Skocz do zawartości

[Czyszczenie kasety]Jak czyścić kasete ?


Norek19

Rekomendowane odpowiedzi

A ja radzę unikać wszelkich rozpuszczalników czy odtłuszczaczy kiedy kaseta na rowerze bo zawsze trochę tego dostaje się do piasty i bębna. Do czyszczenia kaset używam specjalnych sznurków do tego celu (ale równie dobrze sprawdza się kilka x tańszy sznurek do czyszczenia luf w broni palnej do nabycia w byle sklepie myśliwskim czy z militariami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dokumosa napisał:

A po roku płacz bo piasta (i/lub bębenek) głośny.

Na siłę szukasz problemu. Nie ma możliwości przechylić koła , żeby sobie spływało? Z resztą benzyna szybko odparowuje. No i jak tak czyszczę od chyba roku i jak rozbierałem piastę to smar w niej był , także ten :P Bębenek również chodzi stosunkowo normalnie , ale stosunkowo bo ma luz a ja nie mam ani czym odkręcić bieżnie żeby wyjąć podkładkę i skasować luz ani ochoty na to , bo piasta joytech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co piszę bo średnio miesięcznie zdarza mi się kilku takich osobników co benzyną napęd na rowerze czyszczą i zamiast smaru mają błoto w bębenku. I praktycznie cały przekrój masowego rynku od joytecha po dt. Właśnie pędzelkiem nasączonym benzyną tak sobie czyszczą ;)

Swoją drogą niedawno Szaj prezentował swój "patent" na czysty napęd i zgadzam się z nim w 100%. Da się tak nasmarować żeby później nie trzeba było czyścić, szczególnie z użyciem detergentów/rozpuszczalników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...