Skocz do zawartości

[2018] Shimano XTR 12s


klimarc

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Sabarolus napisał:

Ciekawe... Niezależnie od tego jakie mocowanie finalnie ma mieć XTR to SLX i XT na 99,9% będą miały klasyczne mocowanie na dwie śruby więc spokojnie będzie mógł wziąć XT'ka.

@Lumperator Dlaczego? Moim zdaniem to była genialna sprawa. Lżejsza kaseta zapewniająca taki sam zakres jak 11-50.

Niezrozumiałe jest dla mnie to kombinowanie z mocowaniem lewego ramienia mając tak dobry, prosty i skuteczny system. 

Odnośni tego co napisałeś o kasecie 11 pod napęd 12. Jak sam widzisz jednak ten pomysł nie znalazł wielu nabywców i Shimano wychodzi z tego. Kaseta 11-45 pod 12 ma bardzo dobry zakres przełożeń i waży 357g. Model 11 jest lżejszy o ok 40g. IMoim zdaniem zysk wagowy nie wart rezygnacji z ciaśniejszego stopniowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że nie ma scylence :( A tylko tego brakuje by Shimano skradło me serce, 11s do Xc'ka, a Soil by dostał 10-45 w miejsce 11-46 z zębatką 30 zamiast 32, łatwiejsze podjeżdżanie i większą prędkość maksymalna jednocześnie i cichsza praca (1x11 jest strasznie głośny na przekosach, krzywy wózek w nowym 12s ponoć sporo pomaga w tej kwestii) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz problem z 2x10? Jeśli to nie rower bardziej nastawiony na grawitację to 1xx nie ma najmniejszego sesnu- uzyskujesz gorsze stopniowanie lub mniejszy zakres+ większe zużycie napędu. 

Muszę przyznać że te ceny mocno ostudziły mój zapał, chyba zostanę przy 1x11 z dużymi przeskokami, jak się nie spieszę to mocno nie przeszkadzają ;)

Może jak stanieje to się pokuszę, na razie dla mnie ceny z kosmosu, szczególnie że na rynku wtórnym 11s powinno trochę stanieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres i stopniowanie to 2 bardzo różne rzeczy, 1x12 11-50 na asfalcie się jedzie kijowo bo skoki między biegam duże, 2x10 z kasetą 11-36 albo 11-32 jest nieporównywalnie lepsze pod tym względem. Kwestia ogromnych przekosów także pozostaje, ale to będzie problemem dopóki skrzynie biegów nie staną się bardziej popularne, jeśli (mam nadzieję) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...