychy nie wiem.

Chciałem po prostu kupić identyczny zestaw ale szukałem i wygląda, że już dawno nie jest dostępny.

Znalazłem w archiwum dane aktualnej obręczy:

Aleks obręczy aluminiowych "DA16"
16-622 (28" x 1,75), czarna anodyzowana
doublewall, ze wskaźnikiem, 550g, AV
szerokość: 22,4mm, wysokość: 20,8mm 32 otwór

Sam próbowałem coś znaleźć ale jestem w tych sprawach "lajkonikiem" i się gubię. Bardziej zależy mi na wytrzymałości obręczy oraz dobrej piaście, która jest szczelna i nie dostanie się do niej syf, niż na masie obręczy.

Mam do was prośbę o pomoc we wskazaniu zamiennika, chciałbym kupić od razu gotowe koło. Budżet na koło 200-500 zł, górny jak naprawdę warto dołożyć przy moich przebiegach.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...