Skocz do zawartości
sznib

[hamulce Shimano] stosowane oznaczenia

Rekomendowane odpowiedzi

sznib

Oznaczenia jakie Shimano stosuje w oznaczaniu części hamulców hydraulicznych

BL - Brake Lever, klamka hamulcowa

BH - Brake Hose, przewód hamulcowy

BR - Brake, zacisk

RT - Rotor, tarcza hamulcowa

Resin/Metal/Ti - przy oznaczeniu klocków hamulcowych, żywiczne, metaliki, tytanowe "plecki"

teraz rzecz bardziej skomplikowana, oznaczenia przewodów:

samo BH (np. BH-90) - przewód z połączeniem prostym po obu stronach

BH-xx-SB oznacza Straight-Banjo, czyli z jednej strony połączenie proste (do klamki, Shimano nie stosuje banjo przy klamkach), z drugiej banjo.

Po -SB mogą się pojawić dodatkowe literki i tak: S/L (short/long banjo) długość banjo, S/L (short/long bolt) krótka lub długa śruba przyłączeniowa, M (Magnesium), banjo dedykowane magnezowym zaciskom XTR.

Przewody BH-90-SBLS stosowane są w hamulcach Saint i XT8020, BH-90-SBS w Zee, BH-90-SBM w XTR 9000.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Mily1988
      Przez Mily1988
      Witam,
      wiem że temat głośnej piasty był już poruszany jednak piszę ponieważ chodzi mi o mój konkretny przypadek. 
      Na chwilę obecną posiadam piastę AXIS SPORT DISC i chce ją wymienić na coś co rozpędzi piesze towarzystwo ze ścieżki rowerowej.
      Parametry piasty które muszą się zgadzać to:
      Ilość otworów: 28
      Mocowanie: 12x142mm (taką mam obecną i tu też prośba o poradę czy nowa musi mieć takie same parametry)
      Mocowanie tarczy: 6śr (center lock też wchodzi w gre - adapter powinien załatwić sprawę)
      Kaseta shimano 105 11rz
      Wielka prośba o poradę która z piast będzie kompatybilna z tymi parametrami. Mowa o sprzęcie do max 1000zł.
      Czy DT SWISS 240s ROAD byłaby kompatybilna?
    • k_a__mil
      Przez k_a__mil
      Jak ulac olej z deorek? Jestem zielony w tym temacie i nie wiem czy da radę to zrobic bez kupowania zestawu do odpowietrzania. Chcę ulac bo klamka jest zbyt twarda i klocki trą o tarczę. 
    • Kanister
      Przez Kanister
      Cześć,
      Planuje wymianę sprzętu w Boardmanie Team Carbon 2016. Mam pewne wątpliwości dotyczące
      a) kompatybilności przerzutki przedniej SRAM Rival (10s) z korbą Shimano R7000
      b) wkładu suportu jaki zakupić tej ramy (teraz jest korba BB30 FSA)

Czy są jakieś minusy/problemy przy wymianie korby na Shimano? Z tego co widzę w internecie to trzeba zakupić wkład suportu BB30 kompatybilny z korbami Shimano (24mm).
      Może lepiej wymienić korbę na coś ze stajni SRAMa (ale cena zabija...)? Co jest bardziej ekonomiczne w dłuższej eksploatacji (cena, dostępność blatów)?

Powodem zmian jest chęć zakupu miernika mocy.
      Pzdr,
    • michalo
      Przez michalo
      Zdjęcia: https://www.olx.pl/oferta/rose-pro-dx-cross-gravel-mavic-avid-fizik-105-11s-5800-carbon-CID767-IDD6pAb.html

Na sprzedaż rower typu gravel Rose Pro DX Cross. Rozmiar 56. Stan bardzo dobry, po przeglądzie - klocki hamulcowe mają jakieś 200km, nowa owijka, opony 95% bieżnika. Jedyny mankament wizualny to niewielkie wgniecenie (widoczne pod światło) na górnej rurze powstałe przy transporcie.

Rama rozmiar 56 alu 7005/T6
      Widelec tapered carbon oś 15mm
      Napęd Shimano 105 5800 11s
      Koła Mavic Crossride
      Opony Continental Double Fighter
      Hamulce Avid BB7
      Siodło Fizik
      Sztyca Rose Carbon
      Kierownica Ritchey
      Mostek Syntace chyba 80mm
      Pedały Dartmoor Candy

Gratis dokładam drugi mostek FSA SL-K Carbon 120mm, uchwyt na telefon GUB G-85 i koszyk na bidon.

Preferuję odbiór osobisty w Warszawie.

W odpowiedzi na liczne pytania: mam 178cm wzrostu i konfiguracja widoczna na zdjęciu jest dla mnie dobra. Myślę, że jest to rower dla osób o wzroście od 175 do 185 cm.
    • Mateusz3728
      Przez Mateusz3728
      Mam pytanie posiadając zaciski tektro hydrauliczne to mogę założyć tarczę każdego producenta czy najlepiej też z tektro? Mam na oku tarcze Shimano deore slx Sm-rt66 180mm.