Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

Nie interesuje mnie za bardzo co idzie hurtem itd (wiadomo, że wysyłają zbiorczo kontenerem lotniczym), ale wiem, że paczka przez Estonię przychodzi z Chińskimi nalepkami i przechodzi przez cło w w PL, natomiast paczka przez Belgię ma nalepkę Pocztexu i dokładnie zaklejoną oryginalną nalepkę.

I te paczuszki które przechodzą przez cło w PL mają być wszystkie okładane opłatami ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy Pan pomylił tematy ? Usilnie Pan tworzy bzdury.

Gdyby szło przez cło to miał by Pan opłatę ( około 18 zł + VAT oraz naliczone cło wg. systemu ISZTAR ) i zapewniam Pana, że jako wynalazca legalnego kanału przerzutu byłby Pan bardzo szybko multimilionerem bo każdy kto importuje korzystał by z Pana cudownych sposobów.

Proszę przestać wypisywać te głupoty co Pan wypisuje i to nie związane z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wytłumaczy, o co tutaj chodzi. Oglądając tę aukcję przypomniało mi się, że właśnie na avidach BB7 z aliexpress mam tak zamazane numery seryjne.

Zrzut ekranu 2018-10-28 o 17.03.37.png

 

Zakładam, że chodzi tu o podrabianie produktów SRAMa i jakieś obostrzenia z tym związane na terenie ChRLD. Ale czy na pewno... Może to tylko taka zasłona dymna do wypuszczenia na rynek podróbek, ewentualnie jakichś odrzutów z taśmy produkcyjnej, które nie spełniły standardów jakości i nie zostały dopuszczone do regularnej sprzedaży.

 

Żeby nie został posądzony, że odbiegam od tematu, to właśnie przyszły do mnie zawory do tubelessów. Jakość wykonania bez zastrzeżeń, ale jeszcze nie zamontowane, więc nie wiem jak ze szczelnością samego wentyla.

https://www.aliexpress.com/item/MTB-Road-Bike-Extender-Valves-1Pair-Bicycle-Aluminum-Alloy-Tubeless-Presta-Valve-Stems-for-Mountain-Road/32919234233.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7cee4c4dnSdMtC

Edytowane przez Roballinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz wybór. Uwierzyć temu co oni piszą, czyli że SRAM zabrania sprzedawać produkty przeznaczone na Chiny na inne rynki, ale oni sprzedają ze zeskrobanymi serialami, pewni żeby nie dało się określić sprzedawcę. Lub że to  jest takie uwierzytelnienie podróbek. Nie wiem, chyba i jedno i drugie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Te aluminiowe kółeczka fajna sprawa. Bardzo dobre łożyska mają, jednak trzeba pamiętać, że nie lubią one wody i brudu. Tak więc na mokrą pogodę i zimę się nie nadają. Czyli nie myjcie roweru oblewając tylną przerzutkę wodą, a tym bardziej gdy macie założone koło z kasetą i łańcuchem. Bo brud spłynie i dostanie się do łożysk, wtedy tracą swój urok szybkiego kręcenia - a to jest naprawdę spoko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roballinho

Chyba nie chodzi o podrabianie, bo Fox'a itp z Chin też nie kupisz, a tam oni je sprzedają w lepszych cenach niż u nas, pewnie Chiny mają zakaz eksportu towarów robionych pod ich rynek, bo są tańsze po prostu. ;)

Pytanie jak z jakością, bo np perfumy CK itp, jak kupisz w np Emiku są gorsze i np made in Bangladesh itp, a te z np Rosanna i innych drogerii gdzie jest drożnej są np made in Paris, i to nie są podróby tylko tańsze wersje pod "kraje wschodzące" np dla Rosji.

Samsung S5 z Ukrainy raczej nie był podróbą, a miał obudowę ewidentnie gorszej jakości, bo porównywałem i miałem oba w ręku.

Coca Cola tak samo jest gorsza w krajach wschodnich, bo jest jakimś odpadem z kukurydzy słodzona, a ta u nas cukrem.
Z papierosami identycznie.

Samochody w USA, taki Mustang jest prawie 2x tańszy niż u nas, ale masz mega wysokie cło aby tego nikt spoza USA nie kupił.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"np perfumy CK itp, jak kupisz w np Emiku są gorsze i np made in Bangladesh itp, a te z np Rosanna i innych drogerii gdzie jest drożnej są np made in Paris, i to nie są podróby tylko tańsze wersje pod "kraje wschodzące" np dla Rosji."

To prawda, u nas w jednej restauracji normalnie w toalecie stoi Armani :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marylka69 napisał:

czy tylko cena cię przekonuje? czy różnica jakości na korzyść tych z deca? :) Opowiedz różnice, bo może też faktycznie kupię w decathlonie.. 

NIe moge sie wypowiadac o jenych czy drugich.

Deca ogladalem tydzien temu dokladnie w rekach. NIe kupilem, poniewaz to byla seria na narty a ja nie lubie takich dlugich skarpet. Nie wiem wiec jaki przedstawiaja realny komfort termiczny, jak wyglada sprawa z wytrzymaloscia.

