Skocz do zawartości

[Amortyzator] markhor Comp 29


Adriankanecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam aktualnie posiadam sr santour xcr, i chce go wymienić na Manitou markhor 29.

Myślę czy to dobry amorek ? I czy w ogóle jest sens pakować kasę w mój rower Giant talon 2 GE 2018 

A czemu chce wymienić ten santour tak jak by go nie było. Po 30 km ciężkiej jazdy czuję jak by miały odpaść mi ręce wszystko przyjmuje na siebie.

I myślę czy wymieniać czy nie szkoda pakować 1k+ w ten rower i z czasem kupić lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Markhor jest OK, ale lepiej wypada Machete, który jest niestety droższy...
Możesz pomyśleć np. o Suntour Epicon ( kolega ACTIVIA pewnie mógłby pomóc ).
Markhor jest wskazany raczej dla lekkich osób - ze względu na golenie o średnicy 30 mm.
Wymieniać, czy nie, to już sam zdecyduj.
PS
Co z tym nowym rowerem ?
Rozmyśliłeś się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy rower na ten czas jest jeszcze nie dla mnie, ponieważ chcę spokojnie wrócić do formy po latach. A jazda po ciezkim terenie  zawsze wiąże się z jakąś wywrotką a na ten czas roweru za 8/10 tys czy wyżej poprostu szkoda, myślę przyszły rok zakupic.

Jak pisałem robiłem ścieżki na ostrych spadach z korzeniami, i to ja robiłem za amortyzator. Ten jest tylko dla samego bycia  Santour może są lepsze z tych droższych ale przymierzałem się na Manitou, i praca tego amora to niebo a ziemia, pod moją wagę.

W moim rowerze jest kilka mankamentów które chciał bym wymienić.

Mianowicie napęd, hamulce , amorek.

Edytowane przez Adriankanecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, g286 napisał:

Jest w nim coś czego nie chcesz wymienić ? Rama została chyba, no i jak to powymieniasz to się okaże że koła trzeba lepsze. 

No widzisz dlatego rozmyślam co robić hamulce są słabe napęd przód 40/32/20 tył 12/36 ani to z górki ani pod dziury między przerzutkami 

Amor lipny.

Nie myślałem że tak szybko zaczną mi przeszkadzać pewne mankamenty,

I będę szukał ulepszeń.

A po powrocie kupiłem średniaka żeby sie rozjeżdżać a tu z dnia na dzień brakuje pewnych rzeczy w nim.

Edytowane przez Adriankanecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To może jednak rozważ zmianę roweru, a nie amortyzatora i całej reszty, oprócz ramy...
Twój wybór, ale czy jest sens wymieniać większość osprzętu i być może za rok kupić i tak nowy rower :icon_question:
Także zastanów się lepiej nad zmianą roweru, bo inaczej może się okazać, że władujesz równowartość kwoty zakupu obecnego roweru, a nadal będzie mu czegoś brakowało...
Przemyśl to.
No, chyba że lekką ręką doinwestujesz ten, co nie przeszkodzi w niedługim czasie kupić nowy.
Decyzja należy do Ciebie.
Jak da się w miarę fajnie pojeździć na tym co jest ( w sensie, że nie boisz się o życie ), to mając w niedalekiej perspektywie kupno czegoś lepszego, nie ma sensu ładować dodatkowej kasy - już lepiej odłożyć ją na ewentualne modyfikacje/ulepszenia w nowym sprzęcie o większym potencjale/z nowocześniejszymi rozwiązaniami.
Twoje pieniądze, Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżam temat Adriankanecki, jaki amortyzator wybrałeś i jakie wrażenia? ja na talonie 29 śmigam 2 lata i  przejechałem amatorsko na pełnej serii 18 mataronów na dystansach do 35km, najwyższa pora wymienić suntoura xcr bo dalsza jazda jest męcząca, również myśle nad markhorem, Mógłyś powiedzieć jaki wybrałeś i jak sie sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

browar97 - tak jak pisałem - odpuść sobie ten widelec bo on wcale lepszy nie będzie od prostego XCR.

Pomyśl nad epixonem lub jeśli ma być to manitou to Marvel. Kwestia budżetu. Odezwij się do użytkownika Activia - może zaproponuje Ci coś rozsądnego ze stajni Suntour

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co jak co, Markhor mimo że działa dość słabo w porównaniu z lepszymi widelcami, nadal jest w innej lidze niż XCR... Jechałeś chociaż kawałek na obu że piszesz iż Markhor jest nie lepszy niż XCR? Nie mówiąc o tym że za 150zł (cena tłumika ABS+) można go przemienić w znacznie lepszy wideł.

Sam jednak odradzam zakup Markhora, lepiej poszukać używanego Marvel, te widelce są bardzo trwałe za sprawą uszczelek Evil genius, a dodatkowa sztywność i lepsza praca z fabryki jest warta... tych zaoszczędzonych pieniędzy ;) Ostatnio kupiłem Marvel 29 pod oś 15mm z manetką w idealnym stanie (tylko sucho w środku miał) za 650zł, przewijają się dość regularnie na portalach aukcyjnych, także polecam poszukać, szczególnie że do sezonu daleko jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...