Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] jaki u-lock


NowyUser99

Rekomendowane odpowiedzi

tak sie jeszcze zastanawiam, jak ma się takie zabezpieczenie

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTQ1Ka4IGt57wccNt1C2kdrWtCiDyEbNzFUKUfHk58_V60mLkteSw

 

do linki w tym zestawie

http://static.squarespace.com/static/51e6e76be4b066098f51193e/529ca8a1e4b0a6ba0e38e574/529cb6e0e4b0e377b03a3b27/1386002145598/8005_400x400.jpg?format=500w

 

te linki w zestawach Kryptonite/OnGuard są lepszej jakosci, grubsze? (nie mialem jeszcze w reku, wiec nie moge porownac). Traktowac to tylko jako dodatkowe zabezpieczenie, zniechecajace potencjalnego zlodzieja? Dla przykladu rower zepne za tylne kolo i rame U-Lockiem... a linką podciągne do przedniego koła. To tylko dodatkowy poziom zniechęcenia, ale koło jakby sie uparł to i tak by ukradł przecinajac linke.

 

tak gdybam

 

 

Linka to linka. Bez większej różnicy. Mam do Evo osobną linkę Bell'a i używam na postojach 4h&up jak mi się chce ją ze sobą zabrać. Założenie u-locka (słup, koło, rama) i pościąganie lampek, licznika już trochę zajmuje, a plątanie z linką mnie doprowadza do szewskiej pasji, dlatego odpuszczam... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też interesuję się zakupem u-locka i już prawie zdecydowałem się na Evo 4 + linka 2m, ale zastanawia mnie, czy zostawianie roweru za ok. 2200 na pół dnia:

(1) w miejscu publicznym, gdzie zazwyczaj  stoi "na papierosie" ponad 10 osób i dodatkowo cały czas ktoś przechodzi

lub (2) miejscu mniej publicznym, z ruchem około 1/os co 0,5-1 min, ale przy budce ochroniarza

to proszenie się o kłopoty? 

 

W okolicy jest przypiętych sporo innych rowerów, większość starych i niewartych uwagi, ale zdarzają się nówki z sensownym osprzętem. Wszystkie przypięte linkami, czasem od wielkiego dzwona zdarzy się jakiś u-lock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawianie roweru przypiętego na pół dnia to nie jest dobry, ogólnie. No ale co zrobić? Skoro masz miejsce gdzie są ludzie to dobry pomysł. Budka ochroniarza swoją drogą ale jesteś pewien, że podejmie działania w razie próby kradzieży? Może jest tam tylko dla ozdoby :D

 

Towarzystwo słabych rowerów pomorze. Jak zobaczy Evo 4 to poszuka roweru spiętego linką z marketu ;) Pytanko: Do czego będzie rower przypięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszedł dziś mój Pitbull

foto dla zainteresowanych: https://www.dropbox.com/sh/ti7xxyvc3qsq2k3/-o1oq93IXN

 

ciężki sprzęt, ale prezencję ma... jeden klucz duży z podświetleniem. Możliwość zamocowania do ramy, linka itd .... ciekawe jak bedzie sie z tym jezdzilo na rowerze 9lub w plecaku) / czekam jeszcze na rower.

 

a zbaczajac troche z tematu.... dziś pod Biedronką zauważyłem małe stojaki na rowery / nie ma jak do nich podpiąć się u-lockiem. Kiepska jakość stojaków, zresztą identyczne widziałem przy banku PKO... no ale wracajac do biedronki... przy wozkach zobaczylem spiety rower ulockiem, o rame , do grubej poreczy.... no nie ruszylbym tego roweru gdybym byl zlodziejem. U lock pomaranczowy - pomyslalem kryptonite, gruby, ale jednak to nie kryptonite tylko jakis LUX - no ale nie wazne. .... obok stala jakas damka (zadbana) i tak patrze i sie dziwie... czy ten rower jest przypeity? Przyjzalem sie blizej i okazalo sie ze przednie kolo bylo spiete malym kabelkiem do tego dupowatego stojaka tego typu http://www.pmo.com.pl/images/stories/produkty/stojaki-rowerowe/duze/stojak_rowerowy_bizon/img/stojak_rowerowy_bizon_A.jpg

 

to byl wzorowy przyklad... roweru z ulockiem bym nie ruszyl.... za to damka była łatwym łupem, przypieta kabelkiem grubosci przewodu do myszki komputerowej. Już nawet chciałem fotke cpyknąć telefonem dla reszty społeczeństwa / jak to pieknie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 .... ciekawe jak bedzie sie z tym jezdzilo na rowerze 9lub w plecaku) / czekam jeszcze na rower.

