Skocz do zawartości

[szosa] pierwsza szosa - pytanie o rozmiar


batonyyy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

rozważam zakup roweru szosowego. W oko wpadł mi rower FOCUS Cayo Al Disc Tiagra z 2016r. Niestety(?) jest on dostępny tylko w rozmiarze L(57), a ja jestem osobą dość wysoką (185cm), nogawka 88-89cm. Moje pytanie brzmi, czy przy tego typu wymiarach rozmiar roweru byłby do przeżycia, czy zdecydowanie odpada. Na prostych kalkulatorach, które opierają się o nogawkę i wzrost, rozmiar ramy wychodzi mi raczej 60cm(XL). Może ktoś o podobnych wymiarach lub po prostu o większym doświadczeniu mógłby mi coś doradzić?

 

https://www.focus-bikes.com/it_en/23946-cayo-al-disc-tiagra.html tu są dokładne wymiary poszczególnych rozmiarów ram

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 190 cm i 93cm nogi - jeździłem jakiś czas na ramie o podobnej geometrii w rozmiarze 56 cm - miałem długi mostek 110 i nie było źle - tzn. czułem że rower  jest odrobinkę za mały ale niezbyt dużo - gdyby rama miała 58 cm byłby idealny. Przy Twoich wymiarach powinno być w porządku ale najpierw się przymierz do tego modelu - zawsze możesz wydłużyć mostek czy pokombinować z mocowaniem siodełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy przy tego typu wymiarach rozmiar roweru byłby do przeżycia

 

Według mnie bez względu czy inne rozmiary są, czy nie, to L-ka będzie prawidłowa. Przy tych wymiarach, nie podając innych istotnych, odpowiedni most załatwi sprawę zawsze. Czyli, mostek 11 lub 12 cm, a nawet 10 lub 13 cm. M-ka jest ewidentnie za mała, a XL-ka jest za długa i ma za wysoką główkę, stopniowanie tego modelu Focusa jest pięciokrotne, czyli prawidłowe, dlatego L-ka będzie dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomijając już kwestię rozmiaru, co sądzicie o tym konkretnym modelu jako pierwszej szosie? Czy ta geometria będzie wygodna na dłuższą jazdę czy może zbyt agresywna? Jako że to model z zeszłego roku jest on do wyrwania za ~3.600 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...