Tym bardziej smiesznym byloby porownywac do tych z Alli, skoro widzialem je tylko na linku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, shotgun napisał:

NIe moge sie wypowiadac o jenych czy drugich.

Deca ogladalem tydzien temu dokladnie w rekach. NIe kupilem, poniewaz to byla seria na narty a ja nie lubie takich dlugich skarpet. Nie wiem wiec jaki przedstawiaja realny komfort termiczny, jak wyglada sprawa z wytrzymaloscia.

Tym bardziej smiesznym byloby porownywac do tych z Alli, skoro widzialem je tylko na linku....

Rozumiem, ale fajnie że zauważyłeś :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, phoe napisał:

A Ali dawać 40zł prawie za skarpety i czekać 2 tyg trochę przesada, nie ma opcji ze w ich cenie się nie dostanie równorzędnego odpowiednika.

no chyba nie o to chodzi w zakupach na wschodzie aby oczekiwać że zamówienie przyjdzie po 3 dniach :) Dla mnie to raczej badanie nowych źródeł i sprawdzanie nowych producentów :) A jak sam temat wątku wskazuje "sprawdzone zakupy". Po to jesteśmy w tym temacie aby raczyć się wzajemnymi doświadczeniami a nie jęczeć że nie chce Ci się czekać 2 tygodnie.. nie chcesz nie czekaj, idź stąd i nie marudź. Bo nawet ja tak nie smęcę a babą jestem :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2018 o 21:54, Fisiek napisał:

Może ktoś polecić jakieś skarpetki z wełny merino?

Ja kupiłem oryginalne, grube, 85% wełny. Są ciepłe, ale w zimę wytrzymały może 5 minut i już czułem zimno. Używam i polecam pady, wkładki grzejące + power bank 10k pojemności, starcza na 3h jazdy. Takie wkładki kosztują 5$ na ali.

Edytowane przez kurt_hectic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zbudować power bank samemu :-) Po pierwsze wychodzi taniej, po drugie - wiesz co jest w środku(pojemność). A w razie awarii ogniwa (co jeszcze mi się nie zdarzyło), możesz wymienić wadliwy element i używać nadal.
Obudowę zamówiłam taką(ale z innej aukcji-droższej), ale ta tutaj wygląda przyzwoicie :)
http://got.by/2y56hz
Ogniwa(8sztuk) natomiast lepiej opłaca się zamawiać z allegro, ja zamawiałam od tego sklepu:
"Ogniwo PANASONIC NCR18650A 3,6V 3100mAh 6.5A" : https://tiny.pl/thsnw

Dodatkowo ta obudowa power banka może służyć jako latarka :) lub pulsować światłem alarmowo. Wyszło mi razem: 95,85zł(13,69zł obudowa + 82,16zł ogniwa) - mój telefon BV6000 (4400mAh) naładuję nim do pełna z 4razy i jeszcze zostaje. Power Bank ładuję dowolną ładowareczką.

Są też mniejsze obudowy takie jak ta: http://got.by/2y582d ,ale jeszcze nie miałam potrzeby kupować i sprawdzać. Ale wydaje mi się to idealne rozwiązanie do ładowania np. latarek w trakcie jazdy, lub poratowania łykiem energii w dłuższej podróży, oszczędzając na wadze.

Jeśli chcecie to fotki tego zestawu wrzucę później(jak wrócę z pracy) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2018 o 11:54, kenjisan napisał:

Kurt, które pady polecasz?

moja koleżanka miała kiedyś takie: http://got.by/2y5ahv , ale z innymi logami(tam co chwila coś powstaje nowego:) ) i możesz ogniwa  chyba te same co w powerbanku co przed chwilą pokazałam więc można ładować akumulatorki w obudowie powerbanka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Marylka69 napisał:

Parę fotek mojego PB za nie całe 100:) 

 

Ładne pazurki :)

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Jak kogoś jak mnie drażni jakość tłumaczenia i dziwna logika przełączenia języków na stronie ali.

Kiedy mamy link do "polskiej" strony, a chcemy otrzymać angielską (bo " Pokaż oryginalny tytuł w języku angielskim " też działa czasami bardzo dziwnie) :

 

Cytat

https://pl.aliexpress.com/item/TRP-Spyre-dla-Stop-Mechaniczne-Hamulce-Tarczowe-rower-szosowy-rower-Zestaw-Prz-d-i-Ty-To/32854440567.html?shortkey=IRF3ayM7&addresstype=600

Kopiujemy adres, klikamy na górze strony "goto global site: english", wklejamy adres (tylko wklejamy, nie" wklej-i-idż"), zmieniamy pl na www.

 

Kiedy mamy mobilną stronę a chcemy normalną:

 

Cytat

https://m.aliexpress.com/item/32854440567.html?shortkey=IRF3ayM7&addresstype=600

 

zamieniamy "m.ali..." na "www.ali...", "item/" zamieniamy na "item/q/" (litera może być dowolna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...