Skocz do zawartości

[Przyrost prędkości] Przejście z górala na szosę


awdre

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zamiast ~30 pojedziesz ~10 bo zwalniasz do swiatel to zeby to w tym samym czasie odpracowac powinienes jechac ~50 przez tyle czasu co jechales ~10. Jezeli bedziesz odpracowywal to jadac nie 50 tylko np 35 to musisz jechac 4 razy tyle czasu co jechales 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2018 o 15:30, michalr75 napisał:

na miescie" nie widac takich wycinakow zbyt czesto, nawet za miastem trudno Was spotkac, szczegolnie tych na MTB.

Bo te wycinaki egzystują głównie w rzeczywistości wirtualnej. W realu owszem, czasem próbują się ścigać, ale jakoś wymiękają po około 1 km. Często wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, woojj napisał:

.....mi w aucie komputer pokazuje średnią 37 ;-((((. Poważnie.

 

Słabo. Ja bez problemu robię 44 ;)

 

Teraz, de_Villars napisał:

Bo te wycinaki egzystują głównie w rzeczywistości wirtualnej. W realu owszem, czasem próbują się ścigać, ale jakoś wymiękają po około 1 km. Często wczesniej.

W mojej okolicy jest wycinak. Ścigant z czuba maratonów z ponad 10 letnim stażem. Jazdy treningowe na MTB po asfalcie robił z prędkościami 30-32 km/h. Na terenowych oponach - wiem, bo kiedyś o tym tu wspominał. Widzę, że teraz podobne treningi robi na szosie ze średnimi ok. 1,5-2 km/h większymi. Myślę że to dość dobry przykład, bo to zawodnik o stabilnych wysokich wynikach. 

+5 km/h można między bajki włożyć. +3km/h - może się zdarzać, jeśli ktoś ma dość wyprostowaną pozycję na MTB i znacznie bardziej aerodynamiczną na szosie.

W grę wchodzi jeszcze różnica klasy sprzętu. Więcej zyska ten, co przesiada się z zapuszczonego 14kg roweru mtb na 8kg nowoczesną szosę niż ten, to zmieni 10kg wyścigowego HT na 9kg szosę. Kolega Stu ma mtb na tyle bliskie szosy, że wiele na przesiadce na szosę nie zyska (na pewno nie 2km/h średniej), nawet jeśli dołoży SPD. Wpłwy SPD jest przeceniany. SPD nie generują mocy. Zmieniają tylko sposób jej przenoszenia na koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tacy są najlepsi, bo muszą za wszelką cenę, choćby z roweru mieli spaść :icon_wink:
Pamiętam jednak, jak ładnych kilka lat temu zdarzyło mi się jechać ścieżką rowerową na moim klockowatym MTB ( może ze 25 km/h lub trochę ponad ), a ulicą, właściwie kilkupasmową trasą pomykał dziadzio pędziwiatr z beszczelnym uśmiechem na trekingu właśnie ( szacowałem jakieś 4 dychy na zegarze ), także dziadki też bywają szybkie :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marcinusz napisał:

SPD nie generują mocy. Zmieniają tylko sposób jej przenoszenia na koła.

Przeciez on jest zawsze taki sam. Idzie przez lancuch, inaczej sie nie da. Ja wiem ze to tzw mityczne ciagniecie pedalu do gory wcale nie generuje setek watow, ale cos tam jednak generuje i to cos moze w dluzszym okresie czasu dac roznice.

Sam czuje ze najwiecej sily z ciagniecia do gory generuje wtedy gdy nogi mam juz mocno zmeczone przez jakis sprint i jade na resztkach - wtedy skoncentrowanie sie na tej fazie pedalowania pozwala nieco odpoczac nogom, oraz gdy robie sztywniejszy podjazd na stojaco przy niewielkiej kadencji. Ale faktycznie jak ktos mysli ze od SPD dostanie +5km/h do sredniej to zle mysli. Inna sprawa ze np w MTB w terenie bez SPD mozna zwyczajnie zleciec noga z pedalu na nierownosciach wiec aby tego uniknac trzeba bardziej uwazac co odbija sie na predkosci.

