Skocz do zawartości

[Amortyzator] Marka Sr Suntour model Raidon - problem z olejem


Kacper2003

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Dokumosa napisał:

Olej przekładniowy >=80W 4-5ml do komory sprężyny powietrznej. Tym samym olejem można nasączyć gąbki olejowe (jesli są) uprzednio je płucząc ze starego syfu i susząc. Ślizgi goleni smarujesz smarem do amortyzatorów i tenże smar można dać też pod uszczelki kurzowe. 

Nasączając gabki olejem 80W to spowoduje ci mulenie amorka. Tam należy uzyć oleju małolepkiego

13 godzin temu, Kacper2003 napisał:

Witam od okolo 3 tyg. mam problem z moim amortyzatorem (sr santour raidon 140mm) w sensie pojawily sie na nim smugi oleju , dodam że raz popsikalem sprayem do amortyzatorów. Santour mam okolo 4 miechy i nie miał żadnego serwisu.

Sam sobie odpowiedziałeś przyczynę pojawienia się Smugu. Nigdy nie psika się bezpośrednio na rury goleniowe. Jedynie na poprzez szmatkę nasączoną  odpowiednim środkiem. Teraz wewnątrz amorka masz same bagno, przez co nie wiem czy nawet już gąbki będziesz miał  czarne  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dokumosa napisał:

Olej przekładniowy >=80W 4-5ml do komory sprężyny powietrznej. Tym samym olejem można nasączyć gąbki olejowe (jesli są) uprzednio je płucząc ze starego syfu i susząc. Ślizgi goleni smarujesz smarem do amortyzatorów i tenże smar można dać też pod uszczelki kurzowe. 

A ile wlac oleju do goleni od dołu amortyzatora i jaki olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem wcześniej golenie smarowane są smarem do amortyzatorów (przy czym lepiej żeby to był smar do tego celu przeznaczony bo na klasycznym łożyskowym w skrajnych przypadkach amor przestaje pracować). I faktycznie jak wspomniał @ACTIVIA na gąbeczki lepiej dać olej np. 15WT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kacper2003 obstawiam że albo nie czytasz tego co ci tu ludzie piszą albo masz znikome pojęcie o serwisie amora.

Weź temat rozgryź na spokojnie, najlepiej poprosić kogoś obeznanego. 

Kup benzynę ekstrakcyjną, umyj gąbki, umyj uszczelki kurzowe oraz lagi i tuleje ślizgowe itd.   pamiętaj o zachowaniu czystości przy całej zabawie, przydają się rękawiczki gumowe, czysta szmata i ręcznik papierowy.

Smar nakładasz na tuleje ślizgowe oraz pod wargę uszczelki kurzowej, olejem nasączasz gąbki.

Powodzenia !

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grzechu1984 napisał:

@Kacper2003 obstawiam że albo nie czytasz tego co ci tu ludzie piszą albo masz znikome pojęcie o serwisie amora.

Weź temat rozgryź na spokojnie, najlepiej poprosić kogoś obeznanego. 

Kup benzynę ekstrakcyjną, umyj gąbki, umyj uszczelki kurzowe oraz lagi i tuleje ślizgowe itd.   pamiętaj o zachowaniu czystości przy całej zabawie, przydają się rękawiczki gumowe, czysta szmata i ręcznik papierowy.

Smar nakładasz na tuleje ślizgowe oraz pod wargę uszczelki kurzowej, olejem nasączasz gąbki.

Powodzenia !

 

 

Ja myłem juz raz gąbki benzyną ekstrakcyjna. Problem pojawił się  w tym że zrobiły  sie 2 razy większe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ACTIVIA napisał:

Ja myłem juz raz gąbki benzyną ekstrakcyjna. Problem pojawił się  w tym że zrobiły  sie 2 razy większe 

Masakra, ja myłem i izopropanolem i benzyną i nie było problemu.

Teraz pytanie czy to kwestia materiału na gąbki czy czegoś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...