Skocz do zawartości

[Suport] Truvativ power spline, mini isis


rastaMat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam w.w. wkład suportu w rozmiarze 118x68mm korbie Sram NX od połowy września ub. roku (od nowości roweru) coś takiego:

https://rowerowy.com/sklep/czesci/wklady-suporty/os-power-spline/prod/powersplinebb

Problem jest taki, że jest on już w stanie opłakanym: jedno łożysko ma luz a drugie ogromny luz. Fakt faktem, nie oszczedzam sprzętu w błocie, myje karcherem (miejsca łożysk staram się traktować łagodnie) no i zdarza mi się trzaskać lekkie zjazdy i hopki (na suporcie jest napis w stylu "not for downhill or feeride, just for xc use only"). Mimo to jednak nie sądzę że jest to normalne by tak szybko zużył się suport. Generalnie jest on moim zdaniem baaaardzo słabo uszczelniony. Dodatkowo z tego co wiem jest nierozbieralny :( jednym słowem szmelc! Wymyślony żebyś musiał wydawać wiecej forsy :(

Mam w związku z tym następujące pytania:

- Czy istnieje jakiś lepszy zamiennik dla tego wkładu, który pasowałby do mojej korby i który  byłby lepiej uszczelniony i miałby trwalsze łożyskowanie, byłby przystosowany do cięższych zadań niż xc? Szukałem na necie, lecz nic innego nie znalazłem w tym nieszczęsnym standardzie mini isis :/

- Może jednak istnieje jakiś druciarski sposób na rozebranie tego wkładu i wymianę łożysk?

- Może również istnieje jakiś druciarski sposób na doszczelnienie wkładu suportu? Generalnie ma on uszczelnione tylko same łożyska a do środka samego wkładu syf dostaje się swobodnie i takim sposobem pada w moment. 

Zanim pomyślę o zmianie korby na taką która pozwala na szerszy wahlarz suportów, chciałbym rozważyć inne możliwości.

 

 

 

 

 

IMG_20180219_185955.jpg

IMG_20180219_185918.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to technologia kosmiczna ... kilka elementów spasowanych na wcisk.
Jenak zanim zaczniesz cokolwiek rozbierać zmierz to łożysko i sprawdź czy jest dostępny w handlu jakiś jego zamiennik.
Z suportami jest tak ze bardzo często nie są to łożyska standardowe i bywają nieosiągalne / bardzo drogie / dostępne tylko w odległym azjatyckim kraju.
Średnica zewnętrzna i grubość to w zasadzie do pomiaru od zaraz.
Średnica wewnętrzna też powinna być dostępna bez rozbierania jednak po tych fotach trudno mi powiedzieć na 100% że tak będzie.
Jak znajdziesz po wymiarach odpowiednie łożysko to kup jego wersje 2RS i wtedy szukaj sposobu rozebrania. :)

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...