Skocz do zawartości
MinieKK

[Amortyzatory] Kross Hexagon 2.0 - skrzypenie/piszczenie

Rekomendowane odpowiedzi

MinieKK
Napisano (edytowane)

Witam, otóż mam taki problem że wczoraj zakupiłem nowy rower Kross Hexagon 2.0. Jezdzilem na nim około 4 godziny po lasach oraz chodnikach. W mniej więcej 3/4 jazdy przednie amortyzatory zaczęły wlaśnie skrzypiec/piszczec. Jest troche na nich piachu lecz nie wiem czy to od tego. Co może byc przyczyną?

Edytowane przez MinieKK

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Strzelam że jest tam jakiś SR XCT lub coś bliźniaczego ( nie podałeś rocznika roweru). To jest tzw. atrapa amortyzatora i powodów skrzypień może być wiele, np uszczelki przeciwkurzowe. Wytrzyj górne golenie wilgotną szmatką, resztki smaru pewnie przyciągnęły brud.

Ogólnie to wypadałoby zajrzeć do środka i dla świętego spokoju wyczyścić i nałożyć nowy smar. Podejrzewam jednak że rower jest nowy i nie masz ochoty tego robić.

Skrótowo można powiedzieć: ten typ tak ma. Te amortyzatory to jednorazówki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MinieKK

Rower to rocznik chyba 2018, przynajmniej tak sądze. Wlasnie smar przyczepił do siebie dużo piachu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Benok55
      Przez Benok55
      Witam, mam pytanie czy warto kupić krossa soila 1.0? Szukam roweru do szybkiej jazdy po wyznaczonych trasach z bandami i małymi hopkami itp.  Coś takiego jak w tym filmie. Co polecacie? budżet to 6500 nie więcej. Pozdrawiam. Jeżeli nie to na co warto zwrócić uwagę w budżecie max 6500zł.

• Benok55
      Przez Benok55
      Witam, mam pytanie czy warto kupić krossa soila 1.0? szukam roweru do szybkiej jazdy po wyznaczonych trasach z bandami z małymi hopkami itp.  Coś takiego jak w tym filmie. Co polecacie? budżet to 6500 nie więcej. Pozdrawiam

• chodziak
      Przez chodziak
      Ostatnio myślałem o budowie roweru...
      Ale mam problem w wybraniu ramy i kół. Mam około 160cm wzrostu i 70 cm od pasa w doł (jak będzie trzeba to napisze moją wage).
      Mam na oku rame Dartmoor Primal 2015 (jest na allegro, taka srebno-czarna za około 600zł) i nie wiem jaki rozmiar S czy M. Do tej ramy myślałem nad kołamy 26", ale nie wiem czy wybrać te czy 27,5".
      Może inna rama albo koła?
      Proszę o pomoc...
    • sebrion
      Przez sebrion
      Witam, sezon 2019 już niebawem więc czas wymienić swojego leciwego krossa na coś nowego i tu moje pytanie do was, co według was wybrać
      Treka:
      https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-8/p/23156/?colorCode=grey
      Krossa:
      https://www.kross.pl/pl/2019/mtb-xc/level-7-0
      Merida:
      https://www.rowerymerida.pl/produkt1655/bignine-500-lite-rower-merida.html
      Rower ma służyć do wycieczek w terenie, wypadu w góry i startach w maratonach a może i do XC
    • Blu3kkk
      Przez Blu3kkk
      Posiadam rower B'TWIN rockrider 540, mam tam amortyzator Sr Suntour XCR EVO. mam problem z regulacja go. Regulacja dzialala do czasu gdy ta dzwignia od regulacji nie odpadla, wlozylem to ale regulacja nie dziala. Czy moge cos z tym zrobic i jak rozkrecic ten caly amortyzator? Z  gory dziekuje za pomoc