Skocz do zawartości

[Budowa] Szosowka - Endurance


JWO

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Janu_sz napisał:

Czego to internety nie przyjmują od bajkopisarzy.

Roman, czy tam Janusz, w dzisiejszych czasach wszystko jest mozliwe. Np. Duze Firmy (a np w Chinach jest duzo duzych firm ;-)) ) oferują dla swoich pracowników np relokacje, dostajesz limit wagowy dość znaczny, kilkadziesiąt kg i możesz zabrać co tam sobie chcesz. W mojej firmie mozesz tak pojechac na 6 lub 12 miesiecy, zabrać dzieci, żonę, chłopaka, kogo tam chesz, a możesz sam z rowerem nartami i ulubionym kocykiem, firma załatwia transport, szkołe, przedszkole, lokum itd ......  Ale jak ktos  był max w Warszawie, to może mu sie to wydawać noemozliwe :P ot Taka perspektywa wąska.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poczytaj, jak teraz wyglada życie w np korporacjach :> Poczyta też j o relokacjch w duzych amerykanskich firmach jak Google czy Face. Jak tam jestes kumaty i obrotny , to mozesz sobie wybrac miejsce w którym chcesz mieszkac i pracować, i jesli tylko firma ma tam oddział, to jedziesz :-)  nie jest to wielki problem dla firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega milosnik teorii spiskowych? :D. To ostatnio modne ;)
Mozna wierzyc lub nie, na to nic nie poradze. Z mtb to racja, nikt normalny by nie wozil go z RP, chociaz znam takich co przyjechali z rowerami :D, ja go kupilem na miejscu.

Co moge wiecej napisac? Cinol123 ma racje w tym co pisze. Z drugiej strony co to za roznica skad jestem? Mozna pomoc, lub nie.

Pozdrowienia z Dalekego Wschodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do geo roweru endurance, ja moge napisac od siebie iz posiadsm tego typu rower i mam ten sam wzrost. 190cm. Mam XLke. Rower jest super wygodny, uwazam, ze dla mnie rozmiar wiekszy bylby zly, zbyt dlugi. Jedyne co mi nie pasuje to giecie kierownicy, deda rhm cos tam... ale mam juz turbo eastona ec70 ;-))

Screenshot_20190306-073723_Gallery.jpg

Aha, porownywalem  ten moj rower do odpowiednikow tj. treka domain czy speca roubaix to moj byl zdaje sie  najbardziej race wsród endurance  ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedlem po sklepach w trakcie majowki. Niestety wszedzie najwiekszy dostepny rower to rozmiar M, czy to w Decatholonie, czy Giant. "M" to mniej wiecej ramam 53-54cm, dla mnie za mala. Pomierzylem tez rowery ktore mam. Te 57cm to bedzie tak  na styk, jak nie znajde niczego innego. Poszukam jeszcze czegos wiekszego. Pod koniec maja bede w Europie to jeszcze sie przymierze do wiekszej ramy i zobaczymy.
Czy ktos moglby polecic konkretny model Gianta? Mam kilka sklepow w poblizu, wiec jakbym mial konkretny model to mi sprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam po wakacjach!

Po obejrzeniu, przymierzeniu i poznaniu mozliwosci rynku, zdecydowalem na kupno ramy mtb. Niestety ciezko z duza rama na chinskim rynku ;(.
Ostatecznie kolazem juz nie bede, a ma byc w miare wygodnie dojezdzac do pracy :). Jak juz pisalem jezdze przewaznie po szosie i praktycznie po plaskim, wiec nie bedzie to typowy mtb tylko:

- naped 1x10 (lub x11??)
- widelec sztywny
- hamulce tarczowe, to musi byc bo sa tylko mocowania do tarczy, rama wazy 1kg, wiec przezyje ;)
- opony 1.25 (teraz tez takiem mam).

Dodatkowo parametry ramy:"
- suport PF30 (46x73mm)
- rura sterowa 1 1/2  - 1 1/8
- os sztywna lub nie, do wyboru, wiec chyba sztywna??

Jak wroce do RP (pewnie za kilka lat) to najwyzej zmienie konfiguracje na bardziej terenowy.

Czekam wiec na krytyke pomyslu, jak mozna konstruktywna ;)

fr1.JPG

fr2.JPG

Edytowane przez JWO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JWO napisał:

Jak juz pisalem jezdze przewaznie po szosie i praktycznie po plaskim, wiec nie bedzie to typowy mtb

Jest taki typ roweru, który nazywa się fitness - wystarczyło wybrać konkretny model i zakupić. Bez cudowania i wyobrażania sobie nie wiadomo czego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JWO napisał:

Tak wyglada ten "fitness" na tej ramie.

Wygląda jak standardowy rower XC. Jak chcesz rower typowo na asfalt to rzeczywiście nie tędy droga. Rozumiem, że wygrała opcja "ma wyglądać jak MTB", choć bliżej temu będzie do pokraka jak to określił @skom25 Chociaż w Polsce już mało rzeczy mnie zdziwi, spotkałem już nawet fulla na szosowych oponach i z pionowo ustawionym regulowanym mostkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że temat został założony 28 Kwietnia. Można było kupić gotowy rower i cieszyć się z jazdy, bo lato całkiem fajne mamy. Minęły 4 miesiące, a autor jak błądził, tak błądzi. Już nie wspominając że miała być wygodna szosa, a wyjdzie upośledzone, niewygodne "MTB".  No ale nie, lepiej robić jakieś dziwne kombinacje, ze sprzętem do innych niż zakładane zastosowań.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama szosowa w duzym rozmiarze jest nie do dostania (chyba ze za kilka tysiecy), wiec dostosowuje sie do warunkow rynkowych. Teraz jezdze na mtb 26 cali rozmiar M i wcale nie jest mi niewygodnie :). Wyglad roweru mnie najmniej interesuje :D. Niestety z gotowcem w duzym rozmiarze tez jest problem.

