Skocz do zawartości
R10

[Dziecko] Bagażnik i torba/sakwa dla młodych.

Rekomendowane odpowiedzi

R10

Jakie macie jako rodzice doświadczenie w jeździe dzieci do szkoły, z torbą/plecakiem z książkami, zeszytami, śniadaniem, piciem itp.?
Około kilometra w jedną stronę, jazda całoroczna, dobrze przetrenowana trasa do przedszkola - no ale nawet do zerówki nie woziło się podręczników.
Siedmiolatek i rower 20'', pierwszy pomysł to tradycyjny klasyczny bagażnik na tył nad tyle koło.
OK, tylko co dalej?
Mocować plecak szkolny do bagażnika (na wierzchu ekspanderami), czy może dać z boku sakwę i plecaczek wkładać do sakwy, czy może dać jakis kuferek i plecaczek do kuferka, inne sugestie, szczególnie te z życia osobiście sprawdzone?
Każde rozwiązanie wydaje się mieć i zalety i wady (np. środek ciężkości lub przesunięcie gabarytu/ciężaru na bok, no i w ogóle generalny wzrost masy całego roweru choćby o ciężar bagaznika i sakwy/kuferka).
A może dopóki dorosły i tak towarzyszy w drodze do szkoły, to odpuścić i wozić plecaczek szkolny dziecka na swoim rowerze?
Jakby co to który z bagażników byście wybrali (lub polecili inny lekki i tańszy, do roweru na kołach 20''):
www.islabikes.co.uk/product/accessories/luggage-racks/luggage-rack/
www.islabikes.co.uk/knowledge/why-islabikes/islabikes-excellent-mini-touring-bike/
www.kubikes.de/kubikes_shop/Zubehoer/Gepaecktraeger/Alu-Gepaecktraeger-passend-fuer-20-Zoll.html
www.woombikes.pl/products/bagaznik-do-roweru-woom

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KOKESZ

Szkoda młodych kręgosłupów na te plecaki. Ja woziłem na swoim rowerze jak długo się dało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• trandus
      Przez trandus
      Cześć,
      W sierpniu br. chciałbym wybrać się na tydzień na wycieczkę rowerową z moim 3,5 letnim synem.
      Zależy mi na miły towarzystwie, także dla mojego dziecka.
      Chłopak jest "ogarnięty", lubi się bawić zarówno ze starszymi jak i młodszymi dziećmi. Lubi jeździć na rowerze w foteliku / przyczepce.
      Zależy mi na wyjeździe, miejsce praktycznie dowolne, mogą to być Mazury, ale także inne części Polski, myślałem także o trasie z Passau do Wiednia, ale jestem otwarty na każdą inna lokalizację, choćby w Skandynawii.
      Wyjazd oczywiście pod namiot. Posiadam rower z fotelikiem + przyczepką, w której będą jechały bagaże, ale także dziecko jak będzie taka potrzeba (syn woli jeździć w foteliku).
      Termin, praktycznie dowolny w sierpniu. Wszystko do ustalenia.
      Jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów byłby zainteresowany takim wyjazdem to bardzo proszę o kontakt.
      Michał
      604 13 57 75
      trandus@gmail.com
    • Czarekmarek
      Przez Czarekmarek
      Dzień dobry.
      Jaki polecacie fotelik montowany wyłącznie do rury podsiodłowej? Chciałbym wydać możliwie jak najmniej, powiedzmy do 200zł, ale jak będzie trzeba to dam więcej. Nawet nie wiem czy młoda będzie chciała w tym śmigać).
      Rower to Author 27,5 mtb, rama 21'. Córa ma 11 miesięcy i waży troszkę ponad 11kg, chciałbym coś co zamontuję tylko do rury (nie chcę bagażnika) i na czym przynajmniej do końca tego sezonu dam radę ją wozić (żadnych szaleństw, jakieś ścieżki rowerowe, parki itd)

• Gość Justyna
      Przez Gość Justyna
      Witam. Córka dostała rower. Niestety najniższej półki. Mała ma wielką chęć nauczenia się jazdy na rowerze, ale za nic w świecie nie daje rady kręcić pedałami. To jej pierwszy rower, ma 3 lata.
      Ja się na tym nie znam, mąż może by coś spróbował poprawić ale musialabym mu powiedzieć co... Co zrobić żeby dziecku lżej się pedalowalo? Może można coś wymienić , jakaś część?

• efv
      Przez efv
      Poszukuję okularów na rower dla dzieciaka siedmioletniego - jeździmy w dłuższe trasy i chciałbym by oczy młodego były w miarę bezpieczne (od robali i UV).
      Rozważałem UVEX Sportstyle 509, ale wyczytałem że są dla 3-4 latków, ja potrzebowałbym coś większego.
      Macie jakieś doświadczenia / modele do polecenia ?
    • babadzi
      Przez babadzi
      Sprzedam jak w temacie. Stan bardzo dobry/idealny. Rama 11", koło 24". Opis i zdjęcia w linku do aukcji poniżej. Cena 800 zł. 
      http://allegro.pl/specialized-hotrock-24-unikalny-lekki-i7330252492.html