Skocz do zawartości

[zębatki] Wolnobieg z brązu i inne 8-rzędowe budżetowe, ale brandowane opcje z Allegro


Krzeszny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem tu nowy.

Czym jeżdżę? Mam grafitowego Gianta Sedonę - trekkingowego/MTB z kołami 26 i dużą ilością akcesoriów, jak np. przedni błotnik 5 cm nad ziemią :)

Szukałem 8-rz wolnobiegów i mam takie 3 opcje (pominąłem no-name'y):

  1. WOLNOBIEG SUNRUN FW-8I (13-28) BRĄZ EKO
  2. Lixada Tri-Diamond 13-28T wolnobieg 8rz
  3. Wolnobieg SunRace MFM568 13-34 8rz. OEM - to mi się najbardziej podoba (34 na największej) na bardzo strome podjazdy  - np. po schodach :)

Które są najlepsze/najgorsze i o co chodzi z zębatkami z brązu? Jeszcze piszą, że są EKO, chociaż w zasadzie nie wiadomo czemu (ktoś się domyśla)?

Na pewno te z brązu by nie rdzewiały.

Pozdrawiam,

Krzeszny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SunRace. Nie dorwónuje trwałością Shimano, ( nie ma wolnobiegów Shimano 8 sp ) ale do przeżycia. Inne padną szybko ( zapadki ) zanim zużyjesz zęby. Eko się nazywa bo to bida do kwadratu. ( najczęściej nawet  nieindeksowany - bez nacięć, rowków na koronkach ułatwiających łańcuhcowi zmianę biegów  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krzeszny napisał:

Na pewno te z brązu by nie rdzewiały.

Zębatki nie są z brązu tylko z brązowym (kolor) wykończeniem:

image.png.bb0fa13d7db758fdf83c507626332b63.png

Takie samo wykończenie ma np. Shimano:

image.png.3978e887c487e64ab67229121d6bb44c.png

A EKO jak napisał @SoloTM nie pochodzi od ekologii tylko są EKOnomiczne (czyli tanie jak barszcz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to po dokręceniu starego i założeniu nowego wolnobiegu jest duża szansa na to że będzie chodził na boki ogólnie jak już kupować najlepszy dostępny, ale najlepiej mając w planie jazdę po schodach zmienić koło piastę na taką pod kasetę... Piasty ( niedrogie) pod wolnobiegi przy większym obciążeniu gną osie bo konus  jest w niekorzystnym miejscu... Taniość może się mścić na wiele sposobów, ale przy 8s krzywa piasta zawsze będzie lekko wpływać na komfort...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ale jednak rezygnuję z 8-rzędowych. Chciałem zamienić swoje triggery 7-rzędowe Shimano Altus (mam ich dość, za dużo klikania) na manetki obrotowe 8-rzędowe przy okazji sezonowej zmiany napędu, ale trochę szkoda kasy. Dopóki nie rozlecą się klamkomanetki, które mam, zostaję przy 7 rzędach.

Godzinę temu, itr napisał:

ogólnie to po dokręceniu starego i założeniu nowego wolnobiegu jest duża szansa na to że będzie chodził na boki ogólnie jak już kupować najlepszy dostępny, ale najlepiej mając w planie jazdę po schodach zmienić koło piastę na taką pod kasetę... Piasty ( niedrogie) pod wolnobiegi przy większym obciążeniu gną osie bo konus  jest w niekorzystnym miejscu... Taniość może się mścić na wiele sposobów, ale przy 8s krzywa piasta zawsze będzie lekko wpływać na komfort...

Myślałem nad zamianą na kasetę, ale od ponad 9 lat nie miałem problemów z wolnobiegami. Szkoda tylko, że nie było kasety od nowości.

Jeszcze jedna sprawa - czy wolnobieg SunRace z przeskokiem 24 na 34 (2 największe blaty) jest dobrym rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...