Skocz do zawartości

[3500-5000tyś] Rekreacyjne MTB


osis25

Rekomendowane odpowiedzi

Ok więc postanowiłem założyć osobny temat i ostateczny, aby nie zaśmiecać tematu TREKA.

Więc zacznijmy od początku szukam wspólnie z wami MTB 29/27,5 do rekreacyjnej jazdy (lasy, hołdy, szuter, pola, asfald, dojazd do pracy) resztę już pewnie wiecie więc nie będę się powtarzał.

MOJE WYMIARY:

Wzrost: 175cm

Przekrok 75-77 max

Rozstaw rąk 165cm

Waga 110kg


Proszę o kontynuowanie tematy w tym wątku.

 

Myślę, że wspólnie znajdziemy rower odpowiedni dla mnie.

 

W dniu 10.06.2018 o 19:53, osis25 napisał:

Panowie to jak to w końcu jest z tą rozmiarówką ? Mam do zabrania nową 5 z 2017 na ramie 17,5 mam wzrost 175cm i 80cm w przekroku. Z tego co pisaliście to 17,5 jest jak 16,5 czyli teoretycznie za mała na mnie ta rama ?

 

 

W dniu 10.06.2018 o 20:22, KrissDeValnor napisał:

17,5" ma długość podsiodłówki 16,5" ( 41,9 cm ) - tak to sobie Trek wymyślił, żeby odnieść to w jakiś sposób do ram innych producentów, które z reguły są krótsze.
Teoretycznie możesz się przymierzyć do 18,5", bo różnica wymiarów nie jest duża - podsiodłówka dłuższa o 2,5 cm, górna rura o niecałe 2 cm, większy o 1,5 cm reach, a stack taki sam.
Oprócz tego większa o niecałe 1,5 cm baza kół i deklarowany przekrok o 1 cm.
 

 

 

W dniu 10.06.2018 o 20:24, osis25 napisał:

Dzięki za odpowiedz, nie ma u mnie w okoloicy żadnej 18,5 tylko 17,5. A kieruję się ku rekreacyjnej pozycji.

 

 

W dniu 10.06.2018 o 20:42, KrissDeValnor napisał:

Jak możesz się przymierzyć i pojeździć parę minut, to powinno Ci ułatwić ocenę.
Sporo zależy od szerokości kierownicy i długości mostka - nie wiem dokładnie co tam zamontowali, ale sądząc po zdjęciach, to mostek w okolicach 7 cm, a zgaduję że kierownica +/- 70 cm.
Na mniejszym rozmiarze będziesz minimalnie mniej pochylony, ale pytanie, czy podejdzie Ci na wysokość - w sensie Twoich dotychczasowych przyzwyczajeń, bo jeśli jeździłeś na dużym rowerze, to np. możesz uznać, że rower jest niski itp. ( chociaż oba mają zbliżoną wysokość, ale 18,5" jest bardziej pro - sportowy, bo umożliwi większe wyciągnięcie sylwetki ).
W obu przypadkach zapas w kroku będzie niewielki ( sugerując się podanymi wartościami ), ale powiedzmy, że jeszcze akceptowalny, choć zawsze lepiej mieć ten centymetr więcej.

 

 

W dniu 10.06.2018 o 20:46, osis25 napisał:

Mostek ma 8cm w przekroku dotykałem delikatnie klejnotami ramy.

 

 

W dniu 10.06.2018 o 20:56, Rulez napisał:

Będzie za duży, nie dosyć, że dotykałeś ramy, to jeszcze ten rozmiar (17,5)  jest dłuższy niż porównywany z innego tematu Focus, czy Cube Aim/ Reaction Pro w rozmiarze 17" ...

 

 

W dniu 10.06.2018 o 21:08, osis25 napisał:

Właśnie nie chcę za bardzo wyciągniętej pozycji tzn leżenia na kierownicy... Wolę bardziej rekreacyjną.

