Skocz do zawartości

[Suport w ramie Author 19'] problem z wyjęciem/wykręceniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Nabyłem po okazyjnej cenie ramę Author 19' Ma ona jeden problem, mianowicie niemożliwy do normalnego wykręcenia wkład suportu. WD-40, cola...modyfikowane skręcane klucze, dźwignie, imadła, wybijaki, młotki.... nic wkład nawet nie drgnie...boje się że wygnę ramę, lub uszkodzę gwinty. Z jednej strony miska wykręciła się bez problemu, z drugiej nie ma chyba na nią siły...klejona??? wbijana na gorąco? Na YT widziałem możliwość delikatnego wycięcia jej brzeszczotem, jednak brzeszczoty się po niej ślizgają i co najwyżej mogą ten wkład wypolerować z ciemniejszego nalotu. Pilniki to samo ( jakaś stal hartowana chyba tych misek). Proszę o pomoc jakiś patent na taki suport. Chciałem montować jakiś inny Hollowtecha czy coś lepszego...Czy jedynym rozwiązaniem będzie powrót do starego suportu na kwadrat i kulki? Może znacie jakiś serwis co ratuje takie ramy?

1040491.jpg

1040492.jpg

1040493.jpg

1040497(0).jpg

1040498(0).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w lewo i w prawo...żeby chociaż zapiszczało ruszyło się o 1 mm...nic... Z przyjemnością mogę komuś wysłać tę ramę i zapłacić za odkręcenie tego ustrojstwa....Nie chce dawać do serwisu bo powiedzą ee tam kup Pan nową ramę ta jest do kosza... a to nie o to chodzi...za 900 zł to wiem, że mogę nową jakąś czystą ramę kupić.

Edytowane przez biancomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba poprzedniego właściciela próby, i trochę moje.. ale to nic wielkiego na fotach wyszło okropnie  ale to tylko zjechane trochę farby z mufy. Heh mogę dać do serwisu... ale nie sądzę by to odkręcili bez klucza pneumatycznego/udarowego. Czyli patentów brak...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co patentować, wiesz czego kupiłeś ramę "po okazyjnej cenie" :)

Ja widzę dwie opcje - ciągle zapuszczać WD, i spróbować kluczem udarowym.

A jak nie puści to albo złapać wystającą część suportu w imadło i kręcić ramą, albo przyspawać jakieś długie ramie do tego co wystaje i wtedy odkręcić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to ""Mądry Polak po...zakupie" dziwne tylko, że z jednej strony odkręciło się normalnie...środek suportu też bez większych problemów a ta jedna strona wręcz jakby zespawana. Pytanie pomocnicze z czego mogą być te miski gwintowane ? Wolframowe pilniki, brzeszczoty by dały radę? Zwykłe do stali się tylko ślizgają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cięcia, to Dremel- mała szlifierka ze zwykłymi czarnymi, korundowymi tarczami, naciąć od środka uważać na gwint. Miski to żelazo + ok ~1% lub więcej węgla, stal węglowa tak zwana, zahartowana i odpuszczone, twardość ponad 60 HRC, szkoda pilnika. Jak trochę natniesz dremelem, to dokończyć można próbować brzeszczotem itp. - w miejscu cięcia rozgrzeje się i będzie mniej twarde. Jednoczeście próbować odkręcać, bicycle-bottom-bracket-20-tooth-splined-socket-tool-cts20t-ehardwarestore-1806-26-ehardwarestore@5.thumb.jpg.6ad78a13300b391fe57a1c74879aa9c5.jpg najlepiej taka nasadka, a przez jej środek śrubę i nakrętkę, by trzymała miskę i nasadkę razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie robiłem. Zaciskałem i kluczem żabką + przedłużka z rurki 50 cm...Wyrywało imadło...z blatu. 

Popytam w poniedziałek jakieś dobre serwisy we Wro. Ewentualnie wulkanizacje gdzie mają klucze udarowe.

I dam znać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja byłaby prostsza, gdyby to tylko sama prawa miska siedziała w ramie, ale wygląda na to, że tam jest cała tuleja suportu (Shimano, Kinex?). Suporty na łożyskach maszynowych typu VP, Neco, pozwoliłyby wybić łożysko z miski, i do przecięcia zostałaby sama miska, która aż tak twarda nie jest, no ma cienkie ścianki. Jeśli do przecięcia jest bieżnia łożyska to brzeszczotem można się zamęczyć na śmierć.

Wykręcałem niejeden zapieczony suport i gdy normalne metody, czyli podlewanie penetrantem, a potem dobrze zamocowany klucz i przedłużka (lub klucz w imadle i kręcenie ramą) nie pomagają, to szkoda czasu i od razu trzeba przejść do dremela. Dremel (czy dowolna szlifierka szybkoobrotowa), nawet ze zwykłym kamieniem szlifierskim, nigdy mnie nie zawiódł.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że ten wkład to był jednak pakiet Shimano na konusach i kulkach, gdzie prawa miska jest integralną częścią całej tulei, tak jak na poniższym filmie:

Myślę, że opcja za jakimś warsztatem samochodowym dysponującym kluczem udarowym będzie najlepsza (tylko uprzedzić ich, że tam jest lewy gwint).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak!!! dokładnie to ten suport. Czyli co próbować w warsztacie samochodowym?

Podjadę jutro. Do sprawdzonego warsztatu...robią koła dla TIR-ów to będą mieli odpowiednią moc w kluczach. A jak nie da rady to wzbogacę się o dremel. Dzięki za wszystkie  info. Dam znać jak wyjdzie dla potomnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...