Skocz do zawartości

[Wymiana części w rowerze] B'twin Rockrider 340


serek60

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, lubie sobie poskakać na rowerze ale mój rower zaczął się psuć więc postanowiłem wymienić kilka części. Jak coś to mój rower był malowany i miał wymieniane tylnie koło które leci do kosza, kierownice, gripy, pedały, tylnią opone na rozmiar 2.2 i do tego dętke 2.2, manetki, siodełko i sztyce.

1. Czy części które podlinkowałem na dole będą pasować do rockridera 340.

2. Czy z 9 biegowej kasety da się wyłączyć dwa biegi bo mam przerzutke 7 biegową.

3. Jakiej długości mam wziąc szprychy do tej obręczy na dole.

Snapchat-303947902.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz za szczerość, ale chyba jesteś nienormalny jak na nim skaczesz albo chcesz się mocno połamać. To jest rower do rekreacyjnej jazdy, i to sporadycznej. Jak się połamie to ino z hukiem
Po co chcesz w ogóle dawać kasetę 9 biegów skoro i tak jej nie wykorzystasz? A swoją drogą przerzutka do skakania jest ci potrzebna jak świni siodło, przy takim zastosowaniu to tylko kolejna rzecz którą można połamać. Masz fabryczną? Jeśli tak to dziwię się że jeszcze się trzyma. Jak chcesz skakać to kup sobie używanego dirta, na tym to jest ryzykowanie zdrowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy ja was pytam o opinie. Ja jestem poczatkującym i ledwo skacze na chopach a jak będe lepiej skakał to zmienie częsci na lepsze albo rame a pozatym taki jeden skacze na najwiekszych chopach w łodzi na tym rowerze więc wiecie

Kaseta na 9 biegów bo jak będe wymieniał przerzutke to będe miał 9 biegów a nie 7 bo ta przerzutka raczej długo nie wytrzyma

Już wydałem hajs na ten rower więc ide dalej tą drogą a pozatym ten rower nie nadaje się do sprzedaży bo tak średnio w nim wszystko chodzi więc wymienianiam częsci a dotego wiem jak wyglądaja używane dirty bo moi koledzy sprzedaja kupuja i zawsze coś jest nie tak a tak to wiem co jest do wymieniany a dotego nie mam kasy na nowego dirta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, serek60 napisał:

... Czy ja was pytam o opinie. Ja jestem poczatkującym i ledwo skacze na chopach a jak będe lepiej skakał to zmienie częsci na lepsze albo rame a pozatym taki jeden skacze na najwiekszych chopach w łodzi na tym rowerze więc wiecie

Pytasz nas o opinie nt części, tak że musisz się pogodzić z tym że możemy mieć opinie też na inny tematy, na przykład na temat skakania na RR340 i jak najbardziej możemy nią się podzielić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem kiedyś w innym temacie, ale się powtórzę. Wytrzyma jedno lądowanie, drugie, piąte czy nawet dziesiąte. A jak źle wylądujesz to się rozwali w trzy .upy.  Ten rower nie nadaje się nawet do regularnej jazdy w terenie, a co dopiero mówić o skokach.

16 minut temu, serek60 napisał:

a dotego wiem jak wyglądaja używane dirty bo moi koledzy sprzedaja kupuja i zawsze coś jest nie tak a tak to wiem co jest do wymieniany

A jak myślisz, jaki jest tego powód? Bo takie skakanie mocno obciąża sprzęt. Zresztą, chcesz się łamać to proszę bardzo.
Co do części, korba ma stopniowanie jak do trekkinga, więc będzie ci ciężko napędzać rower. Dwa, nie wiem czy nie będziesz miał problemów żeby pożenić taką kasetę, przerzutkę i manetkę. Jaką masz teraz manetkę i przerzutkę?
Piastę podałeś pod hamulec tarczowy, obręcz pod v-brake. W teorii czegoś takiego nie powinno się robić. Długości szprych nikt ci z głowy nie poda, poszukaj gdzieś kalkulatora długości. Chcesz koło samemu zapleść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy chodziło mi o suport czy bedzie pasował dlugoscia bo ta korba i suport to no name