 

Hej nie wiem jaki rower wybrałeś, ale ja mam Maestro19 cali i w trójkącie ramy mi ten u-lock się nie mieści. Jest niestety za duży. Muszę go przyczepiać do sztycy. Jak byłbyś zainteresowany jak on wygląda na rowerze to daj znać a wówczas również wrzucę w weekend pare fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zastanawiam sie wlasnie nad ulockiem do mojego roweru za ponad 3tys, chodzi o to bym czul sie bezpiecznie zostawiajac rower pod sklepem, jak ide do pracy rower zostawiam u dziewczyny w domu i wole kawalek dojsc na pieszo czuje sie bezpieczniej poprostu :D Zastanawiam sie nad ulockiem kryptonite evolution 4 serii lub kryptonite new york, i putanie czy warto doplacac 100zl do tamtego ulocka ?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wtedy poczujesz się lepiej to kupuj. Czy to pomoże to musisz sobie sam odpowiedzieć bo nadal nikt nie jest w stanie podać jakichkolwiek statystyk kradzieży rowerów w zależności od klasy ulocka.

 

Odnośnie mocowania. Czy konieczne jest jego umieszczanie w płaszczyźnie ramy? Ja mam pod ramą sakwę a u-lock zamocowany do ramy odstaje od niej o jakieś 7-10cm. Nogami o niego nie zahaczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo i NY mają pałąki z tego samego materiału, te same zamki. NY grubszy i cięższy, w zestawie nie dostaniesz uchwytu więc będziesz musiał sam sobie coś zorganizować albo wozić w plecaku.

Evo jest przecinany szlifierką kątową w 2 minuty, NY może 30 sekund dłużej. Obu nie ruszy żadne narzędzie ręczne (brzeszczot, nożyce).

Na nasze warunki raczej nie ma dużego znaczenia, który model wybierzesz.

Lepiej zastanów się nad wyeliminowaniem szybkozamykaczy na klamkę bo ulock nie zabezpieczy Ci obu kół i siodełka ze sztycą.

Odnośnie mocowania. Czy konieczne jest jego umieszczanie w płaszczyźnie ramy? Ja mam pod ramą sakwę a u-lock zamocowany do ramy odstaje od niej o jakieś 7-10cm. Nogami o niego nie zahaczam.

Nie musi być. Ja też mam nie w osi i jest ok:

 

f2c33135df.jpg

 

Na dole odstęp od ramy ponad 1 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cześć, zastanawiam sie wlasnie nad ulockiem do mojego roweru za ponad 3tys, chodzi o to bym czul sie bezpiecznie zostawiajac rower pod sklepem

 

Jak się będziesz z tym czuł to raczej kwestia indywidualna :)  Mój rower wart jest ok 4000, niemal codziennie  przypinam go pod sklepem na 30-40 minut. Czasami zostawiam na kilka godzin. Przypinam u-lockiem Abus granite 54. Wychodzę z założenia, że zawsze lepiej ukraść rower obok bo: jest przypięty linką albo za przednie koło albo jedno i drugie. A na Abusa to raczej ze szlifierką trzeba uderzyć, więc szkoda zachodu i niepotrzebne ryzyko. Licznika za 29zł z Lidla i lampek po 30zł nie zdejmuję. Na dłuższe postoje rozważyłbym linkę do przeplecenia prze koła i siodełko, spinaną ulockiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o polaczeniu ulocka evolution z lancuchem tej samej klasy ? Nie przeszkadza mi waga zbytnio

Zainteresuj się linką Kryptoflex, wersja 2 metrowa powinna starczyć na oba koła i siodełko. Co prawda jest to linka ale dość ciasno spleciona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PjeseczeQ, super już wszystko wiem :) podziękował. Jeszcze tylko muszę się zdecydować czy EVO4 czy Pitbull Onguard. 

