Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.09.2019 o 21:41, SoloTM napisał:

Wszystko ok, suport zostaw stary. Jest lepszy od un26.

Doczytałem, że przerzutka Alivio RD-T4000 jest kompatybilna z łańcuchem: HG 9-rzędowym, natomiast łańcuch który chcę wziąć tj. CN-HG71 jest do biegów od 6-8.

Nie będzie problemu z założeniem bez robienia jakiejkolwiek rzeźby? Wszystko będzie plug and play?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, remekrr napisał:

Doczytałem, że przerzutka Alivio RD-T4000 jest kompatybilna z łańcuchem: HG 9-rzędowym, natomiast łańcuch który chcę wziąć tj. CN-HG71 jest do biegów od 6-8.

Nie będzie problemu z założeniem bez robienia jakiejkolwiek rzeźby? Wszystko będzie plug and play?

Weź łańcuch KMC X9, będzie lepiej i taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi napisać czy to wszystko zadziała razem bo już zgłupiałem:

1. PRZERZUTKA TYŁ

Shimano Altus RD-M310 - zamiana na SHIMANO Alivio RD-T4000

2. KASETA

Sunrace CSM668-8s - zamiana na SHIMANO Alivio CS-HG51

3. Łańcuch

Nie wiem jaki mam aktualnie na SHIMANO CN-HG71 - jednak ma być KMC X9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SoloTM napisał:

Tak, bo z przerzutką  przednią fd-t4000 lepiej mieć 9 rz łańcuch.

Na przodzie mam przerzutkę Shimano FD-TY700.

Aktualnie mam łańcuch KMC Narrow. Niestety dopiero się uczę i zobaczyłem, że właśnie taki napis widnieje na łańcuchu.

Czy jest sens w takim razie go wymieniać i czy na nim ewentualnie będzie działać powyższy osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zmieniać na KMC X9  bo cena jest ta sama co za HG71 i myślę, że nie było by problemu z zamianą bo zamówienie jeszcze nie zostało wysłane?

Chodzi mi tylko i wyłącznie o to czy to wszystko będzie kompatybilne ze sobą czyli powyższy osprzęt plus któryś z ww. łańcuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam małą zagwozdkę... Mam w rowerze korbę shimano FC-M590 i potrzebuję wymienić środkowy blat (32 zęby). Mam napęd 3x10, a wszystkie blaty do mojej korby, które znalazłem są opisane jako kompatybilne z napędem 3x9. Moje pytanie zatem, czy blat do napędu 3x9 różni się czymś od tego do 3x10? Czy raczej powinien pasować?

Edytowane przez OstryAG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M590 to korba 9 rzędowa, ale była też M590-10 w wersji 10 rzędowej, która ma części od SLX'a. Żeby ustalić którą masz wersję wystarczy popatrzeć jak wyglądają zębatki, jeśli mają dziurki to jest to -10, oprócz tego zębatka 32t ma dla odchudzenia inny kształt i szkielet z tworzywa.

Tak wygląda wersja 9 rzędowa:

s780_CR266J00.jpg?1331721529

 

Tak wygląda wersja 10-rzędowa:

prod67234_IMGSET?wid=586&hei=498

 

Jeśli masz tą drugą i chcesz kupić identyczną jak masz, to zamiennikiem jest tarcza od M660 o oznaczeniu Y1LV98080

https://si.shimano.com/pdfs/ev/EV-FC-M590-10-3207B.pdf

Obawiam się, że tarcza 9-rzędowa 32t nie będzie pasować ze względu na inny kształt mocowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

dawno mnie na forum nie było, zle życie mnie zmusiło

Mam napęd sram 2x10. Kupiłem do tego kasetę Sunrace 11-46 (albo 42 - nie pamiętam).

Pomyślałem, że 10kowa przerzutka (x9 type 2 wózek GS )nie ogarnie takiego zakresu
i dokupiłem GX na 2x11 i tu jest problem.

Od początku działało to słabo a w czasie wyjazdu w góry przestało zupełnie, tzn.
nie mogę tego wyregulować. Albo łańcuch nie wchodzi na największą z tyłu, albo nie schodzi na najmniejszą.
Czy 11kowej przerzutki srama nie da się pożenić z manetką 10 kową , czy też coś robię nie tak, albo są jkieś dodatkowe tricki?

edit: jak założyłem z powrotem kasetę 11-36 to też nie chce to chodzić, więc probleme raczej nie jest wielkość koronki
 

Edytowane przez bartnik
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie, czy napęd Ultegra 10s 6700 tj. przerzutki, kaseta i łańcuch zagrają z korba ultegry 6800s?

No i sprawa koloru, grupa 6800 występuje chyba tylko w jednym kolorze, taki ciemny szary chyba ( wpada pod czarny?) a grupa 6700 ma dwa malowania, jasny szary i ciemny szary, i tu pojawia się pytanie czy ten ciemny szary z grupy 6700 odpowiada kolorowi z 6800?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2019 o 22:13, bogus92 napisał:

Przerzutka 11sp z manetką 10sp nie zadziała. Pytanie jaką masz kasetę, 10 czy 11? Jeśli 11 to kup manetkę pod 11 biegów i wszystko zadziała.

Dzięki. Potwierdziłeś moje obawy wynikające z praktyki.  Tylko czy na pewno piszesz o SRAM? (dla pewności dopytuję)

Jak pisałem manetka i kaseta10sp + przerzutka 11... czyli D..PA

Myśląłem , że w sramie będzie działać. W drugim rowerze też mam sram ale kaseta i manetka 9sp + przerzutka 10 i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...