Skocz do zawartości

[Rower] Specialized S-Works


Rezpekt

Rekomendowane odpowiedzi

ale dlaczego chcesz zainwestować w centerlocka jeżeli tak mały jest wybór hamulców pod ten system :question:

 

Nie lepiej wybrać MAVICy w wersji standard i tym samy móc mieć większy wybór co do marki i modelu hamulców :question:

 

Marta SL jest jednym z najlepszych hamulców tarczowych z przeznaczeniem do XC. Na pewno jest dużo skuteczniejsza od XTRa 2006. Nie wiem jak jest z XTRem z przyszłego roku, ale czy warto ryzykować wybór, tylko dlatego, że podobno jest lepszy od MAGURy :question:

 

chyba, że już masz w posiadaniu MAVICy pod CL... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom właśnie, można powiedzieć że koła już mam, dlatego zmieniłem decyzje, kolega z teamu jeździ na Martach i tez sobie je chwali, acz nowy XTR ma działać lepiej niż poprzedni model. Jedno wiem czy kupił bym Magury czy XTR-a to będę i tak zadowolony :-)

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przyznam się że chciałem Avidy Ultimate, ale te wielkie zbiorniczki przy klamce są straszne, dlatego kupie Magury Marty SL i uzyje adaptera najwyżej, wogóle nadeszły spore zmiany bo prawdopodobnie ramę zmienie na S-Worksa Epica :).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że S-works full i zwykły epik to dwie inne ramy, S-Works to wyższy model.

 

Misiek niech se mieszają z błotem ja akurat wszystko co czytam na forach traktuje z przymrużeniem oka :D, bo dużo osób wypowiada się np o rzeczach o których nie ma pojęcia, tylko coś przeczytał np. gdzie indziej, albo zobaczył zdjęcie na allegro :P.

 

W środę będę miał już ramę, zobaczymy czy mi się spodoba, szkoda że hamulce i nowego amora będę miał w styczniu dopiero :D, bo cały teraźniejszy mój rower idzie do wymiany.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz już waga idzie w górę po zmianie ramy, liczby liczbami, a w rzeczywistości wyjdzie pewno 11kg :o

 

Rama Specialized S-Works Epic 2508g

Koła Crossmax SL - 1685g

Amortyzator - Fox F80RLT - 1500g

Sztyca Thomson Elite - 230g

Mostek WCS - 110g

Kierownica Ritchey Wcs carbon - 145g

Manetki SRAM X.0 obrotowe 175g

Hamulce tarczowe Magura Marta SL - 648g

Siodełko WCS - 180g/ SLR 135g

Korba XTR - 797g

Pedały XTR - 325g

Kaseta XTR - 239g

Łańcuch - 280g

Przerzutka tył Sram X.0 Carbon - 194g

Przerzutka przód XTR - 148g

koszyk do bidonu Specialized - 37g

Linki i pancerze Gore RideOn light- 70g ??

Opony:

-Przód XCR AT - 755g

-tył XCR DRY - 660g

Rogi SMICA - 58g

Zacisk - 20g

Chwyty WCS - 32g

 

 

waga: 10,751g

 

na pewno mógł bym zejść z wagi na oponkach, pedałach (np Ritchey WCS - 248g), czy korbie, ale czy warto ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony to taka część, która musi odpowiadać bikerowi i tutaj nie parzył bym zbytnio na wagę, skoro czujesz różnicę w przyczepności wybierz te które dają Ci największą satysfakcję. Co Ci da kilka gram skoro będziesz się na śliskich trasach co chwile przewracał. Większa strata będzie spowodowana glebami niż te kilka gram więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie nienormalny rower :D

 

a tak na serio to nie wiem jak ta ramka sie sprawoje (dlatego czekam na wrazenia rezpekt'a po jezdzie...) ale wiem ze zawsze mi sie podbala.... jest poprostu piekna jak rowniez twoj stary s-works.... szkoda ze ja na cos takiego nie moge sobie pozwolic.... chociaz za 5000zl ramke z amorem moze dostane gdzies w promocji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam składać w marcu podobny rowerek ale nie mam sprecyzowanych części dotkładnie jeszcze... Zastanawiam sie nad S-Works hardtail a full. Przeraża mnie tylko waga tego Full'a, ale do rzeczy:

 

Rama Specialized S-Works Epic 2508g

Koła Crossmax SL - 1685g / Jakieś najwyższe DT

Amortyzator - Fox F80RLT - 1500g / Rock Shox Reba WC - 1541g

Sztyca Thomson Elite - 230g

Mostek WCS 120mm - 110g

Kierownica Truvativ Team - 150g

Manetki SRAM X.0 Trigger 230g

Hamulce/klamki: Avid SD SL - 165g / Avid SD SL - 151 g

Siodełko SLR 135g / Velo Titanium - 192g

Korba Truvativ Stylo Carbon - 870g / Race Face Deus - 830g

Pedały XTR - 325g

Kaseta SRAM PG990 290g

Łańcuch SRAM PC991 - 300 g

Przerzutka tył SRAM X.0 Carbon - 194g

Przerzutka przód X-Gen - 184 g

koszyk do bidonu Specialized - ??g ( obecnie marketowy :D )

Linki i pancerze Gore RideOn light- 70g ??

Opony:

-Przód XCR AT - 755g

-tył XCR DRY - 660g

Rogi SMICA - 58g / Ritchey WCS - 102g?

Zacisk - 20g

Chwyty Setlaz - 32g?

 

Razem: 10445g w wieeeeelkim zaokrągleniu +/-

 

Ktoś coś by zmienił ? Wiem, zaraz zaczniecie sie upierać że przy mojej wadze - 58Kg to Rock Shox SID WC ale jakoś tak mi ten amortyzator niebezpiecznie wygląda, nie moge sie przemóc aby mu zaufać... Kwestia gustu więc zostawmy go w spokoju, ale poza amortyzatorem jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hample na magi, zamiast triggerow gripy, chwyty authora. Opony detkowe, bedzie lzej. Przerzutka przód xtr/ starsze xt bedzie 60g lżej. Kaseta i łancuch tez xtr urwiesz kolejne 100g. Kierownica na pewno lżejsza :D poszukaj czegoś na poziomie 110g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...