Skocz do zawartości

[AMA] Pracowałem w branży i mówię jak jest


Rekomendowane odpowiedzi

Jednak w ekipach World Tour-owych  narodowość ma znaczenie, na Cape Epic też były głownie  narodowe pary.

https://www.cape-epic.com/riders/the-2019-race/results

Tak powinno być. Kasę wydają Polacy na rowery ( bo w Polsce jest większość sprzedaży ) więc i powinni naszych posłać. O ile w przypadku Mai to rozumiem, że walka była o podium, więc zawodniczka musiała być z najwyższej półki ( jak się okazało mogła być lepsza ) to w przypadku mężczyzn wiadomo było, że nie będzie ich widać, więc mogli posłać Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony to nie rajd patriotyczny ale z drugiej szansa dla naszych zawodników na pokazanie się na świecie. Fajnie by było gdyby rodaków jednak posłali, na rodzimych rowerach. Były przecież polskie drużyny wśród amatorów i wspierały ich również rodzime firmy.

/Edit

Męska drużyna Krossa również była na pudle z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MMMAAACCC7 napisał:

np okulary rowerowe z zestawem szkieł kosztują mnie 10% tego co płaci szary klient.

To albo ten sklep ma kosmiczne ceny albo chińczyk musi dopłacać do sprzedaży Mógłbyś podać model okularów?  i cenę

 

Panowie jest jeden haczyk.  Producent nie może ustalać ceny ani jej narzucać. Może dać SRP i koniec. Dist nie może narzucać ceny. Nie może zadzwonić do sklepu który zajeżdża marzę i powiedzieć ze mają przestać bo... Nie ma opcji bo to spełnia znamiona zmowy cenowej i jest karane dość drakońsko.

Owszem przez dobrze stworzoną dist da się eliminować sklepy psujące rynek (głównie chodzi o mistrzów internetu) Tylko nie jest to takie wszystko proste. Rynek rowerowy ma dość spore progi wejścia i mimo wszystko sklepy muszą przed sezonem zamówić towar. To nie jest rynek jak każdy inny gdzie producent produkuje mówi że ma a firmy kupią albo nie. Tu to działa w troszkę odwróconym schemacie. 

Co do wywodów o marżach to się przykro czyta.  Pomijam że trzeźwiąco by na poniektórych zadziałało jak by musieli zapłacić rachunek za lokal. A zaraz potem opłacić pensje żeby następnym przelewem zapłacić zus....  I nagle by się okazało że 25%-VAT na rowerze to wcale nie tak dużo. Rowerów za 10k się sprzedaje mało za 5 też na kilogramy nie idą.
Jak czytam ten temat to jak kalka tematów z okresu kiedy jeszcze "zbijałem kokosy" na handlu kompami. Czasem się gdzieś trafiało na "fora eksperckie" gdzie widziało się te marże po 100% a już 30% to każdy sklep miał... Był to okres kiedy w dużych sklepach najlepsi handlowcy osiągali realnie 2% ponad cenę zakupu z  całości sprzedaży. Kiepscy potrafili topić na -5%  Nie dalej jak miesiąc temu byłem przy wywalaniu handlowca który w rok uzyskał dla firmy 5000 :D  Sprzedał towaru za 2mln.... W pewnym momencie każdy handlowiec chcący się zatrudnić opowiadał śliczne bajki o tym ile on potrafi sprzedać. Zapytany na jakim narzucie albo głupiał albo rzucał czymś z przedziału 1-2% :D  I byli to ludzie którzy rzadko chcieli do ręki mniej niż 8k/mc  nie zarobili by na siebie...  
Branża rowerowa wygląda sie być ciut zdrowsza bo jednak próg wejścia robi swoje ale i tak z rozmów z ludźmi z niej nie widać żeby były za wysokie marże.

@JasioRowerek nie odpowiedziałeś mi na pytanie :D   A dla obrazu rynku jest ono dość istotne ;)
 

Co do rajdu to najpewniej chodziło o pokazanie marki Nie koniecznie jako niszowej polskiej dla polaków.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszę: KLIK , Cena dla mnie to 5.20 funta aktualnie. Owszem, fakt jest taki, że nie mogę kupować na dalszą sprzedaż bez zgody góry (nawet bym nie zamierzał), ale na własny użytek to jak najbardziej. Będę konkretny, nie to co autor tematu, który już zniknął i nie zamierza powrócić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Janu_sz napisał:

Przecież musi wygooglować odpowiedzi.

Nie rozumiem po co te chamskie odpowiedzi, nie rozumiem też dlaczego moderacja to toleruje. Jesteś sfrustrowany, nie podoba Ci się ten wątek? Idź gdzie indziej i daj innym czytać, zamiast pisać tu nic nie wnoszące posty. Zwłaszcza że to już któryś kolejny, w którym wyłącznie atakujesz autora tematu.

W realnym życiu jak ktoś zaczyna wypowiedź to też mu przerywasz, wypominając brak kompetencji i rzekome mówienie nieprawdy? Czy taki mocny jesteś tylko z dodaną anonimowością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bts napisał:

Nie rozumiem po co te chamskie odpowiedzi, nie rozumiem też dlaczego moderacja to toleruje.

Chamski to póki co Ty jesteś uważając, że tylko Ty możesz pisać w temacie. Wyraziłem swoje zdanie o tym zawodniku od tematu.

Też się zastanawiam dlaczego Cię mody tolerują z tym wypłaczem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...