Skocz do zawartości

[Hamulce]Jakie hydrauliki


Meva

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie potrzebuje hamulcow hydraulicznych, a mam na nie przeznaczone 800 zł.Jeżdże po lesie MTB raczej nie beda uzywane do maratonow, lecz czesto w skrajnych warunkach, albo mokrych blotnistych, lub w suchych. Co polecacie??Allegro nie wchodzi w rachube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie chcesz próbować na allegro, mój kolega ostatnio kupił taki komplet: Magura Louise FR (nejlepsze chyba tarczówki) oraz Magura Marta, właśnie za 800 zł - nówki... Sprawdź sobie ceny w sklepach, myślę że warto zaoszczędzić 1200 zł :wink:

Ja kupiłem 2 hamulce Grimeca w sumie za 600 zł. W sklepie musiałbym zapłacić za nie ok 900-1000. Uważam że warto było :)

 

Jeśli natomiast koniecznie chcesz w sklepie to może Shimano 535. Wiele osób je chwali - poszukaj na forum.

 

Pozdro

 

cdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze bikestacja po prostu i Juicy 5 z tarczami 180 sam kupilem komplet tam za 790zł(tarcze mniejsza na tyl 160 na moje zyczenie dostalem)oprocz tego niezle beda tez XT ale czterotloczkowe do dostania za 800zł na necie choc zalezy jakie przewody bo na ogol sa to modele z tymi najkrotszymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 8 stówek, bez allegro, ciężko będzie dostać coś sensownego. Popatrz tu --> http://www.arnik.com.pl/ 2-3 modele znajdziesz. Polecałbym osobiście Julkę :)

U Arnika jest drogo. Polecam Bikestację, Bike-Center i CentrumRowerowe. Kupowałem we wszystkich trzech i było OK. Za te pieniądze chyba najlepiej Juicy 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. nie chciałbym zabardzo hamulcow schitmano. Co do innych propozycji to w Bikestacji jest Magura Julia komplet za 590 zł co by mnie bardzo satysfakcjonowało, a Avidy są za 360zł jedne ale bez tarczy. I chyba wybrałbym Magure,choc nadal jestem otwarty na propozycje i słowa krytyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcesz shimano? a masz z nimi jakies doswiadczenia?

uzywalem w sumie dwoch magur julie, gianta mph, shimano 525 pary, shimano 535 pary.

julia nie moze sie rownac do shimano - ani jakoscia pracy ani wykonaniem. mph to samo (przynajmniej dla mnie)

na juliach jezdzilem niecaly rok (pozbylem sie ich jak szybko sie dalo) mph to juz wogole lepiej nie gadac.

na 525 jezdzilem od 2002 roku do teraz - zamienilem je na nowszy model. bynajmniej nie dlatego ze cos im dolegalo - po prostu chcialem kupic sobie nowe hamulce. i zdecydowalem sie na shimano. bezobslugowe, bezproblemowe, tanie, skuteczne. niczego nie trzeba z nimi robic poza wymiana klockow. przejezdzily ze mna 3 zimy - zniosly to bez zająkniecia. zadnych klopotow. jedyny minus to waga. są dosyc ciezkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak kupisz julie to waga bedzie podobna lub nawet wieksza, poza tym klamka w juliach jest z plastiku (jej korpus) - dla mnie okazalo sie to fatalne w eksploatacji tych hamulcow - raz zupelnie w banalny sposob wyrwalem kabel z korpusu - po wczesniejszym wyrwaniu plastikowego gwintu przy skracaniu kabla. oliwka zapewniajaca szczelnosc systemu jest zaciskana na kablu w trakcie dokrecania go w gniezdzie. trzeba wielkiego wyczucia - tak by rozroznic moment w ktorym oliwka juz sprasowala sie na przewodzie i system tez jest szczelny. jesli juz magury to tylko wyzsze modele i tylko na nowszym plynie magura royal blood - w nowych juz jest taki seryjnie. przy starym dzwignia i punkt jej docisku czesto sie zmianialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kupować Magurę, to tylko Martę SL- odpowiedź jest bardzo prosta- reszta to albo sh*t (Julia- nie wiem, czy ktoś z Was na niej jeździł, ale jak nie porównywał z innymi tarczami, to żyje w błędzie, że ma dobre hample) albo sprzęt, który z powodzeniem można zastąpić lepszymi produktami konkurencji- Louise może być zastąpiona ORO, Gustav może być zastąpiony ORO lub Extreme. W sumie najlepszy wybór według mnie to BB7- lepszy, niż tanie hydrauliki i zdecydowanie lepszy od Julii. Pozdrowerek ALL :)B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz że chłopak ma 14 lat to mu pewnie rodzice nie pozwalają albo coś w tym sensie :)

 

Brać 535 i nie bawić sie w Julki. Albo BB7 bo też podobno rewelacja i łatwość serwisu/obsługi.

 

Aha - nie schimano a shimano :D i śmieszy mnie jak piszesz MarcinXC że lubisz lekkie rowerki a masz Solutiona :D Trza mierzyć siły na zamiary ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno dorwałem na allegro używane Louiski - piękny komplecik, do tego adapter+200mm tarcza falowana +płyn i zestaw do napełniania za 400zł.

jestem z nich niesamowicie zadowolonY :)

wcześniej testowałem już grimecę, xt, gustava i stwierdzam, że w tej wadze i cenie ŚWIETNE HAMULCE.

 

także szukaj i kupuj Magurę Louise ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...