Skocz do zawartości

[SPD] jakie pedały i buty?


user

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak czytam te batalie o 520, po jednej stronie barykady ci co mówią że łapią strasznie luzy i żeby dołożyć 50 zł do 540, po drugiej ci co mówią że luzy nie przeszkadzają.

 

W takim razie jak jest z 540? Po ilu km łapią luzy? Ma ktoś z nimi doświadczenie?

 

Pozdrawiam

 

P.S.Zastanawiam się czy kupić dwa zestawy 520 czy jeden 540, który dłużej wytrzyma, bez luzów i awarii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam. Tak czytam te batalie o 520, po jednej stronie barykady ci co mówią że łapią strasznie luzy i żeby dołożyć 50 zł do 540, po drugiej ci co mówią że luzy nie przeszkadzają.

 

W takim razie jak jest z 540? Po ilu km łapią luzy? Ma ktoś z nimi doświadczenie?

 

Pozdrawiam

 

P.S.Zastanawiam się czy kupić dwa zestawy 520 czy jeden 540, który dłużej wytrzyma, bez luzów i awarii?

 

Ja używam 520 - brak luzów po 5400 km, wcześniejszy komplet przejeździł 6500km (zanim ukradli mi rower) i zaczęły pojawiać się delikatne luzy w lewym - niewyczuwalne w trakcie jeżdżenia ale wyczuwalne lekko przy ruszaniu pedała na przykład ręką

 

kumpel ma 540 - przejechały jakieś 7k km i brak luzów

 

w obu przypadkach ok 50% przebiegu to ciężki górzysty, wyboisty, korzeniasty, kamienisty i błotnisty, a czasem śniegowy teren, a pozostała połowa to gładkie szutrówki i ubite leśnie ścieżki, no i asfalt

 

to chyba kwestia egzeplarza na jaki się trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O luzach w moich 540tkach (ze takie moga wogole istniec) dowiedzialem sie czytajac forum. W moim wypadku to zdecydowanie najslabszy element mojego bikea. Ale moja filozofia jest wymieniac cos jak juz tzeba to zrobic. Szczerze mowiac to chce zmienic na xtr (tylko dla tego zeby byl caly komplet). Ale 540tki jak uparte nie chca lapac zadnych luzow!!! Mecze moj sprzet w dosc ciezkim terenie a i ja nie naleze do lekkich bikerow. Jak dotad ok 5000 km. Jak to mowia starzy emigranci 'no problem whatsoever'. Jedyny dylemat ktory sklania mnie do myslenia nad innym rozwiazaniem niz shimano spd jest problem wpinania sie kiedy tego naprawde potrzebujesz. Szybkie wpiecie w podjazdach czasami moze byc frustrujace, nie zawsze moge trafic, a szczegolnie kiedy mam na to tylko jeden obrot korby czasu. I start w podjezdzie trzeba zaczynac jeszcze raz (to jest czasami denerwujace). Dlugo rozwazalem eggbitters ale jak zaczalem sie tym bardziej interesowac to po przeczytaniu kilkunastu review ochota mi szybko odeszla. Tak wiec pozostane chyba przy spd chyba ze crankbro zaczna zbierac lepsze komentarze. (A moze te niezbyt pochlebne opinie pisza ludzie z shimano) :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Coraz bardziej przymierzam się do pierwszego kompletu SPD, ale zrodziły się we mnie pewne wątpliwości...

Przeglądając ten temat znalazłem informacje o wykrzywiających się pedałach. Zostało to wytłumaczone 'słabym egzemplarzem', jednak ważę te 108kg. Czy M520/540 wytrzymają jazdę ' na stojąco'?

Interesują mnie buty M085, co o nich sądzicie?

