Skocz do zawartości

[gravel] Jaki budżet na szutrowca?


picalke

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

rozważam od jakiegoś czasu zakup kolejnego roweru (doszedłem do wniosku że nie warto katować na wszystkich wycieczkach roweru, którym na co dzień jeżdżę do pracy...)  i ciężko mi się zdecydować jakiego typu jednośladu szukać.

Ponieważ najbardziej lubię dłuższe wycieczki w mieszanym terenie (szosa-leśne ścieżki trochę błota ale zdecydowanie nie teren w MTB) zainteresowałem się ostatnio modnymi rowerami typu gravel -- jeden z kolegów z którymi jeżdżę ma takie oto wozidło 

Jednak zauważyłem, że ceny tych rowerów są dość wysokie -- w Niemczch gdzie akurat mieszkam ciężko znaleźć coś niżej 1000 euro, nawet używane. Dlatego zastanawiam się, jaki budżettrzeba by przewidzieć na jakiegoś sensownego gravela, nie koniecznie jakiś niesamowity sprzęt.
I dodatkowe pytanie -- czy jest jakiś rynek na używane rowery tego typu? Czy produkt jest tak świeży, że nie należy się nastawiać na nic z drugiej ręki?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zakładasz 4tys to masz już większośc ciekawych ofert w zasięgu ręki. Od Ronina po Marina Nicasio, 4corners i grupę Fuji ( Yari 2.5 2.3, Tread 1.1) . Wydaje mi się ze stal (oczywiście stal stali nie rowna) jest bardzo wdzięcznym i mile oddziałującym na bikera na dłuższych podróżach materiałem. W grupie Fuji masz mieszane towarzystwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...