Skocz do zawartości

[Rower szosowy] pomoc w decyzji


fas00la

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Zastanawiam się nad kupnem roweru szosowego w cenie ok. 2000 zł. Całe życie jeździłem na MTB aczkolwiek w ostatnim czasie na poważnie zainteresowałem się Triathlonem, no i większość kumpli już od dłuższego czasu mi ucieka na szosowych ;) I znalazłem kilka ciekawych propozycji (przynajmniej wg mnie :D ) i chciałbym prosić o fachową ocenę:

https://www.olx.pl/oferta/rower-szosowy-carver-szosa-60cm-full-mavic-ksyrium-shimano-105-p-3000k-CID767-IDpUUM9.html 

https://www.olx.pl/oferta/giant-tcr-alliance-2-0-alu-carbon-shimano-105-CID767-IDrmOof.html#90a1b75fcb

https://www.olx.pl/oferta/sensa-umbria-alu-carbon-shimano-tiagra-10s-CID767-IDsJJPb.html#88fb97aed6

Czy warto, albo za ile warto ;)? Mam 186 cm wzrostu i 78 kg. 

Dziękuje wszystkim z góry za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant jest fajny, sprzedaje go handlarz więc życie nauczyło mnie obchodzić się z takimi rowerami bardzo ostrożnie. Podobnie Sensa. Cerver wygląda ciekawie, też pewnie sprowadzony ale to mniej jak dla mnie podejrzane aluminium (łatwiej sprawdzić w realu niż karbon). Były tu tematy ze karbon jest ok ale dobrze jesli to sprawdzone żrodło. Albo zaufany sprzedawca albo znajomy. W innym przypadku ponosisz duze ryzyko. Zajrzyj na stronę 'szybkie rowery', zwykle mają fajne wyprzedaże na takich zawodników jak ty:)  ) no i jakąś już reputację. Mają o tyle fajne opisy ze podają wzrost widełki plus pełen serwis przed wystawieniem, no i notę nijako charakteryzującą dany sprzęt, wtedy wiesz co i jak z zastosowaniem czy geometrią.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to że od handlarza to co? Wydaje mi sie, że odwrotnie jak mówisz. Zależy mu na opinii, komentarzach i poleceniach. A osoba prywatna wyjezdzi rower na maksa, sprzeda i nawet jak ktoś będzie chciał wystąpić negatywa to dla osoby prywatnej to nie gra roli. Nie mówiąc o reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malskor widzę ze nigdy nie kupowałeś używanej rzeczy od kogoś kto liczy na szybki, dobry zarobek i zajmuje się tym zawodowo :D .
Dziesiątki razy doradzałem przy zakupie używanego samochodu ... i zawsze najlepiej się kupowało "z rąk prywatnych".
Największa szansa na wyciągnięcie informacji, które znajdą swoje odbicie w rzeczywistości.
Z handlarzem zawsze tak samo ... w ofercie wszystko pięknie ładnie, jak zaczynasz dopytywać o detale, które pokażesz palcem bo budzą podejrzenia to podnosi ręce do góry "ja nie wiem, ja się nie znam, ja nim nie jeździłem" . :)
Trudno jest trafić na rzetelnego i uczciwego "handlarza" nie mówię ze się nie trafiają bo tacy są. Ale jak taki sprzedaje przedmiot warty uwagi i jest to rzeczywiście to co w opisie to nie jest tanio i zazwyczaj daleko od słowa okazja ( w sensie ceny) :) .

Zawsze miej oczy dookoła głowy ... ale u handlarza miej je też za zwieraczem abyś szybko zareagował jak będzie chciał cie wydymać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wątku , zamiast kupować dziesięcioletnie i starsze sprzęty z nieznanym przebiegiem , może warto dołożyć te trzy stówy i kupić nowy na gwarancji:

https://www.romet.pl/Rower,HURAGAN_2,10,713,714,14577,2017.html

jeden minus - stara korba octalink zamiast Hollowtech2 jaki jest obecnie montowany do Sory i Clarisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, malskor napisał:

To dam sobie przeczysz bo szybkie-rowery to handlarz. Generalizujesz bez sensu. 

Kolego- 

przeczytaj sobie zasady regulaminu w ich sklepie- serwisie a później rzuć okiem na udzielane gwarancje. Potem pokaż mi handlarza który będzie robił tak samo a już nie daj Boże w tzw giełdach pod chmurką. Więc chyba ty generalizujesz. 

Plus demokracji- każdy ma prawo mieć swoje zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodzę w tą polemikę wiecej. Ostatni wpis. Ja mam odwrotne przejścia i odczucia. Rower na zachodzie trafia  w do sprzedazy jak  np. się coś zepsuje. Handlarz to wymieni i rower jest w dobrej kondycji. Polak jeździ czy to autem, czy rowerem"aż stanie" i trzeba wymienić cały napęd i koła i dużo innych czesxi. Czy w aucie rozrząd i sprzęgło i całe zawieszenie.  Rowery/samochody i proponuje oglądać na miejscu i wysnuwać wnioski. Robienie rzeczoznawstwa pisząc posty na forum, nie widząc towaru nie maja sensu. Życzę uczciwych sprzedających!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, drozda napisał:

jeden minus - stara korba octalink zamiast Hollowtech2 jaki jest obecnie montowany do Sory i Clarisa.

Mam na octalink korbę Sory, jedyny minus to wymiana łożysk co jakiś czas(co 3 sezony powiedzmy) Ale ogólnie to dobra mysl, rowerek całkiem fajny. No i pełna gwarancja. Za 2500 z haczykiem może by kolega utargował jeszcze Vento 3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszelkie odpowiedzi! Poważnie się teraz zastanawiam czy faktycznie nie dozbierać jeszcze trochę i mieć gwarancję, że po pierwszych 200 km nie będę musiał wydać drugie tyle na wymianę części ;) Zauważyłem na polecanej stronie bardzo ciekawą przełajówkę, a że nie muszę dokonać zakupu już w tym momencie to dociułanie jeszcze trochę to chyba faktycznie dobre rozwiązanie ;) 

http://szybkierowery.pl/produkt/sensa-fermo-sl-touring-105/

oraz http://szybkierowery.pl/produkt/bulls-desert-falcon-1-ultegra/ Chyba są warte swojej ceny ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holendrzy słyną z przelajek. Dobra cena, waga niższa przez canti a nie tarcze ale wg mnie to nie problem. A Bulls ma starszą ultegre akurat, opinie o niej są dobre, wykonanie praca, tam jest trojblat ale zmiana kiedyś tam na dwa też nie będzie problemem. Póki co góry będą twoje :) Jak się nie spieszysz to dobrze byle w sezonie nie sprzatneli sprzed nosa kupujący bo zauważyłam że jest taki okres (około lata) że jak wchodzę na sklepy to wymiataja wszystko co stało w ludzkich cenach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...