Skocz do zawartości

[przerzutka tylnia] sram nx 1x12 łańcuch spada


host2121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Przy przerzucaniu na zębatke 50 łańcuch przy obciążeniu spada poza kasetę na szprychy i blokuje napęd. Dzisiaj byłem w Myślenicach na Chełmie i spadł chyba z 3 razy. Zaznaczam że rower ma przejechane około 200 km. Gość który sprzedawał mi Scott a mówił żeby nie usuwać plastikowej nakładki za kasetą. Według mnie to trochę wygląda obciachowo. Co mogę zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, uzurpator napisał:

Nie masz śrubokręta w domu? Czy tam imbusa? (nie wiem czym się kręci w NX)

Do tej pory było tylko Shimano 

Jak rower na stojaku to wszystko działa. W trasie pojawiły się problemy, przy obciążeniu. 

Słyszałem że sram nx przy regulacji jest bardzo czuły. Może racja, trzeba spróbować samemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Janu_sz napisał:

Jakby ten plastik tworzył zależność prawidłowego działania lub niedziałania przerzutki :)

Z plastikiem pewnie łańcuch nie ma tyle miejsca, żeby zsunąć się do wewnątrz. Zachrobocze i tyle. 

Co nie zmienia faktu, że sprawny i wyregulowany Eagle plastiku nie potrzebuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po wizycie w serwisie. Przejechałem 200 km i postanowiłem że może razem z problemem zrobię pierwszy serwis. Rower serwisowany w Scott Katowice na ulicy Bażantów.

Okazało się że kaseta nie była dokręcona lub sama się odkręciła. Zauważyłem również ze spinka została wymieniona ( łańcuch uległ wymianie lub został skrócony )

Obecnie nic nie hałasuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...