enteroff Napisano 13 Lipca 2017 Napisano 13 Lipca 2017 Cześć. Kupiłem ostatnio Rometa Mistral Urban. Jest to niby rower fitnesowy albo jak kto woli - szosowy z prostą kierownicą. Rower ten ma lekko giętą kierownicę o szerokości 680mm, która jest dla mnie za szeroka. Dotychczas jeździłem mtb o prostej kierownicy 580mm i była dla mnie idealna. Zastanawiam się czy lepiej byłoby skrócić aktualną kierownicę po 5cm z każdej strony czy może lepiej kupić nową krótszą a może w ogóle przesiąść się na szosową tzw baranka? Tylko, że na baranku nigdy nie jeździłem i nie wiem czy jest lepszy od prostej kierownicy. Jeszcze takie pytanie poboczne. Gdy jadę tym Rometem i chcę napić się z bidonu albo podrapać po głowie i zostawiam na kierownicy tylko jedną rękę to wtedy rower staje się strasznie niestabilny i mam uczucie, że zaraz się przewrócę - to normalne? Czy skrócenie kierownicy by pomogło na te "turbulencje" i ustabilizowało rower?
Gość Napisano 13 Lipca 2017 Napisano 13 Lipca 2017 Jak byś chciał przejść na baranka to koszty rosną strasznie, nie opłaca się. Aktualnie kierownice 580mm są w tak śmiesznych cenach że ja bym sobie głowy przycinaniem nie zawracał, może Ci się kiedyś odwidzi to sobie zmienisz na szerszą.
gtb Napisano 13 Lipca 2017 Napisano 13 Lipca 2017 Jeśli potrzebujesz węższej to nie ma sensu kupować nowej tylko skracaj obecną , najlepiej po trochu do uzyskania optymalnej szerokości. Ewentualnie przed skrócenie poprzesuwaj graty (klamki, manetki , gripy) do środka i potestuj Przy przejściu na baranka generujesz dodatkowe koszta na nowe klamki/klamomanetki .
dovectra Napisano 14 Lipca 2017 Napisano 14 Lipca 2017 Rometa Mistral Urban do mostka 90 mm powinna być 620 mm kierownica, 680 mm to lekka przesada Gdy jadę tym Rometem i chcę napić się z bidonu albo podrapać po głowie i zostawiam na kierownicy tylko jedną rękę to wtedy rower staje się strasznie niestabilny i mam uczucie, że zaraz się przewrócę - to normalne? krótka rama, stromy kąt główki i widelec z małym wyprzedzeniem. to daje takie objawy
Mod Team michuuu Napisano 14 Lipca 2017 Mod Team Napisano 14 Lipca 2017 do mostka 90 mm powinna być 620 mm kierownica, 680 mm to lekka przesada Ja bym raczej powiązał szerokość kierownicy z szerokością klaty a nie długością mostka.
dovectra Napisano 14 Lipca 2017 Napisano 14 Lipca 2017 z szerokością klaty michuuuu - też racja, a jaki ma auror wzrost? i rozmiar ramy?? bo może jest dosyć niski i ramiak mały
enteroff Napisano 14 Lipca 2017 Autor Napisano 14 Lipca 2017 a jaki ma auror wzrost? i rozmiar ramy?? bo może jest dosyć niski i ramiak mały Mam 186cm wzrostu, od ziemi do krocza 85cm a rozmiar ramy to 21 - wieczorem postaram się wrzucić zdjęcie z moją pozycją na rowerze. krótka rama, stromy kąt główki i widelec z małym wyprzedzeniem. to daje takie objawy da się z tym jakoś "walczyć" czy już po ptokach i jedyne wyjście to zmiana roweru?
