Skocz do zawartości

[wypadki] Prezentacja Dla Wszystkich Uczestników Ruchu


Odi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Witam. Ostatnio trafiłem na bardzo ciekawą prezentację przygotowaną przez policję. Dotyczy ona wypadków na drodze. Wprawdzie nie ma tam nic o rowerzystach, ale są piesi i samochody. Jest tu dużo ciekawych zdjęć i głos policjanta opisującego szczegóły każdego wypadku. Naprawdę warto to obejrzeć. Myślę że zdjęcia, które się tu znajdują dotrą nawet do największych drogowych idiotów. Uprzedzam, że niektóre są mocno drastyczne i ogląda się z dreszczem. Myślę że takie coś powinno się pokazywać młodym kierowcom, a nawet młodzieży w szkołach, która często idąc do szkoły łamie podstawowe zasady bezpieczeństwa.

No to ściągamy prezentację i odpalamy plik Start.

EDIT: aktualny link: link zabroniony/files/48267426/Drogo...ypadki.zip.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sobie poradziłem, odpaliłem wszystkie po kolei w IE.

 

I powiem tyle, o ile zdjęcia są mocne to wcale mnie nie ruszają. Za dużo jest takich wszędzie, można przywyknąć. Dzięki tej prezentacji można sobie jednak uzmysłowić, że wszystko dzieje się nagle i chyba właśnie taki cel miało jej tworzenie.

 

Za to miałem okazję (nie będę pisał w jakich okolicznościach bo i po co) przeczytać kilka raportów biegłych z sekcji zwłok pieszej, która nieopatrznie postanowiła prawidłowo przejść na 2 stronę jezdni. Urzędowy język, spis obrażeń w postaci suchych faktów, jakieś schematy, wyliczenia. To już dawało do myślenia. Mocno. Dodam, że widziałem przez okno to, co działo się po zdarzeniu. Później mogłem poczytać jak to widzieli policjanci. Masakra :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oglądałem to kiedyś, bo to było już wcześniej tylko, że w innym temacie tu na forum. Wystarczy porządne przeszukanie forum zrobić. Prezentacja zapiera dech w piersiach. Specjalnie poazałem ją tacie przed wyjazdem góry, żeby nie szarżować zbyt mocno. Naprawdę godna polecenia. Chyba, że ktoś jest brzydliwy no to raczej niech się nie bierze za oglądanie jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezentacje widziałem już wczęsniej, jakieś pół roku temu

 

fakt, daje do myslenia...

z doświadczenia jednak wiem, że większość ludzi oglądnie, kilka dni będzie uważać... i zapomni

 

mimo wszystko jestem za pokazywaniem czegoś podobnego w szkołach, od gimnazjum powiedzmy

 

i jesli już poruszony taki temat to dodam, że choć prawko jest mi bardzo potrzebne i tylko czekam do tej 18. to jest ZA wprowadzeniem możliwości jego posiadania od lat 25

statystyki mówią same za siebie, poza tym na necie (np. videogoogle) można znależć filmiki pokazujące jazdę "dorosłych" kierowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej a ja mam teraz problem , chciałem odtworzyć koledze ten film żeby obejrzał , ale jest ten ptoblem że niemoge go odtworzyć co może być.

I gdyby ktoś mógł mi go wysłać na mojego maila kula2030@wp.pl ?

 

Dzieki z góry

 

joł (aha napiszcie kto mi wyśle zebym nie pomyślał ze to jakiś wirus)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak Biera oglądał prezentacje i powiedział że przerwał po kilku slajdach a ja się zdziwiłam, czemu nie dotrwał do końca.

 

I dzisiaj jak włączyłam żeby obejrzeć przerwałam po pierwszym slajdzie. Na własne oczy widziałam 1 wypadek i to mi wystarczy. Może to głupie podejście, jutro spróbuje obejrzeć jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladając te pogiete blachy wyobraźcie sobie wsród nich rowery hardkorowych "bikerów"

nie ustępujących drogi Tirom

przejeżdżających przez przejścia dla pieszych

przepychających sie miedzy autami w korkach

a wyobrażając wygląd rowerów biorących udział w takich wypadkach

pomyslcie o rodzinach tych młodych ludzi

 

ta prezentacja powinna byc obowiazkowa kilka razy w roku szkolnym juz w gimnazjum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta prezentacja powinna byc obowiazkowa kilka razy w roku szkolnym juz w gimnazjum

 

Zgadzam się!

 

Są tacy co jak zdadzą już na kartę motorowerową to myślą, że są Bóg wie kim... Zetknąłem się z takim właśnie w Gimnazjum. Tak się chwalił, że ma motor (sic! - motorower :) ) aż go nie rozwalił i przy okazji siebie. Na szczęście oprócz złamań i zadrapań nic się nie stało i może normalnie żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim technikum puszczali to wszystkim na lekcjach. Wierzcie mi widzialem juz duuużo gorsze zdjęcia. Z reguly przez przypadek. Też byly robione przez drogówke. Jedno szczególnie utkwilo mi w pamieci. Nie bylo to jedno zdjecie lecz kika. To byl obraz motocyklisty który wpadl miedzy kola TIRa. Mnóstwo wnetrzność i innych części ciala walalo sie pod jezdni..... Powinni w TV puszczać coś podobnego do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...