Z góry dzięki :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przymierzam się do zakupu pedałów i butów spd, ale jestem w tej kwestii nieco zielony. Mam zatem pytanie natury technicznej - patrzyłem po allegro na buty i wszystkie mają 2 podłużne otwory w podeszwie - służą one pewnie do zamocowania elementów, które się wpina w pedały. Czy owe elementy są w komplecie razem z pedałami? :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz cos wiecej jak sie jezdzi itp. ja tez mam zamiar kupic 122-ki i m540

 

Fajnie , buty bardzo wygodne , wysokie nie puka sie blokami . Rzepy dobrze trzymają . Co do pedałów to tez spoko , na razie mam tak średnio rozregulowane , i troszkę but chodzi na boki , ale pewnie tak musi być . Ogólnie zestaw za######isty , i buty naprawdę fajne . Chciałem kupic 540, ale jakos nie miałem zamiaru wydawać 100 zł na pedały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Chcialbym zakupic sobie buty SPD znalazlem 3 ktore mnie zainteresowaly , ktore z nich polecacie ?

Accent Tracker http://www.cyklotur.pl/x_C_Sz2.html?PT=531...ZTA=8&HNT=T

Accent Traffic http://www.cyklotur.pl/x_C_Sz2.html?PT=530...ZTA=8&HNT=T

czy Shimano SH-MT31 http://www.cyklotur.pl/x_C_Sz2.html?PT=530...ZTA=8&HNT=T ?

Wazne by mozna bylo w nich rowneiz wygodnie chodzic.

A moze jakas inna propozycja butow do 150zl?

 

Pozdrawiam :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ci polecę shimano m 085 są super i do chodzenia są idealne (no może trochę gorzej jest z chodzeniem po śliskich płytkach), ale po zwyczajnym podłożu( chodnik, piasek, szuter) Jest naprawdę bardzo dobrze. cena ok 200zł na allegro tutaj masz link. http://www.allegro.pl/item515415825_wyprze...85.html#gallery. Nie bój się tej klamry wyglądającej jak od rolek jest bardzo dobrze wykonana i pozwoli bardzo dobrze usztywnić buta gdy będzie taka potrzeba a gdy będziesz chciał dać nodze odpocząć po prostu ją poluźnisz i wszystko będzie ok. Jak dla mnie są to najlepsze buty na jakich jeździłem i na pewno najlepsze w tym segmencie cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz:) jednak na drozsze niz te 150zl buty nie moge sobie pozwolic poniewaz do zakupienia jeszcze mam pedaly spd :icon_wink: Wiec pozostal mi wybor pomiedzy tymi trafficami, a mt31. A, że te i te mi sie podobaja to wybor dosc trudny :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Książę Małżonek jeździ w takich butach: Shimano MT20 - są dostępne różne rozmiary, nie tylko ten, ale w nieco innym kolorze. Buty wyglądają w realu znacznie lepiej, niż na zdjęciu - to jedne z najzgrabniejszych bucików rowerowych, jakie kiedykolwiek widziałam, a w segmencie tych niskobudżetowych dla mnie chyba w ogóle nie mają pod tym względem konkurencji. Książę jest bardzo zadowolony, podeszwa - mimo, że na pierwszy rzut oka nie wygląda zbyt imponująco - spisuje się dobrze również w górskim terenie, nawet na błocie dają radę. Wbrew temu, co stoi w opisie, to nie tylko buty dla początkujących, ale i dla całkiem zaangażowanych bikerów. Chodzi się w nich również bardzo wygodnie. Sama ma m na nie ogromną chrapkę - a w takiej cenie... oj, żebym się zaraz nie skusiła, bo widzę, że jest mój rozmiar :D

Pozdrówko polecające :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam te Accenty Traffic i są ok. Jednak podczas chodzenia po twardym będzie trochę słychać blok, co może być dla Ciebie lekko denerwujące skoro nastawiasz się na chodzenie. Ich podeszwa to kompromis pomiędzy wygodą chodzenia a sztwynością podczas jazdy na rowerze.

Ecia - nie wiedziałem że są takie tanie buty spd :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...