Skocz do zawartości

[regulacja przerzutki tył] Sram Apex brak rekacji na klamkomantetkę


zozo1377

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  mam nie lada problem  po  wymianie linki i  pancerzy  na tylnej przerzutce -  właściwie nie działa wcale.

1.Łańcuch ustawiam na najniżej  zębatce oraz najwyżej  z przodu .

2. Luzuje klamkomanetktę (luz 0  napięcia ustawienie klamki  na najcięższe położenie) linka wewnątrz maneki  jest w pozycji z której możliwe jest jej  pociągnięcie do tyłu (tj. wrzuć cięższy bieg)

3. Baryłkę dokręcam do końca i odkręcam o  3 obroty aby w razie W móc poluzować linkę  (mam 2 baryłki  na lince i  przy przerzutce)

4. Dokręcam linkę jest  naciągnięta -  czyli  mam już dość sztyno

i  w  tym momencie, nie ma bata,  aby klamko manetką wrzucić lżejszy bieg (w Sramach trzeba 2x mocniej  wcisnąć do  środka aby przerzutka przeskoczyła w lżejsze położenie),  wychodzi  oczywiście że linka jest zbyt mocna napięta, niestety poluzowanie nic nie daje, wręcz jest jeszcze gorzej.

Położenia L i H grają,  wózek  z przodu  ustawiony,  prostowałem  też hak przerzutki (ale kwestia 1-2mm)

Być może robię jakiś oczywisty błąd, przelgadam już 10  poradnik i  nie widzę gdzie coś miałoby być źle.

Pancerze czyste, linka lata w dłoniach jeżeli  przerzucam klamką położenie w każdym momencie, oporów nie ma.

 

Oczywiście próbowałem  też ustawić klamkomanetkę naciągnięta i wtedy  naciągnąc też linkę -  0  efekt.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A jesteś pewien ze linkę to założyłeś poprawnie ? W sramach ona wchodzi tak z boku idzie po łuku w górę. Ale jest tam kilka otworów i można się zdziwić. Przy poprawnie założone lince nie ma bata z manetka nie ciągnie linki, chyba ze mechanizm się rozpadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...