 

Onguard jak chcesz kilkadziesiąt złociszy przyoszczędzić, a Evo jak chcesz lepsze mocowanie do ramy (ponoć lepsze niż onguard'owe - używam tylko Flexframe U - nie mam osobiście porównania) + Key Safe Program i popularniejszą markę. Wielkich różnic nie ma. ;)

 

@MatiSpeed - nie ma, bo żeby się brać za u-locki klasy równej i powyżej Evolution/Pitbull/Granit 54 narzędziami ręcznymi to trza mieć coś źle z dynią. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Poszukuję u-locka do mojego roweru.

W sklepie rowerowym widziałem taki http://allegro.pl/zapiecie-rowerowe-u-lock-kross-kzu-200-uchwyt-i4026349112.html tylko nie wiem czy się do czegoś nadaje.

I chyba jest trochę za mały.

 

Co o nim sądzicie? Możecie polecić coś lepszego w podobnym budżecie?

Dodam, że rower będzie stał pod uczelnią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo i NY mają pałąki z tego samego materiału, te same zamki. NY grubszy i cięższy, w zestawie nie dostaniesz uchwytu więc będziesz musiał sam sobie coś zorganizować albo wozić w plecaku.

Evo jest przecinany szlifierką kątową w 2 minuty, NY może 30 sekund dłużej. Obu nie ruszy żadne narzędzie ręczne (brzeszczot, nożyce).

Na nasze warunki raczej nie ma dużego znaczenia, który model wybierzesz.

Lepiej zastanów się nad wyeliminowaniem szybkozamykaczy na klamkę bo ulock nie zabezpieczy Ci obu kół i siodełka ze sztycą.

 

Nie musi być. Ja też mam nie w osi i jest ok:

 

f2c33135df.jpg

 

Na dole odstęp od ramy ponad 1 cm.

 

 

 

przyszedł do mnie dziś rower i próbowałem jakoś podpiąć do niego Pitbulla ... ale na razie mi sie nie udalo. Trzeba pokombinować ;) ... musze zrobić coś jak K4JT3K. Ale ogolnie podobnych kombinacji już probowalem. Duże to i w róznych wariantach za blisko siodełka (małe i sportowe) i zachaczam udami, w innym przypadku stopą-kostka lub łydką ... Kryptonite mają chyba mniejsze te mocowanie z zamkiem... bede jeszcze kombinował. Druga sprawa rower jeszcze nie ejst podemnie dopasowany / wiec tez musze rozmiary siodla itd dopasowac. Kolejna sprawa pod glowna rure w rowerze (siodlo-kierownica) nie moge sie podpiac bo mam dziwny ksztalt ramy (nie jest okragla) da sie, ale bedzie dziwnie, zreszta chyba tam torbe wepne. Jak juz uda mi sie podczepic i niebedzie mi przeszkadzalo dam oczywiscie znac i foto.

 

Z tylu pod siedzenie nie zapne, bo prakuje mi z centymetra/dwoch, aby Pitbull sie zmiescil. Jeszcze bede kombinowal. Kombinowalem tez w inna strone, ale zastanawiam sie czy srodek ciezkosci mi sie nie zmieni, najlepiej wiec pod siodlem

 

 

K4JT3K, dnia 13 Marz 2014 - 11:06 PM, napisał:

Hej nie wiem jaki rower wybrałeś, ale ja mam Maestro19 cali i w trójkącie ramy mi ten u-lock się nie mieści. Jest niestety za duży. Muszę go przyczepiać do sztycy. Jak byłbyś zainteresowany jak on wygląda na rowerze to daj znać a wówczas również wrzucę w weekend pare fotek.

 

W trojkacie mi sie miesci / ale planuje tam torbe (torba ma zamek z jednej strony, wiec nadal z drugiej daloby rade pod katem ... musze to tylko dostosowac, abym nie zachaczal.

 

Tam ktoś pisał że kryptonite ma security program... OnGuard tez ma program, z rejestracja i w razie zguby kluczyka, dosylaja... w sumie musze sprawdzic jak to dziala i sie zarejestrowac!

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic - ja też uderzam nogą jak maksymalnie wyprostuję - trudno. Lepsze to, niż taszczyć tego grata 2kg w plecaku. W przednim trójkącie się nie mieści bo jest uchwyt na pompkę i bidon, a poza tym to LS - za długi. Ale to i tak jest najlepsze rozwiązanie IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...