 

 

W dniu 10.06.2018 o 21:14, armaniak napisał:

Ja mam 183 cm wzrostu i długość nogi 83 cm. Przymierzałem się do ramy treka 19,5 cala i klejnoty leżały na ramie. Kupiłem 18,5 jest w sam raz.

Jeżeli masz 175 cm to musiałbyś mieć nogi u Naomi Campbell żeby rama 18,5 Trek była dla Ciebie dobra. 

 

 

W dniu 10.06.2018 o 21:21, KrissDeValnor napisał:

Tu już nie chodzi o 18,5", a o 17,5" ( na której też jest kontakt z rurą ) i oczekiwaną rekreacyjną pozycję, którą po kilku zabiegach pewnie można uzyskać, bo jakiejś kosmicznej długości całość nie ma jak na 175 cm wzrostu.
PS
Przez kolegę Rulez zajrzałem z ciekawości w temat autora pytania i tam podany przekrok jest niższy ( 75 - 77 cm ) - ogólnie nie ułatwia to wyboru w przypadku niektórych modeli...
Ja na pewno nie kupiłbym roweru w którym czuję ramę w kroku - nawet gdyby to miała być szosa...
Jak się ma przekrok równy wysokości wybieranego roweru, to robi się słabo według mnie :sick:

 

 

W dniu 10.06.2018 o 21:32, KrissDeValnor napisał:

O większych ramach nawet nie myśl - powiem więcej : 17" to według mnie na kole 27,5" też byłby max.
Następnym razem zdradzaj więcej szczegółów, bo widzę, że nie do końca byłeś szczery i te informacje wypływają stopniowo...
Podawaj linki do konkretnych interesujących Cię modeli, bo czasem różne roczniki potrafią się delikatnie różnić, a nie mam zamiaru przeglądać 10 tematów i składać wszystkiego do kupy, no sorry...
To jaki masz w końcu ten przekrok ?

Dorzucam : http://allegro.pl/kross-level-r7-27-5-1x11-sram-rock-shox-okazja-i7393933501.html
 

 

23 godziny temu, osis25 napisał:

Jestem trochę skromny i też nie chcę robić śmietnika :) Jutro przymierzę się do tego CUBE 17 bo ponoć mają i zdam relację. Na chwilę obecną trek odpada. Bardzo mocno zastanawiam się nad rowerem z kołem 27,5 do max 4-5tyś w jaskrawych kolorach :D he. Przekroku mam 80cm, ostatnio troszeczkę źle zmierzyłem %. Dziś z żona mierzyłem z 5 razy i wychodzi +/- 80cm przy wzroście 175cm.

p.s. za żadne skarby nie chcę krossa miałem 2 rowery tej marki i byłem bardzo nie zadowolony. Oraz bardziej skłaniam się ku napędowi 2x10.

 

23 godziny temu, KrissDeValnor napisał:

Od razu sorry za OT, bo to temat o Treku przecież, więc jest to mój ostatni post z linkami do innych marek w tym temacie.
Jak jest możliwość dołożenia kasy, to OK - tylko co przyzwoity MTB będzie robił głównie na mieście, to nie mam pojęcia, ale nie moja kasa, nie mój interes ;)
OT - w sensie nie ma poniżej Treka :icon_wink: :

  Pokaż ukrytą zawartość

Karbonu się nie boisz : http://allegro.pl/rower-haibike-freed-7-40-karbon-27-5-rama-45cm-xt-i7338052407.html  ?
lub : http://allegro.pl/bulls-copperhead-3-zebra-model-2017-41cm-nowy-i7118860212.html  - tu już rozmiar w dolnej granicy
Haibike ma obie osie sztywne, a Bulls jedną - z przodu.
Bulls ma lepszy osprzęt.

