Skocz do zawartości

[koła wyścigowe] 29" do XCM i XCO


TheJW

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Mały update:

Na jakiś czas zostawiłem temat, ale wykryta wczoraj usterka fabrycznego koła zmusiła mnie do szybkiego działania i zamówiłem Evanlite X25 na piastach DT350 i szprychach CX Ray.

Martwi mnie ich niski profil (21mm), obawiałem się o zmniejszoną z tego powodu sztywność, ale Evanlite twierdzi, że będę zadowolony. Zobaczymy. ;)

W piątek powinny być u mnie, więc jeśli ktoś ma jakieś pytania, prośby dotyczące pomiarów itd., to proszę teraz przed założeniem opon, kasety i tarcz. :)

Miałem ofertę na VYTYV XC 29 (nie Aviator) w dobrej cenie na piastach a'la 240s, ale Evanlite przekonały mnie gwarancją. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, kto jest producentem. Nie mam czasu na zabawę w zbieranie części po taniości i czekanie na nie do zimy. Potrzebuję kół do jazdy na już. ;)

Już wspominałeś o tym, że "wiesz, kto jest producentem i dużo przepłacę", ale jeszcze ani razu nie podałeś nazwy tej firmy...
Ciekawa też podana cena, bo nigdzie poza Aliexpress tak tanich obręczy nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to są.

Obręcze Evanlite X25, piasty DT Swiss 350 SP (ratchet 18t), szprychy CX Ray (28/28), nyple...nie mam pojęcia, zapomniałem zapytać...pewnie Sapim Polyax.
Szerokość wewnętrzna 25mm, zewnętrzna ~30-31mm, wysokość ~22mm.
Waga kompletu (z taśmą i wentylami): 1386g (646,5 + 739,5)

Jutro odpoczynek od jazdy, więc będzie mycie roweru i przekładka. Nie mogę się doczekać pierwszej jazdy - albo będę mega zadowolony, albo równie mocno rozczarowany. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem! To znaczy te moje fabryczne aluminiowe nie trudno poznać, bo naprawdę się gną. Ale mając do porównania jakieś fajne aluminiowe koła, takie XR 1501 na przykład... mogłoby być ciekawie. ;)

Nawet myślałem, czy nie kupić po prostu XR391 na 350 za 60% tej ceny... 

Jutro będzie wszystko jasne. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję za bardzo... :P

 

P.S. No i nadal nie wiemy, kto produkuje te obręcze i gdzie można je kupić za ułamek ceny...kolega tak krzyczał, a zapytany o konkrety - milczy. To już któryś raz... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, TheJW napisał:

P.S. No i nadal nie wiemy, kto produkuje te obręcze i gdzie można je kupić za ułamek ceny...kolega tak krzyczał, a zapytany o konkrety - milczy. To już któryś raz... :whistling:

Zapytanie dodałeś po edycji postu :) Na początku w odpowiedzi o nic nie pytałeś a nie scroluje kilka razy tematu żeby czytać te same odpowiedzi. 

btw. nie będę nikomu robił reklamy/antyreklamy. Podałem cenę ile faktyczne kosztuję te obręcze, było na pw. uderzać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście daną obręcz można kupić sobie bezpośrednio w Chinach za te ~$130 ale przecież w Polsce (poza jakimiś wyjątkami zamawiania na "okrętkę") trzeba od kwoty zakupu produktu i przesyłki zapłacić podatek VAT 23% oraz cło antydumpingowe, które na obręcze z włókna wynosi aktualnie ca. 50%. A przynajmniej taką wartość usłyszałem ostatnio od osoby z branży. 

Poprawcie jeśli się mylę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatki, cła, opłaty to jedno.
Ale ktoś przecież jeszcze musi te koła poskładać. I dać na nie gwarancję.
Jakbym miał możliwość zbudowania kół samemu, to pewnie bym kombinował ze ściąganiem bezpośrednio od chińczyka - ale nie mam.
Druga sprawa, o której już wspominałem - potrzebowałem kół na już, bo zostałem z tylko jednym rowerem, w którym tylne koło w każdej chwili mogło się rozsypać.

