Skocz do zawartości

[licznik] Sigma ROX 6.0 w niskich temperaturach.


xandercage

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do użytkowników nieco już archaicznych liczników ROX 6.0.

Czy wam również w aktualnie panujących temperaturach liczniki świrują?

U mnie, jak temperatura spadła poniżej 10 stopni licznik po włożeniu w uchwyt miga, jakby szukał nadajników (używam HR, CAD i prędkości) ale nic nie łapie albo łapie na chwilę po czym wchodzi w tryb ustawień. W lutym i marcu br. miałem podobne sytuacje, wymieniłem baterie i licznik śmigał bez zająknięć całe lato i jesień. Teraz po dwóch tygodniach przerwy wsiadam na rower a tam co chwilę reset licznika. Wymieniłem więc wszystkie baterie (licznik, pasek, CAD i prędkość) ale nie ma żadnej poprawy. Stąd moje podejrzenie, że winowajcą jest niska temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tu wymyślacie...

 

 

Nie przełącza się wolno czy nie działa wolno tylko sam wyświetlacz z opóźnieniem reaguje w niskich temperaturach. Każdy ciekłokrystaliczny wyświetlacz a zwłaszcza te stare, monochromatyczne działają w niskich temperaturach w zdecydowanym spowolnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za odpowiedzi. Muszę w takim razie poszukać mojej starej Sigmy na kablu i na zimę przełożyć do górala, bo szosą jeżdżę rzadko nawet latem.

A tak na marginesie zapytam, może ktoś to korzysta z Garmina/ Polara itd. Jak te sprzęty sprawują się zimą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...