PS
A co z gravel'em ;)  :icon_question:

 

22 godziny temu, bimmer napisał:

ile chcecie mieć tego luzu pod cojones? Ja przy 183cm wzrostu i 83 przekroku mam 19.5 w fuelu, wcześniej była 19.5 w x-calibrze (geo bliźniacze do superflaja), kumpel ma poprzednią generację Remedy - rama 18.5 i wzrost ok 178cm, chyba nie należy do długonogich - ogólnie wszystko jest ok. W krossie level na ramie 21 cali było tak sobie i trochę się bałem że najpierw zaliczę kontakt z ramą a nie ziemią ale bez przesady

tyle że każdy ma to co mu pasuje, ja lubię geo treka. Kumpel ma cube i jak dla mnie jest to nieporozumienie - do jazdy po parku ok ale żeby w teren gdzieś ruszyć, byle drzewo przewrócone przez ścieżkę i ryje blatem. Scott koleżanki (koło 26 i rama rozmiar czy dwa mniejsza niż cube) ma większy prześwit pod suportem

 

21 godzin temu, Lumperator napisał:

@ osis25

Do przekroku 80cm szukaj ramy 17". Czemu nie chcesz tego Treka 17.5 (16.5)?  Przecież jest idealny pod Twój wzrost. Pewne rzeczy można skorygować odpowiednim mostkiem. 

 

20 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

bimmer
No właśnie - wszystko zależy od podejścia lub tego jak kto trafi, bo niektórzy np. biorą w ciemno bez przymiarki i albo się uda, albo później są tematy w stylu " pomocy !  mam za dużą/za małą ramę, co zrobić ? "
Ja np. miałem w głowie, że nie chcę konia z ramą a'la trzepak do samych j.j, ale podczas przymiarki upatrzonego rozmiaru i kontrolnym porównaniu go do większego - tak pro forma, bardziej myślałem o długości, a że nie potrzebowałem większej, to nie zmieniałem pierwotnego wyboru, mimo początkowego wrażenia, że rower jest jakiś krótki ( mała baza kół ) i lekko komunijny jeśli chodzi o rozmiar - po prostu uznałem, że nie potrzebuję dłuższego ( jakkolwiek to zabrzmi :icon_wink: ) i większego/wyższego do szczęścia, zwłaszcza że do tej pory nie miałem nigdy kobylastych ram.
Priorytetem była większa zwrotność i możliwie niska masa ( dlatego w ograniczonym budżecie nie zdecydowałem się na duże koło, a mam 1,8 m ) - także stąd ten wybór, a rama jest w dolnej granicy normy, ale dzięki np. fabrycznie zamontowanym podkładkom i długiemu mostkowi mogę w miarę "wygodnie" jeździć - coś pomiędzy sportem, a komfortem ( inna rzecz, że raczej nie powinienem mieć MTB, ale to już całkiem oddzielna historia...).
Ostatnio rozmawiałem z młodą sąsiadką, która dostała rower po ojcu - dziewczyna góra 165 cm, a rower z ramą 21", co prawda na kole 26", ale z mojego punktu widzenia na chłopa 185 cm ( ja przy 180 cm nie widziałbym się na nim ), a ona twierdzi, że jej się dobrze jeździ ( jazda raczej po bułki )...

Lumperator
Bo ociera kroczem ?
Co dla niektórych w jeździe po bułki jest akceptowalne - ich wybór.

 

18 godzin temu, Lumperator napisał:

Standover 76cm. No nie za wiele miejsca. Z drugiej strony czemu Trek w tabelce podaje dla 17.5" osobników o wzroście 162-172cm? To wygląda tak jakby ten rower miał być nawet za mały dla forumowicza osis25. 

 

I tak dalej myślę, że to będzie dobra kontynuacja.

Ostatni post:

 

9 minut temu, Rulez napisał:

Widać mają specyficzne poczucie humoru. Ale do 17" mógł byś się przymierzyć.

 

 

Ok więc tak wiem, że większej ramy niż 17/18max nie powinienem mieć moje wymiary to:

Wzrost: 175cm

Przekrok 75-77 max

Rozstaw rąk 165cm

Waga 110kg

Modele, które mi poleciliście:

CUBE ACID

CUBE REACTION PRO

UNIBIKE EXPERT

Więc teraz szukamy dalej i rozważamy co tu dobrac pode mnie.....

