Skocz do zawartości

[rower] xc, hartail 100mm do ok 4000zł


grubol

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, grubol napisał:

Zaraz zaraz, czyli nie dostaję gwarancji na ramę za ten rower z allegro? jeśli tak, to wole dać te 300zł więcej i jednak mieć gwarancję, a jak wygląda reklamacja?
 

Spokojnie, jeśli rower jest od normalnego sprzedawcy i ma gwarancję producenta to po prostu odsyłasz albo zanosisz do autoryzowanego serwisu w swojej okolicy. 

Przy czym przeważnie żeby zachować ważność takiej gwarancji trzeba robić okresowe przeglądy z podbijaniem karty gwarancyjnej, ale nie wiem jak to wygląda u różnych producentów. Zawsze możesz dopytać sprzedającego. 

Teraz, wkg napisał:

ŻADNYCH ADAPTERÓW, PRZEJŚCIÓWEK !!!

Czyli zgodnie z trzema punktami, które wymieniłem wyżej :D

Jeśli planujesz upgrade roweru w tej samej kolejności co wkg, to faktycznie dla świętego spokoju kup od razu z osiami w standardzie boost. Tylko, że Kellys Gate nie ma boosta z przodu, więc będziesz miał dokładnie ten sam dylemat z przednim kołem. W takim wypadku najbardziej "przyszłościowy" będzie Rockrider z Deca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, grubol napisał:

a jak wygląda reklamacja?

Ano - reklamujesz u sprzedającego, on wysyła do firmy (prawdopodobnie tylko zdjęcia), firma tłumaczy dlaczego stało się to z Twojej winy a sprzedający przesyła Ci decyzję : ((

Tak to często wygląda - Trek I Decathlon są znane z porządnego podejścia do reklamacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, grubol napisał:

Zaraz zaraz, czyli nie dostaję gwarancji na ramę za ten rower z allegro? jeśli tak, to wole dać te 300zł więcej i jednak mieć gwarancję, a jak wygląda reklamacja?
 

Tylko jeżeli przewody są takie same jak moje, to ja zamontuje je na tych przewodach żebym nie musiał się bawić z docinaniem lub wymianą na nowe, u mnie jest B90, nie wiem jak w tym MT400, więc jak coś to sprzedam ci je zapowietrzone lub bez oleju oczywiście dużo taniej 

Ta oferta z allegro to normalny sklep dają 24 miesiące gwarancji na rower i gość wystawia normalną fakturę skąd taki wniosek ? Dobra cena zawsze mile widziana , ogarnę sobię, potrzebuje nowych a ze lekki jestem to wystarcza, to dobry przykład myślałem o jakiś wypasionych ale nie potrzebuje takich w rzeczywistości , tak samo ze wszystkim innym ,warto sobie postawić granicę bo wydawać można dużo , ale czy to naprawdę tak odczuwalne i potrzebne dla amatora, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, some1 napisał:

Tylko, że Kellys Gate nie ma boosta z przodu, więc będziesz miał dokładnie ten sam dylemat z przednim kołem. W takim wypadku najbardziej "przyszłościowy" będzie Rockrider z Deca.

To prawda. Tyle, że Rockrider jeżeli brać to XC500 a to nie tylko inna geo ale i tysiąc złotych droższy, napęd 1x. Kross równiez nie ma boosta z przodu. Z przednim kołem problem jest mniejszy - odpadają praktycznie wszystkie koszta z wyjątkiem koła a to z przodu jest tańsze - okł 600 PLN (DT XM 421 + DT 350). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, polmaj napisał:

Ta oferta z allegro to normalny sklep dają 24 miesiące gwarancji na rower i gość wystawia normalną fakturę skąd taki wniosek ? Dobra cena zawsze mile widziana , ogarnę sobię, potrzebuje nowych a ze lekki jestem to wystarcza, to dobry przykład myślałem o jakiś wypasionych ale nie potrzebuje takich w rzeczywistości , tak samo ze wszystkim innym ,warto sobie postawić granicę bo wydawać można dużo , ale czy to naprawdę tak odczuwalne i potrzebne dla amatora, pozdrawiam

Spoko, jeszcze nic nie wiadomo.

Dziś wieczorem zamówię rowerek

Teraz, wkg napisał:

Ano - reklamujesz u sprzedającego, on wysyła do firmy (prawdopodobnie tylko zdjęcia), firma tłumaczy dlaczego stało się to z Twojej winy a sprzedający przesyła Ci decyzję : ((

Tak to często wygląda - Trek I Decathlon są znane z porządnego podejścia do reklamacji. 

A to walić, ja sam sobie robię przeglądy ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wkg napisał:

Mam Gate 50 - fajny rower ale czuję, że jego waga już mnie ogranicza. Głównie waga ramy - to około 2 200g. Chętnie bym zmienił ramę na coś lżejszego - z 1500g w aluminium ,

Konkretne przykłady ramy 29 aluminium i realnej wadze 1500g i aby to nie była rama w rozmiarze XS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

To prawda. Tyle, że Rockrider jeżeli brać to XC500 a to nie tylko inna geo ale i tysiąc złotych droższy, napęd 1x.

