Skocz do zawartości
ostry2407

[Sr Suntour] Auron RC2 27.5 15QLC

Rekomendowane odpowiedzi

ACTIVIA

Aion wersji LOR nie zmienisz na RLR (blokada na kierownicy), byś musiał ten czarny korek wymienić a to koszt ponad 100zł + mechanizm 80zł + manetka 100zł. Jest to rocznik 2015/16. Tłumiki LOR mają tą wadę że stukają. Anoda jest jak w Raidonach, jak dbać nie będziesz to szybko ci osad powstanie na rurach. Oś możesz wymienić na tytanową lecz koszt przekracza 200zł.  Jeśli zależy ci na blokadzie to już tylko wersje RL-RC

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Rower trailowy I tytanowa oś czy blokada na kierownicy? To nie tędy droga.

Jak będziesz miał już rower z tym sektorem to najpierw zrób kilka pętli w terenie będziesz wiedział czy potrzebujesz wymiany i co najbardziej w sektorze przeszkadza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szewka

na pewno to ze ma stalowe golenie? - chyba ze sie myle to mnie popraw. Co złego w blokada na kierownicy? Obecnie używam tego dla wygody przy podjazdach czy na prostych/asfaltowych odcinkach zeby zbednie nie pompować 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Golenie górne ma aluminiowe. W Suntourze blokadę stosuje się tylko na prostych drogach. W przypadku jazdy po niewielkich dziurach lub wpadnięcie w dziurę na blokadzie może to uszkodzić uszczelkę co wiąże się potrm z wyrzuceniem tłumika bo samych uszczelek nie ma w sprzedaży

Te Aiony/Aurony co są z czarnymi rurami goleniowymi to maja całkowicie już inne uszczelnienie niż te ze złotymi gdzie były montowane słabe V-Ringi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Ten co podałeś jest w wersji boost czyli pod oś 15x110 a ty masz chyba 15x100

Polecam ci tego . Jest to model Auron RL-RC PCS (blokada na kierownicy, regulacja kompresji, regulacja tłumienia), oś 15x100. Mogę ci go dać za 1500zł

13494.jpg

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szewka
Teraz, ACTIVIA napisał:

Polecam ci tego .

dzieki ;)

Odezwę się gdy przyjdzie rowerek ;p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Widły RS na stalowych goleniach mają się nijak do reszty świata - działa to zaskakująco dobrze, owszem jest gorsza czułość, większa masa i ew. problemy z korozją ale jak wcześniej miałeś coś na stali od innego producenta to nie przykładaj tego w żaden sposób do RS.

W typowych rowerach ścieżkowych manetki blokady nie stosuje się. Z tego też powodu oferta monopolistów widłów rowerowgcb z wyższej półki takich nawet nie posiada.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szewka
Godzinę temu, Dokumosa napisał:

W typowych rowerach ścieżkowych manetki blokady nie stosuje się.

rozumiem, tylko w moim terenach jest dużo śmigam po płaskim terenie/asfalt/podjazdy utwardzone a to znacząco pomaga(blokada). czasem w górach też trzeba wać z "nogi" bo nie wszędzie są wyciągi ;p a po 2gie lubie też podjeżdżać - mam wtedy większą satysfakcję ze zjazdu :D ect.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KSikorski

Miałem blokadę z manetki. Przy prawidłowo ustawionym ciśnieniu oraz technice pedałowania żadne przeszkadzające pompowanie nie przeszkadza. To miałoby sens, jeśli stajesz na pedałach i ciśniesz "w kwadrata" w warunkach wyścigowych. Normalnie możesz poświęcić te 1,5 sekundy żeby sięgnąć do goleni. Manetkę sprzedałem na OLX, za duży pieprznik był na kierownicy (przerzutki, hamulce, myk-myk i jeszcze do tego blokada...)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wkg
Teraz, KSikorski napisał:

Normalnie możesz poświęcić te 1,5 sekundy żeby sięgnąć do goleni.

Odważnie :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA
20 minut temu, KSikorski napisał:

Normalnie możesz poświęcić te 1,5 sekundy żeby sięgnąć do goleni. 

Znam gościa co tak odważnie zrobił podczas jazdy i skończyło się to niestety złamaniem ręki i obojczyka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michuuu
Godzinę temu, KSikorski napisał:

myk-myk i jeszcze do tego blokada.

Skoro blokada niepotrzebna to i myk-myka bym dał pod siodło no bo:

Godzinę temu, KSikorski napisał:

możesz poświęcić te 1,5 sekundy żeby sięgnąć

;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szewka
1 godzinę temu, KSikorski napisał:

za duży pieprznik był na kierownicy

to ty masz kierownice 580 mm ? ze nie masz miejsca? Ja preferuję po prostu wygodę i PRZEDE WSZYSTKIM Bezpieczeństwo (zważając na mój zawód :P)  Lubię mieć pod ręką jak najwięcej ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KSikorski

Każdy swoją rzepkę skrobie :-)

Blokady używam jak mam do przejechania 5km po asfalcie - wtedy sobie sięgam do goleni. W terenie nie używam nigdy. Natomiast myk myka używam w terenie często i w sytuacjach w których nie można puścić kierownicy.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Jak ktoś potrzebuje w ścieżkowcu blokadę z kierownicy to IMHO wybrał zły typ roweru.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szewka
7 minut temu, Dokumosa napisał:

Jak ktoś potrzebuje w ścieżkowcu blokadę z kierownicy to IMHO wybrał zły typ roweru.

dalej nie rozumiem z czy masz problem? Wybrałem taki rower, który mi się podobał i będę go wykorzystywał we wszelaki sposób - według mnie Traile są najbardziej uniwersalnymi rowerami bo jeśli miałbym mieć rower na swoje tereny, jazde po asfalcie czy wypady w góry lub przysłowiową "jazdę po bułki" to musiałbym mieć z 4 rowery.

Zadałem proste pytania - jedno do ogółu na temat RS a drugie do @Activia. A ty robisz mi wywody na temat tego czy powinno się mieć blokadę czy nie. Mój rower, moja kierownica - proste jak budowa cepa.

Koniec tematu i proszę nie próbuj mi wmówić, że masz rację - bo może masz, nie neguję tego. Ale jeśli napisałem, że chce mieć manetkę to po prostu chce ją mieć. 

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MmmanciO
W dniu 14.02.2020 o 14:02, Dokumosa napisał:

A jak toś pisze takie rzeczy to ma zły tok myślenia.

To tak jak ja bym napisał, że skoro u mnie w Giant Trance nie ma blokady dampera i amora to Scott ma gówniane zawieszenie, bo oni mają blokady TwinLock i potrzebują blokady tu i tu i to we wszystkich modelach górskich po za Gambler'em i Voltage'm. A prawda jest taka że jest to uwarunkowane od kilku rzeczy:

- kinetyka zawieszenia ramy

- rodzaj użytego zawieszenia

- przeznaczenia

- własnych preferencji (czyli to o czym pisze cały czas "szewka")

Jeden ma jeden rower do wszystkiego i chce mieć. Jeden ma 5 rowerów i nie musi mieć, a trzeci wywali manetkę bo razem z linką i pancerzem waży 112,8 gram :D.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta