Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
* * * - - 2 głosy

[gravel] Author Ronin

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#41 kuba79

kuba79

Pro

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • Imię:Kuba
Garaż Rower

Napisano 28 kwiecień 2017 - 15:01

Osz k.... przeraziły mnie te zdjęcia. Aż obejrzę dziś dokładnie na ile się da ramę i sprawdzę, czy w tegorocznym modelu nie jest podobnie. Ciemniejszy lakier zapewne utrudni dostrzeżenie ognisk rdzy. Mam nadzieję, że nie jest to rozwiązanie-tuszowanie problemu ze strony producenta...

• 0

Reklama

Reklama

#42 antykosmos

antykosmos

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 4 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 28 kwiecień 2017 - 15:51

W tego rocznym modelu prawdopodobnie  będzie tak samo bo na rowerze do którego się przymierzałem widziałem podobną pajęczynkę pod lakierem. 

Użytkownik antykosmos edytował ten post 28 kwiecień 2017 - 15:52

• 0

#43 kuba79

kuba79

Pro

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 105 postów
Garaż Rower

Napisano 28 kwiecień 2017 - 16:21

Teraz znów pytanie do zorientowanych: czy to jest tylko rdza powierzchniowa, nie zagrażająca wytrzymałości ramy, czy tez bezczelnie wp....ala ramę i trzeba reklamować?

• 0

#44 weland

weland

Pro

• Użytkownik
  • 178 postów
  • Imię:mk

Napisano 09 maj 2017 - 22:51

to i ja się pochwalę :) zakupiłem ronina :)

jest po prostu genialny, to jest właśnie taki rower jakiego poszukiwałem. Na razie przejechałem ~200km ale jestem mega zadowolony. Będzie to w moim przypadku rower "na ładną pogodę" (do jazdy w brzydką/deszczową mam drugi). Zobaczymy jak się będzie sprawować tegoroczna rama w suchych warunkach....

Mam nadzieję, że jednak przygody z rudą były incydentem i author bardziej się postarał w tym roku.

• 0

#45 Colonel

Colonel

Maniak

• Użytkownik
  • 338 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 13:57

Panowie ponieważ mocno zastanawiam się nad Roninem powiedzcie czy te 12kg jest mocno odczuwalne oraz jak koła bo one mnie również trochę odrzucają ?

• 0

#46 weland

weland

Pro

• Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 19:29

@Colonel, to zależy na czym wcześniej jeździłeś. Ja na trekkingu i fitnessie i nie odczuwam tych 12kg. Koła po 1500km sprawują się bardzo dobrze :)

• 0

Reklama

Reklama

#47 slon78

slon78

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 11 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 29 czerwiec 2017 - 14:54

Colonel 12kg rower tego typu to co najmniej 1,5 kg zbędnego balastu. Ronin ma swoje zalety ale na rynku ciężko znaleźć konkurenta który zbliżyłby się do takiej wagi, co daje do myślenia. Nawet najniższe modele gravel alu z tarczami to maks. ok 10,5 kg.

Zbędne kilogramy odbierają frajdę z jazdy zwłaszcza po paru godzinach w siodełku. I piszę to jak użytkownik 10kg alu.

• 0

#48 clavdivs

clavdivs

Maniak

• Użytkownik
  • 249 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 15:36

W tego typu rowerze priorytetem jest trwałość i niezawodność. Waga nie ma aż takiego znaczenia.
  • 0

#49 weland

weland

Pro

• Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 21:27

Zbędne kilogramy odbierają frajdę z jazdy
jazda na żadnym rowerze nie sprawiała mi tyle frajdy co jazda na roninie :)
  • 0

#50 kuba79

kuba79

Pro

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 105 postów
Garaż Rower

Napisano 29 czerwiec 2017 - 21:56

Potwierdzam to, co napisali koledzy powyżej. Rower jest jak dla mnie mega wygodny i jeździ się świetnie. Waga ma znaczenie, jak masz jeździć po górzystym terenie, w przeciwnym razie niezbyt ją odczujesz. Koła u mnie także póki co sprawują się dobrze. Nie są może rewelacyjne, myślę o wymianie, ale raczej jak zajeżdżę obecne. Mnie do niczego waga roweru nie zniechęca, a w zeszłym roku jeździłem aluminiową szosówką. Komfort jazdy na stalowej ramie i grubszych oponach jest nieporównywalny. Miałem też rower crossowy alu, z amortyzowanym widelcem i sztycą i Roninem jedzie mi się wygodniej i przyjemniej, oba rowery sprzedałem. Mam już zaliczoną trasę ponad 200 km, szykuję się w tym sezonie na 300. Celowo brałem stalową ramę, z pełną świadomością, że będzie cięższa, ale na alu już raczej prędko nie wsiądę po wypróbowaniu tego roweru. Oczywiście rower jest mniej zrywny niż szosówka, ale to nie jest rower do ścigania... W trasie jeździ się raczej w miarę równym tempem, więc nie jest to problemem. A jak trzeba to przycisnąć też można. Jeżdżę z kolegami na szosówkach i nie mam na razie problemu z dotrzymaniem tempa.

