Skocz do zawartości

[Kupno] Pomoc w kupnie używanej szosy


WSeba

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, otóż mam dylemat, który z tych dwóch rowerów wybrać:

http://allegro.pl/trek-5200-karbon-ultegra-i7363451164.html#thumb/1

http://allegro.pl/rower-szosowy-wheeler-route-1-6-ultegra-i7364076729.html#thumb/1

Czy mógłym prosić o waszą opinie, pomoc, porade?

 

Ogólnie rower ten ma mi służyć do przemieszczania się po mieście, ale też na różne wyjazdy "rajdy", jak pielgrzymka rowerowa, albo dookoła Polski itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są rowery do przemieszczania się po mieście i pielgrzymek. Rama Treka (choć swego czasu uznawana za świetną) ma wyścigową geometrię, wąskie prześwity, a koła mało szprych. W wypadku pęknięcia choć jednej z nich może pojawić się problem z powrotem do domu.
Wheeler mimo wszystko będzie bardziej uniwersalny, chociażby z powodu mocniejszych kół. To oczywiście bardzo ogólnikowa odpowiedź, ale nie znamy dokładnej specyfikacji, ani też faktycznego stanu technicznego rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja na aukcji weelera nie jest dokładna? Coś tam się znam na rowerach, ale widać nie wystarczająco. Mógłbyś wytłumaczyć? :)

Jakiego roweru w takim razie powinienem szukać, z jakim osprzętem i przedziale cenowym. Żeby 2 razy do roku 2000km przejechał w ciągu jednego "rajdu"? 

(A swoją drogą ceny są dobre,  za te rowery?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zerkasz chociaż na rozmiary tych rowerów? Niewiele jest osób, którym będą pasować.

Osobiście raczej nie kupiłbym tak starego, karbonowego roweru jak ten trec.

Weeler wygląda imo o wiele lepiej

 

8 minut temu, WSeba napisał:

Jakiego roweru w takim razie powinienem szukać

Nooo raczej nie takiego z wyścigową geometrią.

 

A tak na marginesie - szosa nie nadaje się do przemieszczania po mieście, wiem z doświadczenia ;P Weź też pod uwagę, że na takie "2000 km" wieziesz ze sobą trochę towaru a chyba nie widzę mocowań na bagażniki

Potrzebujesz porządnych kół, mocnych opon i ogólnie "solidnego" sprzętu. Na pewno nie starej szosy, strzelam raczej w okolice co najmniej 4-5k za nowy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tyle niedokładna, że trzeba się domyślać. Pamięć mam już coraz słabszą, ale wydaje mi się, że Wheeler ma nowszą Ultegrę 6700 (w Treku wygląda mi na 6500, ale mogę się mylić). SHIMANO RS ogólnie odnosi się kół Shimano, choć te sądząc po piastach nie są na szczęście tymi najtańszymi. Jednak 16 szprych w rowerze ogólnego użytku nie jest dobrym wyborem. Za Whelerem przemawia jeszcze dodatkowo potrójna tarcza.
Jeśli chodzi o rodzaj roweru, to raczej należy szukać jakiegoś turystyka, a może tak modnego ostatnio gravela? Wiele zależy od rodzaju dróg oraz charakteru rajdów. Sakwiarze nocujący pod gołym niebem muszą korzystać z mocniejszych rowerów niż turyści podróżujący z kartą płatniczą i wypoczywający w hotelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, SzpiceR napisał:

A zerkasz chociaż na rozmiary tych rowerów? Niewiele jest osób, którym będą pasować.

Mam 185cm wzrostu, rozmiar ramy według róznych tabelek na internetach wydaje się być odpowiedni. Te rajdy, to bardziej zorganizowane z samochodem jadącym na końcu z zaopatrzeniem. Nie takie z kilkoma sakwami przez swiat :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zerkasz na jakieś "tabelki" dla masochistów, którzy lubią sobie zgniatać jajka na ramie.

Moje 186 wzrostu i 87 przekroku idealnie wpasowuje się w ramę 56. Jakoś dałoby się jeździć na 58 ale 60 i więcej raczej sobie nie wyobrażam.

10 godzin temu, WSeba napisał:

Mam 185cm wzrostu, rozmiar ramy według róznych tabelek na internetach wydaje się być odpowiedni. Te rajdy, to bardziej zorganizowane z samochodem jadącym na końcu z zaopatrzeniem. Nie takie z kilkoma sakwami przez swiat :v

Nie zmienia to faktu, że szosa z wyścigową geometrią nie nadaje się do takich jazd. To nie jest turystyczny rowerek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...