Skocz do zawartości

Drugi rower na treningi – pomóc w wyborze


alelukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę prośbą o radę. Potrzebuję, a raczej muszę kupić drugi rower. Amatorsko trenuję triathlon i mam świetnie spasowany i objeżdżony rower TT. Okazało się jednak, że będę musiał popracować kilka miesięcy w dalekim kraju i chciałbym nie stracić treningowo tego czasu, a boję się z różnych powodów (niebezpieczne garażowanie roweru, średnie drogi w okolicy i lęk przed zmasakrowaniem sprzętu) wieźć tam swojego podstawowego sprzętu.

I zapadła decyzja o drugim – szosowym, niedrogim i którego nie będzie mi specjalnie żal katować. Mało się znam na rynku rowerowym, dotychczas dobrze wychodziłem na sugestiach specjalistów (do pracy Strida, na zawody Merida Wrap Tri), ale chciałbym prosić Was o radę/weryfikację intuicji i dotychczasowego researchu.

Podstawowe kryteria: niezawodność (na tyle, na ile to możliwe), wytrzymałość (asfaltowe, ale generalnie kiepskie drogi), dużo jazdy po górach i w wysokich temperaturach (jeśli ma to znaczenie przy wyborze). Oprócz treningów, chciałbym też móc jeździć nim do pracy/na co dzień. Cena – tu celowałem od 2300/2700 zł. Nie chcę kupować używanego roweru (mimo że zdaję sobie sprawę z ew. zalet takiej opcji). Mam 183 cm wzrostu, ważę 69 kg, jeżdżę średnio 120/140 km w tygodniu, docelowo na nowym rowerze pewnie będzie to raczej 100/120.

Zastanawiałem się nad opcjami dostępnymi w okolicy "od ręki", bo i trochę zależy mi na czasie:

1) Trek 1,1

2) Unibike Argon 

3) Kross Vento 2,0

4) Merida Race 80

Proszę, pomóżcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...