Skocz do zawartości

[opony] Zestaw na treningi i maratony


TheJW

Rekomendowane odpowiedzi

 

12 minut temu, Dokumosa napisał:

Pojeździe trochę to i te się rozejdą do tych 23mm  ;)

Prędzej mu się te gumy 'rozejdą' :P No ale na obręcz 20 mm to najładniej by leżały laczki 2,1...:blink: 2,4 to chyba tylko ze starych wypustów Conti z tego co widzę wyżej u @Dokumosa... Nowy XK 24 na obręczy 25 mm daje 60 mm . No to nareszcie grubo:P a przy jakim ciśnieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie conti zwie to co nazywało się X-King bez skrótów czyli Cross King. Zakładałem takie już kilka razy i na pierwszy rzut oka nie widać żadnej różnicy poza napisem. Zupełnie inaczej niż w przypadku MK bo te na 2018 mają totalnie inny bieżnik. Moje są stare (produkcja Q1/2017) bo miałem wybór te po 23EUR albo nowe po 50.

Swoją drogą u nas w kraju nadwiślańskim nadal w sprzedaży "stare" w cenie nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dokumosa napisał:

Obecnie conti zwie to co nazywało się X-King bez skrótów czyli Cross King. Zakładałem takie już kilka razy i na pierwszy rzut oka nie widać żadnej różnicy poza napisem.

Szerokość też bez różnicy? Pytam bo Conti słynęło zawsze z nietrzymania rozmiarówki... ja np na przednim kole miałem Saguaro 2,2 a na tylnym Race Kinga 2,2 to było widać że RK jest wychudzony, a jak jeździłem z kumplem który śmiga na XK 2,2 to było widać ewidentnie że mają one niższy balon i są węższe od tego mojego RK. A z Twoich zdjęć wynika że 2,4 ma 60mm, więc jest git... a na forum panuje opinia że 2,4 od Conti to tyle co 2,25 od Schwalbe:huh:. Wie ktoś może jak wypada rozmiarowo ten nowy XK w wersji 2,2???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dokumosa napisał:

Pojeździe trochę to i te się rozejdą do tych 23mm  ;)

Mówisz, że tak myślał sklep montując te obręcze? ;)

11 godzin temu, Alsew napisał:

Prędzej mu się te gumy 'rozejdą' :P

No, pewnie z milimetr zyskają. :D Nie no, tak być nie będzie. ;)

10 godzin temu, Dokumosa napisał:

to co nazywało się X-King bez skrótów czyli Cross King

No, teraz CrossKing, ale jak zauważyliście u nas w sprzedaży są jeszcze stare, czyli XKing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alsew: no do 60mm brakuje im 1,5-1,8mm ale jak widać pomiary na świeżo po założeniu (ciśnienie poniżej 2 bar, jeszcze bez mleka ale i bez dętki). Zauważyłem że conti mają duże różnice na rozmiarówce w zależności od tego gdzie i z czego kapcie robione (czyli np. wersja sport jest tylko podobna do race sport, protection z kolei inaczej się na obręczy rozkłada (mnjej) niż race sport). 

@thejw: z nabieraniem szerokości przez obręcz z czasem miałem na myśli dokładnie taki scenariusz jaki miałeś czyli obręcz pękła wzdłużnie po oczkach i zapewne tym samym zyskała nieco na szerokości ;) Skoro to również fabryczna obręcz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka:
Vittoria nie ma na stronie informacji o zaleceniach odnośnie szerokości obręczy do szerokości opon (jak np. tabelka  Schwalbe), więc z ciekawości zapytałem. Chodziło oczywiście o te, które ja kupowałem, czyli rozmiar 29x2,25". Dostałem taką odpowiedź:

Cytat

"These are designed to work with internal rim widths of 23-30mm."

Może komuś się przyda ta informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJW
dzięki za info. Czyli spokojnie mogę iść w szerszą obręcz.

Przy okazji napiszę odnośnie Fast Traka, o którym pisałeś, że już mu nie 'ufasz' 
Mam 2.1 (choć żałuje, że nie wziąłem 2.3) i według mnie jest spoko. Spokojnie na przód jeśli nie ma błota. Dobrze trzyma i bardzo fajnie się toczy. Choć z drugiej strony gdyby nie to, że kupiłem dwie w cenie jednej, pewnie bym ich nie wziął. 
Podsumowując jak dla mnie zdecydowanie lepsza niż RaRa ale jednak mniej uniwersalna (i cięższa) niż RoRo czy X-king

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyjechały koła z nowymi obręczami, XR 391.
Ważą...1944g. coraz, to lepiej. :D Bazując na katalogowej wadze piast i obręczy - szprychy, nyple i podkładki ważą prawie 600g. WTF? :o
 

Ktoś ma jakieś życzenia odnośnie pomiarów opon Vittorii 2,25 na obręczach 25mm? Poza wysokością klocków, bo mi się "dzyndzel" urwał w suwmiarce. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dokumosa napisał:

Na 350tkach i XR391 tyle wagowo wyszły?

No... :D Nie wiem, co to są za szprychy, ale chyba wypełnione ołowiem. Takie zestawy na piastach 350 SP ważą zdecydowanie poniżej 1700g.
Opłaca mi się kupić nowe szprychy, nyple i przepleść koła, żeby zyskać te 100g na kole? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika logiką ale jest też spora różnica w wadze ze względu na mocowanie tarczy hamulcowej ,  DT Classic CL vs. 6 Bolt dla tyłu to 33g (na korzyść tych pierwszych) a dla przodu 36g ( @TheJW ma o ile się nie mylę 6 Bolt). Jak to mówią "ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...