Skocz do zawartości

[Tarcze] Seria pytań przed wyborem


Byderobo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

 

Stoję przed wyborem tarcz do hamulców i mam w głowie serię pytań na które nie mogę znaleźć odpowiedzi :) (hamulce to shimano m785, Rower do AM, czasem wielokilometrowe zjazdy po asfalcie przy dojezdzie, ważę koło 90kg)

1. Czy warto różnicować rozmiar tarcz? Tzn przód 203 tył 180 mm? Trochę się boję że tył może zbyt latwo blokować przy tarczy 203 a na krętym zjeździe w lesie... Czy przy mojej wadze problemu nie bedzie? ;)

2. Czy warto dopłacić do tarcz na alu pająku? 

3. Jakie tarcze byście polecili? Mi wpadły w oko  Shimano rt86, rt76 a w wersji bez pająka rt66.

z gory dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Byderobo napisał:

Czy warto różnicować rozmiar tarcz? Tzn przód 203 tył 180 mm? Trochę się boję że tył może zbyt latwo blokować przy tarczy 203 a na krętym zjeździe w lesie... Czy przy mojej wadze problemu nie bedzie?

Warto, szczególnie jak osiągasz duże prędkości i wpadasz w bardziej wymagający teren. Sam mam 97kg, tarcze 203/180 mm i nie mogę powiedzieć, że cierpię na nadmiar siły hamowania :), ale 180mm z tyłu w zupełności mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko amortyzator zgadza się na 203 to bez żadnego zastanawiania się bierz 203 mm w takim przypadku. W takich rozmiarach uważam że warto brać na pająku(osobiście jeszcze nie używałem tarcz na pająku ale na kolejny sezon będę wymieniał). Moimi następnymi tarczami będą icestop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...