Przy okazji, producent wagę podaje 11,6 kg, o ile pamiętam. Więc w stosunku do aluminiowego gravela 10,5 kg to jest raptem kilo różnicy. Powiedziałbym, że dupy nie urywa, a komfort jednak nieco inny. Biorąc pod uwagę że koła w nim są faktycznie ciężkie, to wymieniając je i zakładając węższe (lżejsze opony), bo większość konkurencji wsadza opony ok. 32c, to można i ten kilogram w dół ściąć do podobnej wagi, jak ktoś tego bardzo potrzebuje.

Użytkownik kuba79 edytował ten post 29 czerwiec 2017 - 21:58

• 0

#51 kuba79

kuba79

Pro

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 105 postów
Garaż Rower

Napisano 30 czerwiec 2017 - 09:58

Jeszcze jedno odnośnie wagi... Ja rozumiem, że wszyscy tak zawzięcie odchudzający rowery, w pierwszej kolejności odchudzają samych siebie i nie mają grama zbędnego tłuszczu? :) Bo osobiście nie widzę sensu debatowania o "zbędnym balaście" w postaci 1 kg roweru więcej, gdy samemu można by np. bez problemu zrzucić 2 czy 5 kg ;)

Jak ktoś się nie ściga, to wystarczy pomyśleć, że to jest mniej więcej różnica między jazdą z bidonem i bez (lub 1 a 2). Jak się spakujecie na dłuższą trasę, to ten kilogram wagi i tak będzie praktycznie nieodczuwalny.

Użytkownik kuba79 edytował ten post 30 czerwiec 2017 - 10:04

• 0

#52 akkwlsk

akkwlsk

Maniak

• Użytkownik
  • 666 postów
Garaż Rower

Napisano 30 czerwiec 2017 - 11:47

Się nóż w kieszeni otwiera... tę różnicę wagową, co to niby dyskfalifikuje rower to możesz poczuć podczas przerzucania go przez płot, a nie podczas jazdy.

Jedyny zgrzyt w Roninie to koła, obręcze są po prostu za wąskie dla gumy 42c, a piasty quando nie słyną z długowieczności. Poza tym,  jeszcze nie słyszałem żeby ktoś nie był zadowolony po zakupie Ronina. Kwestie rdzy pod lakierem pomijam, bo gwarancja jest w tym przypadku uznawana. 

• 0
Using Tapatalk

Reklama

Reklama

#53 hawk67

hawk67

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 17 postów
  • Imię:Jarosław

Napisano 14 lipiec 2017 - 11:59

Mam Ronina od maja ,  przejechałem 2000 km i moje odczucia są takie: jak mam dzień przerwy to tęsknię za nim...

• 1

#54 dovectra

dovectra

Master

• Użytkownik
  • 2762 postów
  • Imię:Radek
Garaż Rower

Napisano 14 lipiec 2017 - 12:24

Ja mam rower stalovy z dobrych rurek tange, i jest to odpowiednik powiedzmy ronina,

od kiedy na niego wsiadłem, inne rowery się kurzą.....

Szybki, wygodny, dobra stal wybiera nierówności nieprawdopodobnie,

W mieście nie zauważam prawie  róznicy pomiędzy widelcem tange stalowym a uginaczem od suntoura.

• 0
Cube 28 i 1/2

#55 kuba79

kuba79

Pro

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 105 postów
Garaż Rower

Napisano 05 wrzesień 2017 - 11:55

Czy mnie wzrok nie myli, że newsy głoszą iż w 2018 Ronin będzie dostępny w wersji SL, podobno z lżejszą ramą i na rurkach Reynoldsa?

• 0

#56 akkwlsk

akkwlsk

Maniak

• Użytkownik
  • 666 postów
Garaż Rower

Napisano 05 wrzesień 2017 - 12:15

Ano nie myli, do tego na Sramie Apex  z tego co widać; źródło

Author18_RoninSL.jpg

Author18_Ronin_det1.jpg

Author18_Ronin_det2.jpg

• 0
Using Tapatalk

#57 rafalzi

rafalzi

Pro

• Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 05 wrzesień 2017 - 15:33

Przepiękny jest ten rower. Te spawy... 

• 0

#58 hawk67

hawk67

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 17 postów
  • Imię:Jarosław

Napisano 16 wrzesień 2017 - 20:42

pytanie do użytkowników Ronina - nie mam zamiaru z niego złazić przez cały rok i niestety pogoda jaka jest każdy widzi , więc przyszła mi do głowy genialna myśl żeby go wyposażyć w jakieś błotniki , najlepiej takie które będą możliwe  do szybkiego montażu i demontażu . Czy ktoś używa czegoś podobnego albo ma jakiś pomysł ?

• 0

Reklama

Reklama

#59 grzyboo

grzyboo

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 19 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 18 wrzesień 2017 - 09:12

Ja do swojego gravela mam błotniki SKS RaceBlade PRO i sprawują się świetnie. Zakłada się je w 30s, nic nie brzęczy i nie ociera. No i naprawdę nieźle spełniają swoją rolę. 

• 0

Reklama

Reklama