dovectra Napisano 14 Lipca 2017 Napisano 14 Lipca 2017 Wtedy przy tak szerokiej kierownicy masz za szeroko rozwarte ramiona, i przy uchwycie jędnorękim, rozjeżdza się kierownica na bok. szczególnie przy takim sz-oso fitnesie gdzie jesteś mocno pochylony.. ps. tak jak koledzy radzili, chwyć węziej (tak o 4-5 cm, i sprawdź, A potem kup rogi ps. co za firma, goemetrii ramy nawet nie zamieszczają, ale jak mówię to przegięcie z tą szeroką kierą, szosowe mają max 44 cm i jakoś to działa. http://www.jamisbikes.com/usa/codasport.html dla porównania jeszcze możesz dłuższy mostek założyć, 110 mm i będzie git
enteroff Napisano 14 Lipca 2017 Autor Napisano 14 Lipca 2017 ps. co za firma, goemetrii ramy nawet nie zamieszczają, http://allegro.pl/rower-28-21-romet-mistral-urban-city-wwa-2015r-i6835150180.html - tutaj jest geometria ramy podana. tak jak koledzy radzili, chwyć węziej (tak o 4-5 cm, i sprawdź, A potem kup rogi Dziś przesunę manetki do środka i zobaczę, jak się poprawi jazda i rower się ustabilizuje to będę ją skracał. Dziś dostałem od Rometa odpowiedź, że skrócenie ramy nie powoduje utraty gwarancji więc nic nie stoi na przeszkodzie.
dovectra Napisano 14 Lipca 2017 Napisano 14 Lipca 2017 no trochę krótka rama, , dla mnie przy prostej kierownicy, (182cm wzrostu) mostek do ramy 56 cm -długiej , musiał być min 110 mm. w moim crossie mam mostek 90 mm ale rama ma 615 mm długości. mostek by się zdał dłuższy.
enteroff Napisano 14 Lipca 2017 Autor Napisano 14 Lipca 2017 @@dovectra,@@michuuu, @@gtb, @@skom25, @@Wyrwizab, https://imgur.com/a/uYAou - tutaj są zdjęcia mojej pozycji na rowerze. Mógłbym Was prosić o ocenę czy rama nie jest za mała oraz czy wysokość i położenie w poziomie siodełka jest prawidłowe?
Gość Napisano 14 Lipca 2017 Napisano 14 Lipca 2017 Dawno siebie nie oglądałem w lustrze na rowerze, ale tutaj mi to wygląda na dużego człowieka na małym rowerze Wąska kierownica spowoduje że pozycja jeszcze bardziej się wyprostuje. Ile masz wzrostu? Jaki rozmiar ramy?
enteroff Napisano 14 Lipca 2017 Autor Napisano 14 Lipca 2017 Ile masz wzrostu? Jaki rozmiar ramy? Pisałem już wyżej - mam 186cm wzrostu, od ziemi do krocza 85cm a rozmiar ramy to 21"
mambaout Napisano 14 Lipca 2017 Napisano 14 Lipca 2017 Ja w moim mistralu wymieniłem fabryczne 70cm(dla ramy 23) na 62. Mógłbym jeszcze o 2 może 4 skrócić ale nie wiem czy bym sie na kierownicy pomieścił z lampkami, dzwonkami i innymi ami:)
enteroff Napisano 14 Lipca 2017 Autor Napisano 14 Lipca 2017 Ja w moim mistralu wymieniłem fabryczne 70cm(dla ramy 23) na 62. Mógłbym jeszcze o 2 może 4 skrócić ale nie wiem czy bym sie na kierownicy pomieścił z lampkami, dzwonkami i innymi ######ami:) Wymieniać kierownicy raczej nie będe, po tym jak sklep Rometa napisał mi, że przez skrócenie kierownicy nie traci się gwarancji A co do rozmiaru ramy, wyżej zamieściłem link do zdjęć przedstawiających moją pozycję na rowerze - mógłbyś ocenić czy ta rama jest dla mnie dobra czy może jednak za mała? różne chodza opinie i jestem bardzo ciekawy opini fachowców
mambaout Napisano 14 Lipca 2017 Napisano 14 Lipca 2017 Moim zdaniem jest ok. Trzeba pamiętać ze to nie kanapowy cross tylko rower z geo szosy.Siodlo wygląda na zdjęciu jakby było trochę za nisko, ale może to taka perspektywa.
dovectra Napisano 17 Lipca 2017 Napisano 17 Lipca 2017 Mógłbym Was prosić o ocenę czy rama nie jest za mała oraz czy wysokość i położenie w poziomie siodełka jest prawidłowe? moim zdaniem rama troszkę za mala (to nie mtb). za krótka I kierownica trochę za nisko i za blisko. tak jak wyżej , zawalczył bym długim mostkiem.- może pomoże
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.