Skocz do zawartości

[Piasta] Adaptery do piasty DT350


MajoG

Rekomendowane odpowiedzi

Takie coś jedynie:

https://www.aliexpress.com/item/Bicycle-Rear-Hub-Adapter-Thru-Axle-12-x-142-to-12-x-148-Boost-Fork-Conversion/32849981630.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dPR6ZuP

Jednak trzeba być świadomym ograniczeń - nie zmieni to piasty w piastę boost tylko umożliwi montaż standardowej piasty w hakach 148. Tym samym sztywność koła się nie zmieni jak również będzie standardowa linia łańcucha i to jest największa bolączka. Niektóre ramy nie pozwolą na montaż standardowej korby (non boost), która dawałaby możliwość zachowania zgodności linii łańcucha z kasetą.

Poza tym DT odcina się od tego typu rozwiązań (wystosowali notkę, że nie biorą za takie wynalazki żadnej odpowiedzialności i robimy to na własne ryzyko...). Jeździłem na tym rozwiązaniu cały ubiegły sezon w moim primalu. Było skakanie, katowanie itp. I przy mojej masie 110kg rozwiązanie działało bez najmniejszego zajęknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za dogłębne wyjaśnienie :)

Powiedz mi jeszcze, u Ciebie to rozwiązanie działa z jaką korbą?

Problemy z linią łańcucha Ci dopadły?

PS.

Widzę na obrazkach, że jeden dystans jest na 6 śrub. To się przykręca do kołnierza po tarczę? Jeśli tak to skucha, bo mam piastę w wersji z mocowaniem tarczy Center Lock :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z korbą zwykłą (nie boost) ale... to korba 2x z założonym tylko dużym blatem (więc linia łańcucha w okolicy 51 z małym hakiem). W przypadku primala max tarcza jaka wejdzie na taką korbę to 32T. Jeśli miałbyś korbę z linią standardową 50mm to wątpię czy primal zmieści tarczę 30T. Większych problemów z linią łańcucha nie było (tylko 1mm różnicy).

Co do adapterów to widziałem też takie na centerlock (zamiast tej 3mm podkładki i dłuższych śrub jest odpowiedni adapter ale nie pamiętam czy nie wymaga to wtedy zastosowania tarczy 6 śrub). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...