Skocz do zawartości

[Rower] XC - 4000zł


veedix

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Na zakończenie tematu dla potomnych dodam skan ze strony magazynu bikeBoard z testu XC500 z 2018 roku. Strzelam że w rozmiarze L wersja 2019 jest jakieś 100 g cięższa.

I druga sprawa odnośnie kół: https://testy.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,cublp-rockrider-xc500-29

Według tego waga opon 820 g, a dętka 245 g.

Screenshot_20191002_194720.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

KRISSDEVALNOR szczerze to nie zwróciłem uwagi na kąty. Bardziej chodzilo o potwierdzenie wagi roweru i kół.

Teraz, Alsew napisał:

Na tym 'skanie' jest rozmiar S. Wg strony Deca między S a L jest 300g różnicy.

Testowany był rozmiar M, co juz zauważyl KRISSDEVALNOR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

74.5 to pewnie kat efektywny wirtualnej ruru podsiodlowej ktora wychodzi wprost z osi suport a 72 to rzeczywisty to kat rury, ktora jest wygieta tuz przy  suporcie a poza tym nie wchodzi w niego centralnie, stad roznica. Czesto sie zdaza ze producenci podaja kat ktory im sie bardziej podoba :D To tylko domysly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bogus92 napisał:

Według tego waga opon 820 g, a dętka 245 g.

Tak czytam, gdy założyć normalne opony z mlekiem to 1250-1300 opony + 200 mleko, taśmy pod bezdętki już są - schodzimy o 630 do 680 g na oponach (wentyli nie liczę bo to drobiazgi). To praktycznie daje to 11,5 kg. Z lekkimi kołami dodatkowe 300-400 g na masie rotującej (to z gumami koło kilograma), kasetą, nie wiem jak sztyca spokojnie schodzi poniżej 11. 

Wymiata Decathlon w tej cenie  ... pies trącał urodę : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę raz jeszcze - ważyłem wersję 2019 XL na kołach 29" i wyszła 12kg bez kilku deko. Nie jestem w tej chwili w stanie potwierdzić czy były dętki i ew. jakie. Reszta to na 100% fabryka. Różnicą w masie pomiędzy rozmiarami podawaną przez stronę bym się nie przejmował. Dla przykładu miałem kilka ram dmr primal w 3 rozmiarach i różnice pomiędzy kolejnymi rozmiarami były 100-120g a to siermiężne ramy są (2,3-2,5kg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Blueforce napisał:

Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale "rower z decathlonu" różni się od "markowych" w zasadzie tylko ramą, osprzęt jest tych samych firm- Sram, Shimano, itd, elementy brandowane jako rockrider- np. hamulce czy amortyzatory są także produkcji innych marek. Więc pewnie miałeś na myśli- nie mam zaufania do   ram   rockridera. A to, że rockridery są polecane w tym sezonie, jest wyłącznie zasługą ich osprzętu. Ale są oczywiście inne marki, możesz trafić na jakieś wyprzedaże roczników itd. , jak znajdziesz to pomożemy Tobie ocenić czy warto. Sam argument- nie mam zaufania- powinieneś poprzeć przykładami (osobistymi czy innych osób).

Znajomym się złamał na pół, dlatego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
7 minut temu, wkg napisał:

Tak czytam, gdy założyć normalne opony z mlekiem to 1250-1300 opony + 200 mleko, taśmy pod bezdętki już są - schodzimy o 630 do 680 g na oponach (wentyli nie liczę bo to drobiazgi). To praktycznie daje to 11,5 kg. Z lekkimi kołami dodatkowe 300-400 g na masie rotującej (to z gumami koło kilograma), kasetą, nie wiem jak sztyca spokojnie schodzi poniżej 11. 

Wymiata Decathlon w tej cenie  ... pies trącał urodę : )

Jakie opony o takiej wadze masz na myśli? Mówię o oponach nadających się co najmniej w lekki teren. Jak dla mnie nie muszą być pod bezdętki. Teraz tak poprzeglądałem i znaleźć opony poniżej 700 g do 130 zł sztuka nie jest łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dokumosa napisał:

Różnicą w masie pomiędzy rozmiarami podawaną przez stronę bym się nie przejmował.

Oczywiście. Nie ma możliwości żeby przez kilka cm w długości  waga różniła się o 20%. Takie to marketingowe dyrdymałki Deca.

3 godziny temu, bogus92 napisał:

Jakie opony o takiej wadze masz na myśli? Mówię o oponach nadających się co najmniej w lekki teren. Jak dla mnie nie muszą być pod bezdętki. Teraz tak poprzeglądałem i znaleźć opony poniżej 700 g do 130 zł sztuka nie jest łatwo.

Combo Rarcing Ralph + RocketRon/Racing Ray SS to poniżej 1300 g ale powyżej 130/sztuka. To drogie opony. Vittoria Barzo 2,25 przód 690 a Peyote na tył/przód 650. Barzo to na ciężki teren, Peyote na lżejszy. Wziłąłbym Peyote. Obie w granicach 150 zł/sztukę. W wersji TLR  bo się świetnie mleczą a lżejsze od TNT. 

Poniżej 1400g  wyjdą Vittoria Mezcal  2,1 (690 g) - superszybkie w testach opony na lekki teren. Tyle, że się słabo czyszczą z błota ale ludzie są zachwyceni. Przy dobrych wiatrach około 1400 g masz tył 2.1 przód 2.25.

Ze Schwalbe Thunder Burt SS 2,25/2.1 przód/tył to jakieś 1100 g za parę ale okł. 180/sztuka. Wersja SS pod mleko. Takie naprawdę na lekki teren, podobno sypią piachem po napędzie. Na maratonach widziałem ludzi którzy pół sezonu na tym przejeździli i sobie chwalili.  No niestety ... lekko, dobrze i tanio to nieco sprzeczne wymagania.

Opony nie pod bezdętki zwykle nie maja ochrony przeciwprzebiciowej więc nie ma sensu ich brać. Sprawdziłem : ) Chcesz lekko i w lekki teren - bierz Thunder Burt na tył a Peyote na przód i masz poniżej 1200 g. Chcesz bardziej terenowo bierz Racing Ralph (nie miałem, ludzie skarżą  się na jakość wykonania), Peyote na tył a Barzo, Rocket Ron czy Racing Ray na przód.

Powyżej 1400 g za parę to już traktory na ścieżki czy enduro : )

UEdVSUX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...