Linkowany na pierwszej stronie XC100 mieści się w budżecie, ta sama rama, gorszy osprzęt niż XC500. NX 1x12, można lubić albo nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem - jak masz możliwość odebrać osobiście to ja bym tak zrobił. Zawsze rower ma jakiś mankament - a to odprysk lakieru a to jaka s nierówność ramy - sprzedawcy na pewno nie wyślą najlepszego. Ja swój wybrałem z 4-ech choć nosem kręcili, że muszą wyciągać z pudła. 

Tak generalnie to niezły rower wybrałeś - gdyby jeszcze był 2 kg lżejszy : ) No, ale wtedy kosztowałby 6k :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Tak nawiasem - jak masz możliwość odebrać osobiście to ja bym tak zrobił. Zawsze rower ma jakiś mankament - a to odprysk lakieru a to jaka s nierówność ramy - sprzedawcy na pewno nie wyślą najlepszego. Ja swój wybrałem z 4-ech choć nosem kręcili, że muszą wyciągać z pudła. 

Tak generalnie to niezły rower wybrałeś - gdyby jeszcze był 2 kg lżejszy : ) No, ale wtedy kosztowałby 6k :/ 

z moim szczęściem dostane pocentrowane koła :D

Teraz, some1 napisał:

To kupuj nie zwlekaj, bo Gate 70 wersja 2020 ma już 1x. ;)

Biorę, jedyne co mnie boli to ten pomarańcz na czerwonym, szkoda, że nie czarno-czerwony ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wyszukiwać dowody na poparcie jego tez :)

Z tego co ja znam to na pewno Specialized Chisel - ok 1.350 g (nie mogę znależć dla jakiego rozmiaru, ale Spec podaje z reguły dla rozmiaru M).

Lekki był aluminiowy XTC, ale już takowego nie ma bodajże. Trek jest raczej ciężkawy, na pewno ponad 1,5 kg. Większość popularnych modeli to okolice 1600-1800g. Może być trudno cokolwiek znaleźć bo odchodzi się od aluminium na rzecz karbonu w wysokuch modelach, stąd nie ma potrzeby kombinowania z ultralekkimi aluminiakami, skoro byle karbon będzie lżejszy, a niekoniecznie wiele droższy.

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nikt Cię nie wkręca - w każdym razie nie ja. Koledzy się troszkę popisują - trudno, tak bywa. 

Po drugie - odbierać osobiście możesz również z allegro - o ile nie masz za daleko. A generalnie nie wyobrażam sobie kupna roweru po cenie wywoławczej - czy to na allegro (wielka prowizja) czy to bezpośrednio. 

Oczywiście zrobisz jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeszcze tak informacyjnie a propos kół - te są dość kiepskie w Gate 70, bo mają tylko 18 mm wewnętrznie, co np. może zapewnić wk... atrakcje przy zakładaniu opon bezdętkowych ;)
Ja bym go dla siebie na pewno nie wybrał - ciężka rama, takiż amor, słabe koła..., ale to przecież nie ja wybieram :icon_wink:
Największy potencjał ma XC 500 - tu przynajmniej konkretne ( chociaż ciężkie ) koła i dobre warunki gwarancji, tylko ta spitolona rurka łańcuchowa :no:
Kto wie, czy gdyby był w kolorze XC 100, to bym o nim nie zaczął myśleć :unsure:
Jak Ci pasuje czerwony, to się nad nim zastanów - nie będziesz potem musiał kombinować z wymianą połowy roweru, co będzie znacznie droższe niż ten tysiąc róznicy w cenie względem XC 100 :yes:
Co ciekawe, to Dec zaniża masę o jakieś pół kilo ( można porównać na rowerowawaga.pl ), ale póki co, nie było tu wylajtowanych konstrukcji ;)
Rozmiar L z pedałami powinien ważyć w okolicach 12.5 kg
Co do napędu, to korba 34 + kaseta 11-50 daje sporo możliwości, a przynajmniej dla posiadających względnie mocną nogę i jeżdżących w sensownej kadencji.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem górnej granicy nie ma ,  może obręcze niezbyt szerokie ale na piastach novatec (choć podejrzewam że tył jest tylko na dwoch lozyskach maszynowych ) wymiana obreczy na mocniejsze to nie jest wielki koszt ,  , a tak właściwie to ile waży gate 70 ? i  czy jeżdzieles nim osobiscie ,  prawie pól kilo mozna zbic z jego wagi wymieniając tylko opony wiec potencjał jest

Edytowane przez polmaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

polmaj
W każdym można zbić pół kilo, a Rockrider ma już wyjściowo niższą masę :bye2:
Nawet XC 100 z ciężkimi platformami będzie ważył mniej niż Kellys bez pedałów :icon_lol:
Sprzedając fabryczny zestaw kół i dokładając kilka stów, można zejść bez problemu < 12 kg z pedałami w XC 500, zwłaszcza jak ktoś mało waży i pójdzie np. w wylajtowane Crest'y :icon_wink:
Różnica między fabrycznymi wersjami Gate 70, a XC 500 to znacznie > 1 kg ( obstawiam 1.2 kg między M -ką Gate'a i L -ką XC ) , a póki co, to Kellys z pedałami będzie ważył około 13.7 kg, bo 13.4 to masa bez pedałów...

some1
Gwoli ścisłości, to masa podana na mtbiker.sk dotyczyła nieco inaczej wyposażonego roweru, ale przyjmijmy, że jest porównywalna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...