Skocz do zawartości

[Amortyzator] Xcr 32 air- serwis


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

tylko jest jedno ale, a nawet dwa:
Jeśli zakładać gąbki do RS od Activii które są dedykowane do Suntourów to tylko filcowe i tylko "sposobem" bo "średnicowo" to średnio wychodzi ;)
32 mm w Suntour to nie to samo co 32 w RS czy w Manitou czy w jakimkolwiek innym przedstawicielu innej marki. O ile samą filcową gąbkę smarującą da się na goleń nałożyć, to w chwili gdy ta gąbeczka będzie znajdowała się pod uszczelką kurzową niekoniecznie da się włożyć goleń górną w goleń dolną. Sprawdzone w piątek u mnie w serwisie gdy próbowałem w ten sposób poskładać widelec z gąbkami od Suntoura. 
Już tłumaczę na czym polega ów "patent" ;)
nakładamy na goleń najpierw uszczelkę kurzową, następnie gąbkę smarującą(z drugą golenią robimy to samo), łączymy golenie górne z dolnymi tak na 1/3 zsuwamy gąbeczki smarujące na ich miejsce a następnie zsuwamy i wciskamy uszczelki kurzowe na swoje miejsce.
UWAGA - POWYŻSZY PATENT ZDA EGZAMIN GDY USZCZELKI KURZOWE MOŻNA WCISNĄĆ NA SWOJE MIEJSCE PALCAMI ! 

 

chyba że czymś delikatnie je wbijecie na swoje miejsce jeśli nie pójdą palcyma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę w temacie: założyłem niedawno do swojego XCRa (coil co prawda ale to tylko różnica w sprężynie) gąbeczki ze starego Epicona. (Tak dla hecy raczej - składałem bratu rower z zalegających w szafie części, przy serwisie amorka zapomniałem mu ich założyć, nie chciało mi się go znowu otwierać to włożyłem u siebie  :teehee:  ) . Takie czarne, filcowe chyba: 

 

zI7PDcK.jpg

 

Oleju to one w ogóle nie chłoną (jakiś przekładniowy Lotos Parus, taki miałem). Odrobinkę tylko obcieknięte z tego oleju włożyłem do amorka.

I co się okazało. Ta odrobina oleju wymieszała się ze smarem stałym ze ślizgów (Motorex 2000), rozrzedziła go i poślizg teraz jest niesamowity  :woot:  Wyruszyłem na wycieczkę jak zwykle w nocy, chłodno (10 stopni) a tu mi widelec zaczyna bujać na podjazdach że aż blokadę trzeba włączać  :woot:  Minus jest taki że trochę tej mieszaniny wyłazi spod uszczelek i trzeba co jakiś czas wycierać... Więc żywotności amorka to raczej nie przedłuży ale jak ktoś kupił np. takiego XCRa za 3 stówki na jeden sezon to chyba warto spróbować aplikować mu takie smarowidło np. co 2 tygodnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem od kolegi @Activia gąbki takie http://activia.sgl.pl/cena/czaci-zamienne/gabki/gabki-filcowe_gabka-filcowa-do-amortyzatorlw-raidon-axon-epicon-epixon-xcr/1210 namoczyłem je w oleju 15WT wsadziłem je na miejsce,założyłem uszczelkę kurzową i w sumie wszystko gra.Tylko że gąbka jest dosyć cienka i zostało jeszcze miejsca na drugą,co tam napchać,smaru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to tak jak paru forumowiczów zrobiło. Dołożyli jeszcze jeden komplet czyli po 2 sztuki na każdą goleń. Te gabki filcowe z Suntoura są na tyle dobre że mało co oddziałuja na środki chemiczne. np. zanurz sobie zwykłą gąbkę do benzyny a tą filcową z Suntoura. Filcowa wyjdzie ci z tego cało zaś zwykłe to szlak ich trafią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

najlepiej to tak jak paru forumowiczów zrobiło. Dołożyli jeszcze jeden komplet czyli po 2 sztuki na każdą goleń. Te gabki filcowe z Suntoura są na tyle dobre że mało co oddziałuja na środki chemiczne. np. zanurz sobie zwykłą gąbkę do benzyny a tą filcową z Suntoura. Filcowa wyjdzie ci z tego cało zaś zwykłe to szlak ich trafią

Szkoda że nie wiedziałem to zamówiłbym 4 sztuki :)

Jeszcze jedna sprawa zauważyłem że podczas ustawienia na minus regulacji tłumienia,słychać stuki podczas uginania.Po ustawieniu na plus jest ok.Co może być przyczyną i ewentualnie co będzie potrzebne do naprawy.Nie chce rozebrać amora i zostać bez roweru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Hej wszystkim,

odświeżę trochę temat i przywołam tutaj dwie osoby @skom25 oraz @ACTIVIA

Czy żeby odkręcić golenie dolne od górnych muszę spuścić powietrze z amortyzatora ? Na tą chwilę z goleni górnych co robię to czyszczę je systematycznie i smaruje Brunox Deo. Jak już ściągnę golenie dolne to czy górne smaruje się czymś konkretnym czy mogę je też potraktować Brunoxem Deo ? Uszczelkę przeciw kurzową też czymś konkretnym potraktować czy tylko wyczyścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuść dla bezpieczeństwa. Chyba nie chcesz, żeby metalowa rurka wyleciała Ci pod ciśnienie kilku Barów.

Smar do amortyzatorów na ślizgi i uszczelkę. Jeżeli są tam gąbki olejowe, to jeszcze coś do nasączenia. 

Brunox odpuść, bo nie robi nic dobrego, zwłaszcza jeżeli spryskujesz golenie bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz golenie, to będziesz widział. Ślizgi to to, po czym jeżdżą górne golenie. Ślizgi, tuleje ślizgowe, jedno i to samo.

Jak Ci napiszę tulejki w dolnych goleniach, to pewnie będzie łatwiej zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Galvatron napisał:

Brunox nie daje nic. Szkoda pieniędzy.

jedyne co warto tym robić z amorem to.... kładziemy rower do góry nogami, psikamy golenie.... ODROBINE uginamy amor tak by z uszczelek wypchać brud... poza tym ponoć brunox ma tworzyć jakąś powłokę zabezpieczającą... poza tym świetnie spisuje się jako środek pomocniczy do odkręcania pedałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mój błąd, chodzi o olej w komorze powietrznej. Wlewa się go, żeby uszczelnić komorę, chociaż nie jest to wymagane. Zajrzyj na stronę activia.sgl.pl, powinieneś znaleźć odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - teraz zakupy do zrobienia po smary itp i pierwszy serwis będzie trzeba zrobić, choć się zastanawiam bo wczoraj zrobiłem sb czyszczenie łańcucha smarowanie itp i wyczyściłem sb lagi i widzę że bardzo ładnie dalej amor działa, brudu prawie w ogóle nie wyciąga z dolnych lag jak pracuje więc nie wiem czy go rozkręcać w tym sezonie. Rower kupiony w 2019 w czerwcu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu, serwis dolnych lag w Rock Shox robi się co 50h jazdy.

Także 3 lata bez serwisu w widelcu niskiej klasy, może spowodować że będziesz nieprzyjemnie zaskoczony tym co będzie w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...