Skocz do zawartości

[Kaseta] Falująca kaseta


Umpero

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przyszedł nowy stojaczek serwisowy więc postawiłem rower i zacząłem go na nim doglądać.

 

Podczas kręcenia korbą zauważyłem falowanie kasety...

Poniżej zamieszczam filmik. Prośba tylko aby nie zwracać uwagi na plastik gdyż on był w trakcie demontażu i częściowo obluzowany.

Tam ewidentnie faluje kaseta.

 

Link do filmiku ----> LINK

 

1. Czym to jest/może być spowodowane?

2. Jak to naprawić nie mając doświadczenia w serwisowaniu rowerów (o ile to możliwe przy zerowym poziomie wiedzy w tym zakresie)?

3. Oddać na gwarancję ?

4. Da się to generalnie naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie luz na bębenku.

Bez oględzin ciężko stwierdzić czy da się to naprawić czy trzeba wymienić.

Wszystko można zrobić samemu ale jeżeli nie masz wiedzy, a posusfadz gwarancję to skorzystaj z tego.

Możesz spróbować dokręcić nakrętke od kasety być może jest za mało dokręcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak luz na bębenku miały powodować tak równe falowanie kasety? Przy takim luzie (widocznym z daleka) już by się jeździć za bardzo nie dało, ale niech sprawdza.

 

Falowanie kaset i wolnobiegów jest spowodowane niedokładnym spasowaniem bębenka i korpusu piasty - po prostu nie są idealnie w osi. Ani nie za bardzo da się coś z tym zrobić, ani nie upośledza to pracy napędu. Na gwarancję możesz oczywiście próbować oddać i zobaczyć co oni na to powiedzą, ale konia z rzędem temu kto znajdzie idealnie nieruchomą kasetę w dowolnej piaście, bo to wcale nie jest przypadłość tańszych modeli, chociaż w nich jest wyraźniejsze.

 

 

 

a posusfadz gwarancję

Dokładnie to zrób z gwarancją :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu również się nad tym zastanawiałem. Jedną z przyczyn może być dokładność wykonania śruby, łączącej bębenek z korpusem piasty (tej z otworem). Znajomemu strasznie pływała kaseta i po analizie wyżej wymienionego elementu stwierdziliśmy, że podmienimy go na inny. Pływanie w dużym stopniu się zmniejszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem rower na gwarancję.

Serwisant powiedział aby się tym nie przejmować, ale z wielkim bólem przyjął rower.

W moim drugim rowerze za 1500 zł nie ma takiej przypadłości, a za ten rower dałem 5k zł. Ma tylko jakieś 600 km zrobione, a kaseta faluje jak obfity biust podczas biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No falujące kasety to albo spory luz na bębenku albo jakoś ... tak, tak, JAKOŚ ... bo kiedyś była jakość, teraz mamy jakoś ... jakoś to działa. I nie za bardzo da się z tym walczyć ... no w każdym razie ne przy naszych zarobkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...