 

@up ale te spore roznice wynikaja pewnie z jazdy po roznych trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, jeden mówi że +5 km/h będzie na pewno, drugi że może jak się dobrze postaram to ze 3 km/h ugram, jeszcze kolejny pisał o 10km/h ale to już w ogóle odlot.

240 odpowiedzi w temacie z których właściwie nic nie wynika, bo ile osób tyle odmiennych opinii. W zasadzie to zaskoczony jestem takim dużym odzewem :P

W sumie to u mnie nic się nie zmieniło, nadal katuję przywłaszczone MTB i kilometry lecą. Ale chyba w końcu zdecyduję się na jakiś zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awdre Ja bym to ujął tak: określ do czego Ci będzie potrzebny rower i kupuj pod konkretną potrzebę. Przynajmniej ja bym tak zrobił, albo raczej zrobiłem. Kupiłem rower na teren bo to jest to co mnie najbardziej kręci, o szosie w ogóle nie myślę (abstrahując że i tak z racji odległości od lasu i ograniczonego czasu więcej jeżdżę asfaltem niż po terenie, ale jak tylko jest opcja to jednak wybieram teren). Jak szukasz prędkości to odpuść porównywanie MTB do szosy i kupuj szosę, jak jednak chcesz trochę po terenie to gravel, o czyste MTB Cię nie posądzam skoro ciągle szukasz lepszych średnich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marcinusz napisał:

 Kolega Stu ma mtb na tyle bliskie szosy, że wiele na przesiadce na szosę nie zyska (na pewno nie 2km/h średniej), nawet jeśli dołoży SPD. Wpłwy SPD jest przeceniany. SPD nie generują mocy. Zmieniają tylko sposób jej przenoszenia na koła.

@Marcinusz jeśli to jest rower zbliżony do szosy to ja nie wiem o czym Ty gadasz.... dziś pykłem na nim 80km ze średnia ponad 31km/h i przewyższeniem Up650m i spokojnie mogłem dołożyć jeszcze 1km/h do średniej, tylko zachciało mi się sesji fotograficznej w czasie jazdy dla kolegi @erzuruma, żeby mu przypomnieć jak pięknie jest w parku :) 

Czyli Twoim tokiem rozumowania powinienem na lekkiej szosie z spd max 34km/h robić średnia? Eee to wole iść piwo kupić zamiast tej szosy ;)

 

7CC848D3-F1CA-43C9-BB9C-041FCB3F0EA6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michalr75 napisał:

@awdre Ja bym to ujął tak: określ do czego Ci będzie potrzebny rower i kupuj pod konkretną potrzebę. Przynajmniej ja bym tak zrobił, albo raczej zrobiłem. Kupiłem rower na teren bo to jest to co mnie najbardziej kręci, o szosie w ogóle nie myślę (abstrahując że i tak z racji odległości od lasu i ograniczonego czasu więcej jeżdżę asfaltem niż po terenie, ale jak tylko jest opcja to jednak wybieram teren). Jak szukasz prędkości to odpuść porównywanie MTB do szosy i kupuj szosę, jak jednak chcesz trochę po terenie to gravel, o czyste MTB Cię nie posądzam skoro ciągle szukasz lepszych średnich. 

jak nie ma mtb to niech kupi mtb, jak chce szybko po asfalcie to szosa, proste. Kupi gravela i pozniej zachce mu sie z ludzmi jezdzic to ani z szosowcami nie pojezdzi ani z mtb'owcami. Gravel, treking, przełaj i co tam jeszcze jako trzeci rower spoko.. Na szose jest rower szosowy, w teren rower mtb. Reszta to rzeźbienie niestety o czym sam się przekonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...