Co do samych kół - przełożyłem, rower schudł 690 g. Ważył 10,59 kg, teraz 9,9 kg. Tylko jakim kosztem... ;)
Zastanawiam się, co źle zważyłem, albo czego zapomniałem zamontować, bo różnica między starymi a nowymi kołami to 590 g. Może to też kwestia tej wagi za 25 zł z wędkarskiego...spróbuję zważyć go jakąś inną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2020 o 20:30, arek_wro napisał:

X1900 myślę źe bliżej 2kg. Moje X1700 ważyły 1790. 

Trochę archeologia ake dla potomnych...

QX1900 od X1700 różnią się piastami (ale 370tki z X1900 są i tak ciut lżejsze od 350tek z X1700) i szprychami (X1900 są na podłych i ciężkich championach a X1700 na cieniowanych competition). Obręczn jest ta sama.

18 godzin temu, Punkxtr napisał:

cło antydumpingowe, które na obręcze z włókna wynosi aktualnie ca. 50%. A przynajmniej taką wartość usłyszałem ostatnio od osoby z branży. 

Poprawcie jeśli się mylę. 

Cło antydumpingowe na chińskie komponenty do budowy roweru wynosi 48,5% ale dot. niektórych przypadków aluminiowych i kompozytowych ram oraz widelców. Na wszystko inne jest 4,7% jednak wiele zależy od chumoru celnika a odwoływanie się to droga przez mękę i poprzedzona zapłaceniem stawki wstępnie naliczonej. Do tego nasz poczta dodatkowo dolicza skbie ostatnio jakieś kosmicznie wysokie koszty dodatkowe za transport i magazynowanie przez czas odprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2020 o 22:54, TheJW napisał:

albo będę mega zadowolony, albo równie mocno rozczarowany.

Jednak ogromne rozczarowanie. 

Czuć większą sztywność z tyłu, ale na pewno nie jest to efekt, jakiego się spodziewałem i jakiego oczekiwałem. Różnica na pewno nie jest warta takich pieniędzy. Tych 600 g mniej nie czuć w ogóle. Gdyby kosztowały 2500, niech będzie nawet 3000 zł, to bym tak bardzo nie żałował. A teraz jestem strasznie wkurzony! :verymad:

Pluję sobie w brodę, bo miałem dołożyć i kupić szosę... :(

Ale żeby nie było! Koła same w sobie są w porządku. Solidnie zbudowane, wyglądają ślicznie. Po prostu nie są dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wydaje mi się, że jeśli priorytetem ma być sztywność, to nie można przymykać oka na rzeczy w/w przez kolegów - dla samej niskiej masy, taka nietania przecież zabawa, po prostu nie ma sensu ( jeszcze żebyś ważył z 60 kg :icon_wink: )...
Na Twoim miejscu rozważałbym zwrot, skoro nie jest to to, czego się spodziewałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko wszystko 29" boost: dt m1900 (czyli najgorsze alu) przód 81N/mm, tył 67N/mm; dt xrc1200 przód 66N/mm, tył 54N/mm. Wieczorem postaram się podrzucić coś więcej. Ok, wskazany przykład to nie jest porównanie jabłko do jabłka ze względu na to, że węgiel jest do xc a alu do AM/trail ale jak zobaczycie węgiel ogólnie jest giętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam raczej przeciwne doświadczenia ze szprychami jb. Wspomniane wyżej dt są na 28 szprychcach sp. Kołnierze piast w dt są bardzo niskie. Sztywności nie mozna im jednak odmówić.

Garść kolejnych pomiarów... (wszystko 29" boost)

CrancBro synthesis xct alu 74/65

Jak wyżej ale wersja węglowa 58/54

E13 trs plus alu 54/47

E13 xcx race carbon 70/58

Reynolds tr309 carbon 61/49

Stans ach mk3 alu 72/53

Stans crest cb7 carbon 59/46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sabarolus, @KrissDeValnor idąc Waszym tropem przemyślałem temat i doszedłem do wniosku, że je zwrócę. Trochę głupio wyszło, ale cholera...naprawdę szkoda kasy, jeśli efekt nie jest zadowalający. Na wiosnę będę myślał nad jakimiś amelinowymi. Może to tylne koło jakoś wytrzyma kilka miesięcy. :) A jak nie, to będę jeździł na szosie (o ile jakąś w końcu kupię).

@Dokumosa masz jakieś konkretne źródło, czy poświęcasz się i przeczesujesz sieć w poszukiwaniu tych testów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...