Skocz do zawartości

[sodenki] Spodenki z komfortowa wkładką


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. 

Szukam krótkich spodenek z wyjątkowo komfortową wkładką. Mam czasem problemy natury proktologicznej i muszę dbać o swoje cztery litery :)

Zazwyczaj używam ciuchów luźnych więc pierwsza myślą były spodenki na zatrzaski marki Endura (te droższe z lepszą wkładką) - idealnie by pasowały i do moich 3/4 i do moich długich spodenek tej marki.... ale może ktoś ma doświadczenia z innymi luźnymi lub obcisłymi spodenkami z super miękką i obfitą wkładka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę polecić wkładkę żelową. Rozkłada nacisk na większej powierzchni, dzięki czemu jest on mniej odczuwalny. Do tego siodełko - nie za szerokie ale na sprężynach, plus ew.  z żelowym wypełnieniem, choć główną robotę robią tu jednak sprężyny. Grube opony też się przydają.

 

Wszystko to razem bardzo podnosi komfort jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinii z netu jak szukałem, to sporo ludu polecało wkładkę castelli progetto x2, praktycznie nie znalazłem złej opinii(w tym na anglojezycznych stronach) ale ceny są tak kosmiczne, że ja nadal jeżdżę w gaciach z decathlona ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, graphia napisał:

cięższe siodło - odpada

hmm, twarda szosówka na wąskich, sztywnych oponach + twarde siodło. Rower piękny, ale co tu ma amortyzować wstrząsy -  maleńka gąbeczka (sprasowana pod ciężarem ciała do 3mm)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bardzo komfortowe wkładki ma Mavic ( zarównow szosie jak i w MTB ), niezła jest w spodenkach Spiuka i Sugoi. W Spiuku nawet podstawowa wkładka ( Comfort Plus ) jest bardzo wygodna na 2-3 h godziny jazdy .

Niezła wkładka jest takzę w odzieży DHB - marka stworzona przez Wiggle. 

2 godziny temu, graphia napisał:

ale może ktoś ma doświadczenia z innymi luźnymi lub obcisłymi spodenkami z super miękką i obfitą wkładka

Miękki i obficie nie zawsze oznacza wygodnie na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHB ma wkładki Elastic Interface. Te same można znaleźć w spodenkach Mimo od Mikesport. Ewentualnie zainteresować się spodenkami od przemekzawada.com

Ale wbrew pozorom cienkie wkładki również potrafią być bardzo wygodne, przynajmniej dla mnie np. NAT w Santini albo "chińczyk"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
9 godzin temu, beskidbike napisał:

DHB ma wkładki Elastic Interface

WKładki od EI używa m.in Assos ,Rapha, Fizik, Fox i Giro. Co nie oznacza,że są to te same wkładki .

DHB w modelu Aeron,którego używam , ma wkładki zaprojektowane dla DHB przez firmę Cytech, a nie przez Elastic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych "lepszych" DHB jednak są wkładki Elastic Interface

http://www.wiggle.com/dhb-aeron-lab-raceline-bib-short/

"Te same" to oczywiście skrót myślowy, bo El ma wiele różnych modeli wkładek.

Dla mnie mega wygodna i bardzo miła dla skóry jest wkładka w "chińczykach". Cienka i wentylowana. Do tego super ściągacze w nogawkach

https://www.aliexpress.com/item/Latest-high-quality-bib-shorts-classic-race-bicycle-bottom-Ropa-Ciclismo-bike-pants-4D-gel/32701740226.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.W0JMRE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 2.05.2018 o 14:37, graphia napisał:

pierwsza myślą były spodenki na zatrzaski marki Endura (te droższe z lepszą wkładką) - idealnie by pasowały i do moich 3/4 i do moich długich spodenek tej marki.... ale może ktoś ma doświadczenia z innymi luźnymi lub obcisłymi spodenkami z super miękką i obfitą wkładka :) 

zainwestowałem w Endurę, legginsy z grubą wkładką z twardej gąbki z elementami żelowymi, model na najdłuższe dystanse,. Nogawki chyba są lekko kompresyjne. Nie był to tani zakup ale  wygoda jest zdecydowanie lepsza niż w tanich gąbkowych wkładkach i niż we wkładce z samego żelu. Zdecydowanie najlepsze spodenki w jakich jeździłem. 

Minusem jest  wysoka cena, ale niestety wszystkie dobre spodenki są drogie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2018 o 14:37, graphia napisał:

pierwsza myślą były spodenki na zatrzaski marki Endura (te droższe z lepszą wkładką)

Miałem dwie pary tych Clickfastów 8 panel, wkładka 400 series, obie pary pruły się w ten sposóbIMG_2134.thumb.JPG.65ded0a92aaeaf917cfe1b9a2c21310a.JPG

Dlatego też ich nie polecam (choć sam materiał i wkładka bardzo dobre!) Z gwarancją najmniejszego problemu nie było.

Teraz mam dwie pary tych graphic limited edition, M90 i Oblixie (odpowiednik Fs260-pro II) z wkładką 600 series. Kupione na blackfriday za 233/para. I to był strzał w dziesiątkę, żałuję że nie kupiłem więcej;)) Jedynym minusem tej wkładki 600 jest to że jest dość gruba (co autorowi tematu powinno odpowiadać) i niezbyt szybko schnie po praniu. Poza tym same plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...