Przerzutka SHIMANO TY500 manetki SHIMANO Altus ST-EF510

Znaczy na tej obreczy duzo osob na tarczowkach jezdzi bo ona jest dosyc popularna

Znaczy chce go oddać żeby go zrobili

A i na kalkulatorach potrzebna jest wielkosc piasty no z tym mam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mufę masz o szerokość 68 mm, długość dobierasz do korby. Korbę też chcesz zmienić? W sumie to po co? Wsadziłeś tam klamkomanetki? Najprościej będzie jak wstawisz kasetę 7 biegów, zostaną klamkomanetki, nie będziesz musiał kupować klamek, przerzutka też ta sama. Teraz każda kolejna wymiana części jest praktycznie nieopłacalna, zresztą jak sam widzisz. A najlepiej to powkładaj używane części. A co do braku kasy: podstawowe dirtówki od dartmooora kosztują 2200 i 2500. Teraz sobie policz ile kosztował cię rower, ile kosztowały opony i inne części i ile chcesz władować teraz żeby tej kasy nigdy nie odzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak korba i suport są w komplecie to będą do siebie pasować, a jak chcesz nie wymieniać suportu to pewnie nie będzie pasować.

Manetka nie obsłuży w żadnym razie kasety 9 biegowej (nawet 7/9 biegów). Przerzutka dałaby radę, ale manetka musi być 9 sp.

Jak oddasz koło to zaplotu to Ci długość szprych dobiorą sami, a markę i nyple wybierzesz sobie z asortymentu serwisu. Przecież drutu zbrojeniowego Ci nie zaproponują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale za ile sprzedam rower z uszkodzonymi czesciami a na dirta dartmoora za tyle nie mam hajsu na razie ale nie mozna wyłączyć biegów 

OK to to kasete wezme 7 biegów

Dobra czyli mówicie żebym wziął jakąś kaseta ta bedzie git? https://allegro.pl/kaseta-shimano-cs-hg200-7-rzedow-12-32t-altus-i6969913297.html i co z łańcuchem bo tamten był na 9 biegów co napisałem

A i piasta bedzie pasowała do tej kasety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, serek60 napisał:

No ale za ile sprzedam rower z uszkodzonymi czesciami a na dirta dartmoora za tyle nie mam hajsu na razie ale nie mozna wyłączyć biegów 

OK to to kasete wezme 7 biegów

Dobra czyli mówicie żebym wziął jakąś kaseta ta bedzie git? https://allegro.pl/kaseta-shimano-cs-hg200-7-rzedow-12-32t-altus-i6969913297.html i co z łańcuchem bo tamten był na 9 biegów co napisałem

A i piasta bedzie pasowała do tej kasety?

Dobra potrzebuje odpowiedzi na te pytania a nie komentarze do skakania na rr340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, serek60 napisał:

a pozatym taki jeden skacze na najwiekszych chopach w łodzi na tym rowerze

On Ci doradzi co tam dospawał, że to się trzyma :D

 

A tak serio, to mam pomysł i radę: idź do rowerowego, poproś sprzedawcę o doradzenie co tu pozmieniać - spisz na karteczce co Ci radzi a potem sklep w necie.

Masz poradę od fachowca, nic tylko kupić co trzeba, z tym sobie dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz cokolwiek kupować, weź usiądź, ochłoń przez chwilę i zastanów się, na co chcesz wydać pół tysiąca złotych. 

Rozumiem, że możesz nie mieć kasy na nowy porządny sprzęt. Rozumiem, że starasz się jakoś bawić na tym, co posiadasz. Ale skoro pytasz o coś na forum poświęconym danej tematyce, słuchaj rad. Bo jak na razie planujesz zrobić rower po łebkach. Byle jak, byle był. 

Spójrz na rowery dirtowe, streetowe i tym podobne. Jaki mają napęd? Jakie ramy? Jakie widelce? Zastanów się, dlaczego tak, a nie inaczej? Chcesz przerabiać rower na dirtówkę, spoko. Masz bazę, jaką masz. Tego nie przeskoczymy. Ale po co kaseta, po co 3-rzędowa korba?  I to o trekkingowym stopniowaniu, z suportem na kwadrat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...