Jak juz sie wszyscy posmiali, wiec moze przejdzmy do tej konstruktywnej krytyki ;)
Co z tymi podkladkami pod mostek? Ze w sztywny widelec bedzie za krotki?

Co do kwietnia, to co to ma za znaczenie? Nie spieszy mi sie na razie, mam stary rower i pewnie jeszcze z 5tys. bez remontu pojezdze, wiec mam pol roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JWO napisał:

Niestety z gotowcem w duzym rozmiarze tez jest problem

Wybierasz model, idziesz do sklepu ( na początku sezonu) i mówisz że chcesz taki rower w takim rozmiarze. Dość często także jest tak, że to właśnie duże rozmiary zostają i można je kupić w dobrej cenie także na koniec sezonu.

Teraz, JWO napisał:

Co z tymi podkladkami pod mostek?

Główka ramy jest dość niska, więc jeżeli liczysz na komfort, to będziesz musiał ich zostawić całkiem sporo. Nie ma w tym nic złego, oprócz faktu że trochę to wskazuje że wybrałeś zły typ ramy. 5/10 mm podkładek jest ok, bo to zawsze jakieś pole manewru, ale ludzie dość często wożą 20/30 mm z mostkiem ustawionym na +. Oczywiście dość często jest jakaś faza przejściowa żeby się trochę przyzwyczaić, ale potem by wypadało z tych podkładek schodzić, ale mało kto to robi...

 

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że na wewnętrzny rynek idą ramy w innych rozmiarach niż te, które Chiny produkują dla reszty świata? Lub nie jest dostępna cała rozmiarówka? ;)

Zajrzałem teraz do pierwszego postu, gdzie podałeś że masz 190cm - to się nijak nie ma do "mtb 26 cali rozmiar M i wcale nie jest mi niewygodnie".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to kwestia przyzwyczajenia :). Syn (2m) ma Scotta chyba XL, jakos taki za duzy byl dla mnie ;)

Cytat

Chcesz powiedzieć, że na wewnętrzny rynek idą ramy w innych rozmiarach niż te, które Chiny produkują dla reszty świata? Lub nie jest dostępna cała rozmiarówka? ;)

To nic dziwnego. Powiem wiecej, teraz chinczycy produkuja "badziew" na eksport, sami tego nie kupuja :D.
Ale to taki offtop, wracajac do tematu, duzej ramy nie dostane w rozsadnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są sztuczne, wydumane problemy. Gdybyś miał -powiedzmy- 230 cm wzrostu, to rzeczywiście byłby kłopot z kupnem odpowiedniej ramy. Ale 190 cm? Wchodzisz na ebay, aliexpress, albo strony chińskich producentów typu Hongfu, Dengfu, Speeder  (oraz wielu innych )  i możesz przebierać do woli...

Edytowane przez Chociemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że autor się nie obrazi, bo nic złego na myśli nie mam, ale wygląda to mi trochę na takie podejście że może by się coś złożyło, a może nie, bo w sumie sam nie wiem co jest mi potrzebne. Na ogół jak ma się w głowie plan i zarys sprzętu, to pozostaje już tylko kwestia finansów, a z tego co pamiętam, to z tym problemu miało nie być.

190 cm wzrostu, to pewnie rama w okolicach 21 cali, czyli nic niezwykłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na ogół jak ma się w głowie plan i zarys sprzętu, to pozostaje już tylko kwestia finansów, a z tego co pamiętam, to z tym problemu miało nie być.

Tylko w zalozeniach cena ma byc rozsadna. ;) Rama (+sztywny widelec) z malowaniem to bedzie okolo 2kPLN, z caloscia chcialbym sie wyrobic ponizej 8kPLN, (8k to cena szosowki gotowca)

Cytat

190 cm wzrostu, to pewnie rama w okolicach 21 cali, czyli nic niezwykłego

No i ta rama (21cali) to w zasadzie jedna ktora znalazlem na "chinskim allegro" w cenie do 2kPLN.

Mozesz podac jakis rysunek jak to wyglada z tymi podkladkami (dla inzynirea rysunek wiecej mowi niz tyiac slow ;) )?

 

Cytat

ale wygląda to mi trochę na takie podejście że może by się coś złożyło, a może nie, bo w sumie sam nie wiem co jest mi potrzebne

W sumie sluszna diagnoza :). Kryzys wieku sredniego, jedni zmieniaja zony inni kupuja motocykl, ja zloze sobie rower :)
A do czego mi to potrzebne? Jak juz pisalem w innym watku, to substytut biegania. Jeszcze mam nadzieje ze sie uda zlamac 4h w maratonie :)
 . Taki kaprys starszego pana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być fitness do 8000 zł z większą ramą? 

Proszę bardzo: https://www.canyon.com/pl-pl/fitness-bikes/onroad-bikes/roadlite/roadlite-cf-8.0/1975.html?dwvar_1975_pv_rahmenfarbe=BK&quantity=1

Dostępność od ręki, firma wysyła na cały  świat...

Nie pasuje Canyon?  Są dziesiątki innych firm z fajnymi rowerami w założonym budżecie. Tylko przebierać i wybierać...

Edytowane przez Chociemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...