Skocz do zawartości

[Cały osprzęt] zmiana z 3x9 na?


bl4ck

Rekomendowane odpowiedzi

Owal nie doda Ci dodatkowych zębów na blacie :) po prostu pozwoli płynniej pedałować, najbardziej czuć to na początku - później się przyzwyczajamy. Jeżeli masz kupić nową zębatkę to jak najbardziej - śmiało kup owal. Spróbujesz czegoś innego. Ze swojej strony mogę polecić zębatki polskiej firmy Banless.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewaj się, że po założeniu owala nagle dostaniesz niesamowitego kopa, prędkości wzrosną i w ogóle ;) Tak jak przedmówcy pisali, płynniej się pedałuje i, przynajmniej u mnie, daje to różnicę przede wszystkim na podjazdach i wtedy gdy jestem już zmęczony. Po prostu łatwiej "przepchnąć" korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprzemiennie zakładałem okrągłą 30T z owalem 32T w końcu po tygodniu zabawy został owal. IMHO jest na pojazdach naprawdę dobrze. Poza tym różnicę czuje się wyłącznie zaraz po przesiadce jak pisał @Sabarolus. Swoją drogą cholernie podobają mi się korby z DM (szczególnie XTR) ale jeszcze nie jestem aż tak zakręcony, żeby 2x w sezonie dawać 100EUR za blat i 2x tyle za kasetę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki rozważę temat, mam jeszcze  taki problem dotyczy on opon a mianowicie rower posiadał "jakieś" opony schwalbe które wymieniłem głównie z powodu że pojawiły się na niej dziwne pęknięcia rozdarcia, około półtora rok temu kupiłem nowe schwalbe smart sam nie jestem w stanie określić ile mają przebiegu dokładnie ale mało na dodatek nigdzie ich nie katowałem od zwykła jazda... czy ktoś mi jest w stanie odpowiedzieć co do cholery dzieje się z tymi oponami że tak wyglądają? dzieje się to głównie na tylnej choć przód ma też jakieś dziwne poszarpania, pompuje na 2.2.

https://imgur.com/a/3cE9Is0

Jakaś masakra, ostatnie dwa zdjęcia to opona przód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm kurczę ale znajomy bok ma cuba z identycznym oponami z nazwy smart sam tylko kolor inny grafitowe i jak by bardziej "gumowe" i od nowości zero skazy... a katuje je ostro nie ma że boli. To jest jakaś mega zagadka dla mnie.

Jakie opony i ciśnienie polecasz? sugerujesz pompować więcej niż 2.2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dokumosa napisał:

Swoją drogą cholernie podobają mi się korby z DM (szczególnie XTR) ale jeszcze nie jestem aż tak zakręcony, żeby 2x w sezonie dawać 100EUR za blat i 2x tyle za kasetę ;)

Hmm... To tak dużo jeździsz, czy zębatki są tak słabe? Mój banless po 2,5k km wyglądał całkiem ładnie, z tym, że jeszcze bardzo kadencyjnie i raczej nie w największym błocie.

A nowy XTR... Korba piękna fakt. Na jakiejś japońskiej stronie był szkic nowego Deore XT to też wyglądało zacnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę przeciętnie bardzo bo 3-4kkm na jednym z rowerów. Problem raczej taki, że zwykle napęd ulepiony cały błotem i przeraźliwie głośny już po 10km od czyszczenia/oliwienia. I wlasnie musiałem zmienic blat bo już były problemy z trzecim łańcuchem (kmc x11.93) czyli blacisław zrobił ze 2,5kkm (ech te małe blaty) a kaseta (mx8) jeszcze pożyje. Nie używałem banlessa ale konkurencji. Teraz jeżdżę ma chińczykach i jest pod względem trwałości tak samo. Przypuszczać mogę, że banless pod tym względem jakoś nie odstaje w żadną ze stron.

Nowe xt będzie pewnie bliźniaczo podobne do mt900. Oby sam blat nie kosztował tyle co cała korba xt z gen 8000 (oczywiście musieli zrobić swój standard montażu). No i nadzieja w producentach alternatywnych szczególnie z Azji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...