Skocz do zawartości

[Amorek] do 2 - 2,1kg.


Rekomendowane odpowiedzi

Ale przecież All Mountain to nie skok 100 mm. Zresztą z takim budżetem ( jeżeli mówimy o nowym) to możesz kupić SR Raidona który jest przeznaczony do lekkiego amatorskiego XC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ze mnie kłapouch, nie podalem rozmiaru kół.. 26" mam na myśli amorek który wytrzyma jakies pół-ekstremalne jazdy po terenie czy mieście, jakieś niewielki hopy itp. kolega Skom podał dosyć ciekawy amorek, może jeszcze jakieś znacie. szkoda że w tej granicy cenowej amorki np do dirtu waża ponad 2.5-2.9 nawet ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

26" mam na myśli amorek który wytrzyma jakies pół-ekstremalne jazdy po terenie czy mieście, jakieś niewielki hopy itp

 

No to Raidon tego nie wytrzyma raczej, a jest to najlepszy wybór ( jedyny?) w tym przedziale cenowym :thumbsup:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raidon podobno słabo znosi jakiekolwiek skoki etc. Jak ci się nie śpieszy specjalnie to możesz upolować na allegro/olx jakiegoś Manitou Minute (ale to tylko używki) nie wiem jak duże hopki zamierzasz robić, ale w moim przypadku dropy do 60cm na płaskie nic mu nie robią, choć takie coś to każdy dobry widelec powinien przetrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie bede latał po 2m, jakieś 2schodki moze 3 czasem lubie łupnąć. albo w terenie jakaś hopa na poł metra xd wyczaiłem jeszcze cuśik takiego o: https://rowerowy.com/sklep/czesci/amortyzatory/cross-county-marathon/prod/xcr-rl-r-air oraz https://rowerowy.com/sklep/czesci/amortyzatory/cross-county-marathon/prod/rockshox-30-silver-tk-26 << te wąża po 2.1 z groszem jeszcze acceptable :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XCR'a to sobie raczej odpuść.. Chociaż Philll Kmetz jeździł na nim trasy dh w bike parku i nic się z widelcem nie stało (a korbę wygiął :P ) RS XC30 raczej odpuść, no chyba ze jesteś wagi piórkowej- jest to najbardziej podstawowy model do XC od RS, wydaje mi się że nie zniósłby dobrze ostrzejszej zabawy. Ale jak kolega wyżej napisał- XCR nie ejst tyle wart.


Tak na dobrą sprawę to lepiej odłóż trochę więcej pieniędzy, lepiej kupić coś droższego niż wyrzucić kasę do śmietnika bo ci się widelec zepsuje czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten RS ma golenie 30mm, sprężynę stalową, ja bym się w to nie pchał.

 

activia.sgl.pl

 

Tam sobie poszukaj, zadzwoń/ napisz ( kolega @Activia to cyborg i pracuje dzień i noc), powiedz że polecili Ci kontakt koledzy z forum i się dogadasz. Gwarantuję Ci że nigdzie indziej nie kupisz taniej amora SR niż u niego. Miałem Raidona/ Epixona i naprawdę fajnie dawał radę, a waga grubo poniżej 2kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tyle ważysz to Raidon chyba może nie podołać ostrzejszej jeździe... No ale jak chcesz to kupuj, jak się nie rozleci to będzie wiadomo na przyszłość ;)


Temat idealny do tego tematu ;) http://forums.mtbr.com/shocks-suspension/suntour-epicon-forks-not-suitable-jumps-drops-930419.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

jesteście chyba dwoma aktywnymi ludzmi na tym forum

Ile można pisać o tym samym? Takich tematów jak Twój było już jakiś milion. 

Szukasz amorka do "półektremalnej " jazdy ( cokolwiek to znaczy) , półmetrowych dropów, ważysz 90 kg i wskazujesz budżetowe amorki do XC ,które kompletnie się do tego nie nadają, o czym byś się przekonał czytając forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maraton/ XC, od ziemi to on się nie odrywał. Jeździłem pół roku.

 

Swoją drogą @durnykot ma rację, tematów było sporo a i tak jak Ci pisałem na początku masz nieco za skromny budżet na coś co ma wytrzymać katowanie. Tylko nie pisz zaraz że nie będziesz katował tylko od czasu do czasu zaliczysz hopkę czy schodki bo tak naprawdę oszukasz sam siebie a potem będziesz płakał że amor się rozpadł  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto mi sie zdarzają właśnie takie amorki na serwisie ktore są juz na wykończeniu ze względu użytkowania w innym celu niż sa do tego przeznaczone. Wtedy dopiero zaczyna sie sprzeczka z klientamu co potem wysyłają na reklamację jak sie im on rozleci przy nieodpowiednim uzytkowaniu. Mówiąc szczerze to do jazdy terenowej nawet z lekkim skakaniem to powinieneś myśleć o amorku z goleniami co najmniej 34mm oraz oska sztywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

 

kolego kup markową używkę, oczywiście trochę trza dołożyć, i ciesz się jazdą

 

kupisz nowy w tym budżecie i później będziesz się męczył z reklamacją, trochę ważysz, a po asfalcie jeździł nie będziesz, więc lepiej w tym budżecie wstrzymaj się z zakupem, 

 

pod koło 26 powinieneś dobrą używkę znaleźć, ale może kilka złociszy trza będzie do tego budżetu dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...