Skocz do zawartości

[Hamulec przedni] Problem z montażem


qmichuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, otóż mam hamulec shimano slx, gdy montuję go strasznie ociera o tarczę. Potrzebne są prawdopodobnie podkładki, próbowałem już ale tylko trochę się polepszyło. Koło dalej hamuje samo z siebie. I teraz mam pytanie, ktoś wie co trzeba zrobić w takim przypadku? Jakich podkładek użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co te podkładki mają niby robić?

Albo montujesz zacisk krzywo albo coś skopałeś, albo tarczą krzywa albo tłoczki się nie chowają ... masz tam tę rozporową "sprężynę" od klocków?

Do zamontowania zacisku Shimano potrzeba tylko śrub i adaptera (przy pm i tarczy 160 nawet bez adaptera) żadnych podkładek tam się nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te podkładki były już, gdy kupowałem rower. Zakupiony był jako używany. Rozkręciłem wszystko, aby odpowietrzyć hamulec i wyjąłem te podkładki bo myślałem, że są niepotrzebne. I właśnie wtedy koło zaczęło hamować, regulacja tutaj nie pomaga

Edytowane przez qmichuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, qmichuu napisał:

wyjąłem te podkładki bo myślałem, że są niepotrzebne

To jaki problem żeby je założyć?

Wrzuć zdjęcie jak wygląda całość.

U mnie obeszło się bez podkładek, ale to pewnie indywidualna sprawa związana z jakością wykonania elementów.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przez ten czas patrzyłem co może być z hamulcem nie tak i zauważyłem, że jeden klocek jest strasznie blisko tarczy, a drugi dalej. I właśnie nie wiem co zrobić, bo regulacja tu nic nie daje. Wspomóc się podkładkami? Trochę już próbowałem, ale głównie tarcza cały czas ocierała o jeden klocek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady wrzucić teraz zdjęcia, ale postaram się to opisać tak byś zrozumiał. Gdy zacisk jest zamontowany z adapterem na wszystkie śruby, prawidłowo zregulowany, bez podkładek, jeden z klocków jest bliżej tarczy niż drugi, przez co ociera o tarczę. Teraz zaczynam myśleć, że to może być wina tłoczka, który się nie cofnął. Lub klocki mogą być odwrotnie założone, to znaczy prawy z lewej strony i tak samo z lewym klockiem. Ta druga opcja też może być, przez moją nieuwagę

Edytowane przez qmichuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat z tego zdjęcia to dużo wynika. Pomimo tego że zacisk na fasolkach jest skrajnie przesunięty to i tak opiera się o tarczę. W tym przypadku to już rozumiem skąd te podkładki przy is-pm, których się normalnie nie daje. Ktoś "drutem" ratował sytuację. Albo adapter jakiś trefny (za chudy)mało prawdopodobne, albo rower (amortyzator) po jakimś solidnym BAAM i skreciło lagi tak że mocowanie jest przesunięte.

Ps. To jest sztywna oś i mocowanie IS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem w tylnym kole, po wymianie piasty oś tarczy przesunęła się w stronę kasety. Zacisk ocierał o tarczę jak u Ciebie. Podkładek nie stosowałem tylko wyciąłem podkładkę z kawałka płytki alu. Przyłożyłem tarczę do płytki odznaczyłem otwory i wyciąłem. Koszt niewielki bo tylko jeden browar i z 20 min pracy wiertarką i brzeszczotem. Możesz też kupić dedykowaną podkładkę.

Tu masz wątek z tego forum

edit.

wizualnie to coś takiego https://goo.gl/images/STbhsS

Edytowane przez przemokolarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator to Marzocchi Bomber Z1 Freeride 1. Nie wygląda na to, że lagi są po jakiejś glebie. Oś to nie wiem do końca czy sztywna, bo to Mavic Deetraks i ma oś marzocchi, którą trzymają dwie śruby. Jeśli mocowanie IS to to, gdzie potrzeba 4 śrub, to tak. Link do osi (w zestawie są już śruby mocujące): https://rowerowy.com/sklep/narzedzia-serwis/serwis-amortyzatorow/os-20mm/prod/marz-20-axle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty sposób, odkręcasz tarczę i na śruby zakładasz podkładki a całość dokręcasz do piasty. Ot i cała filozofia. Trochę to Januszem zalatuje ale działa. Jak masz puszkę alu to też możesz wykorzystać. Jest miękka, nożyczkami wytniesz krążki. Jak masz nożyk do cięcia kartonu, taki z łamanymi ostrzami, to zrobisz otwory pod śruby i gotowe. Jak masz czas i pieniądze to kup dedykowane podkładki, z pewnością będzie bardzie estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kombinować z podkładkami pod tarczę, skoro dając podkładki pomiędzy adapter a mocowanie uzyskamy ten sam efekt? Oczywiście trzeba przypilnować żeby śruby się wkręcały na odpowiednią szerokość. Jeśli się nie mylę to do swojego amora potrzebujesz dedykowanego adaptera, a że masz zwykł to właśnie jest taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...