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dostęp do Unibike 17" to przymierzaj. Tylko metodą przymiarki możesz wybrać optymalny rower. Niestety Unibike zrezygnował z rowerów wyższej klasy na kołach 27,5", co dzieje się też w innych firmach rowerowych. Nadal polecam Northteca, do przymiarki zarówno w wersji 29" jak 27,5".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z unibike może być problem i to dość znaczny, jedynie zamawianie w ciemno (czego chcę uniknąć) Northteca obdzwoniłem dziś sklepy w obrębie do 50km (brak)....

A jak się rozpatrujecie na COUNT SOLO 2 niestety brak sztywnych osi i chyba geometria dość sportowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem luźną propozycje czy xcaliber będzie spełniał moje oczekiwania wyżej wymienione. Pytam ponieważ Pan z treka mi właście go zaproponował do moich potrzeb. Ale jak widać z waszą opina najbardziej warto się liczyć, bo wy nie sprzedajacie Wy POMAGACIE z pasji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-Caliber ma wszystko na swoim miejscu, ale nie jest to rower tak niski jakbyś chciał. Ciekawie wygląda wg mnie Focus Raven w rozmiarze S. Ma spore obniżenie suportu, realną rurkę 16.5" i górną długą (ale bez przesady) - 592mm. Jeśli preferowałbyś mniej pochyloną pozycję, to fajnie byłoby wyszukać Ravena 27.5 w rozmiarze S (górna 584). Jednym z niższych jest też Merida Big Seven (rocznik 2017). Jeszcze jest pytanie jak w ogóle jeździsz i w jakim terenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę raczej spokojnie w terenie płaskim, u mnie jest bardzo dużo lasów i chold, dróg szutrowych.

Ok po przespaniu się z tematem, doszedłem do wniosku, że jeżeli górna rura będzie delikatnie dotykała piwnej części ciała to to jakoś przeżyje.  Ważne jest aby była pozycja nie nad wyraz sportowa. 

Promocja na cube mi przeszła spod nosa ): macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje na, które warto zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem bo już nie mogę edytować. 

Świerklanach miły pan może mi ściągnąć rower northtec gravity. Zaproponował mi rozmiar 17 na kołach 27.5. Na osprzecie SLX 3950zl na XT 4499zl teraz pytanie czy to będzie najrozsadniejsza opcja? Osprzetowo raczej tak a geometrycznie? 

Czy ktoś z kolegów ma real zdjęcia jak te rowery wyglądają, chodzi mi o malowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, osis25 napisał:

Jeżdżę raczej spokojnie w terenie płaskim, u mnie jest bardzo dużo lasów i chold, dróg szutrowych.

To po co tu w ogóle MTB? Dla "wyglądu"? 

Pod hasłem "rekreacyjne MTB", a kiedyś ATB, producenci oferują rowery co to ani w teren ani na szosę, tyle że z daleka wygląda jak maszyna do XC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No to mają bałagan na stronie, bo tu np. podają, że w modelach SLX i XT są sztywne osie z przodu ( inna rzecz, że przed 15 mm widnieje QR ;) ) : http://nrowery.pl/rowery/mtb-27,5/53-gravity-dr
, a tu nie ma takiej infomacji, ale nie ma też słowa o QR : http://nrowery.pl/rowery/mtb-27,5/52-gravity-slx  ( swoją drogą fajnie im amor wyszedł na zdjęciu :icon_wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają ani z przodu ani z tylu bo dzwoniłem specjalnie. Jest szybkozamykacz 9mm stwierdzili że się pomylili.  A to był mój faworyt, super osprzęt sztywne osie i nic nie wyszło z tego wyszła.... raczej ciężko będzie mi coś znaleźć w podobnej konfiguracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...