Skocz do zawartości

[szosowy] Triban 100, Triban 500 czy Romet Huragan 1.0 ?


damianprz

Rekomendowane odpowiedzi

Po jakiego grzyba oni oznaczają różne rowery symbolem 500?

Nie mogą oznaczać kolejnych np. 501 502 itd...

Idzie się pogubić


https://www.olx.pl/oferta/rower-szosowy-btwin-triban-500-kolarka-gwarancja-gratis-CID767-IDkVpTy.html

Co myślicie o tej ofercie? Mam blisko.
1400 zł z kaskiem i oświetleniem

To chyba ten model który kosztował 1499 a ostatnio można było go wyhaczyć za 1299

Zakupiony w lutym czyli nówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepaść nie jest ale licz się z tym że będziesz musiał wtedy wymienić mostek na krótszy i przesunąć siodełko na szynach do przodu.  L ma już dłuższą korbę więc może być niewygodny. Przy Twoim wzroście M jest najlepszym rozmiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna...

To już nie wiem co robić.

L-kę mam na wyciągnięcie ręki, nawet dzisiaj. Z tym że nie mam ochoty na wymianę mostków itd.

M-ki za 1299 zł już nie kupię bo jest tylko kilka sztuk, m.in Częstochowa i Łódź ale pewnie też szybko znikną, chyba że tę nowszą ale to już 1700 zł

 

XXS, 45cm, koła 650mm ( 26"), wzrost użytkownika: 143cm-150cm
XS, 48cm, koła 650mm ( 26"), wzrost użytkownika: 150cm-159cm
S, 51cm, koła 650mm (26"), wzrost użytkownika: 159cm-167cm
M, 54cm, koła 700m (28"), wzrost użytkownika: 167cm-175cm
L, 57cm, koła 700mm ( 28"), wzrost użytkownika: 175cm-184cm
XL, 60cm, koła 700mm (28"), wzrost uzytkownika: 184cm-192cm
XXL, 63cm, koła 700m (28") , wzrost użytkownika: 192cm-200cm

 

Niby jestem na granicy rozmiaru...


Jeśli chodzi o podzespoły tego modelu to mostek chyba nie jest zależny od rozmiaru tylko szerokość kierownicy:

 

Rama: Dostępna w 5 rozmiarach, dla użytkowników od 145 cm do 200 cm.

Mechanizm korbowy PROWHELL Once trzyblatowy 50/39/30. Korby: XXXS: 160 mm / XXS, XS, S, M: 170 mm / L, XL, XXL: 175 mm.

Szerokość kierownicy: XXXS, XXS: 380 mm / XS, S: 400 mm / M, L: 420 mm / XL, XXL: 440 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj rozmiaru L. Zbyt duży rower szosowy to zło. Rozmiar M będzie w sam raz - nic tam nie będziesz musiał wymieniać. Ściągnij przez neta ze sklepów, które go mają, do swojego sklepu. Sprawdzisz wtedy sam na miejscu.

 

pozdr

adam

 

PS ja własnie kupuję tribana 100 jako dojazdówkę. Jeżdżę na szosie od dawna i mam rozmiar treka emonde 54 przy 178 cm wzrostu. Wydaje się idealny. Tribana 100 biorę M. Sprawdziłem w sklepie zarówno L jak i M. Może Ci się to przyda. 

 

PS2 - słowem kluczem na szosie nie jest "wyciągnięcie", bo wtedy strasznie plecy i barki bolą, trudno złapać klamki w górnym chwycie i masa innych problemów. Jak chcesz być wygodniej nachylony, to kup rozmiar mniejszy. Pozycja w dolnym chwycie będzie bardziej aero - możesz ugiąć bardziej łokcie, a w górnym chwycie będzie wygodniej. Będziesz też mógł w łatwiejszy sposób korzystać z lemondki lub bez niej z podobnego oparcia rąk podczas długich jazd. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij przez neta ze sklepów, które go mają, do swojego sklepu.

 

Można tak?

 

Ja nawet już nie pamiętam jaki rozmiar ma mój stary Peugeot ale po 35 km to odpadają mi nadgarstki.

Z ciekawości zmierzę ramę po pracy.

Dzwoniłem właśnie do Decathlonu w Rzeszowie i jak najbardziej byłaby możliwość zrobić przesunięcie między sklepami.

Wystarczy zadzwonić, podać produkt i swoje dane. Czas oczekiwania różny. od 2 dni do 2 tygodni.

Jeszcze dostałem info, że te rowery, które są dostępne w 4 miejscach w Polsce to egzemplarze ekspozycyjne.

Czyli klienci jeździli nimi po sklepie. To chyba nie jest jakiś duży problem, jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem rowerek i okazuje się że to L-ka lub XL-ka

Rozmiar ramy 60cm

Siedzenie przesunięte do przodu (nie wiedziałem że jest regulowane)

Korba 17cm

 

Jeździło się na tym niewygodnie. Szczególnie duże obciążenie dla nadgarsków.

 

c8bb1b5d3c93015a0126f98537322e3a.jpg


Raczej nie , jeśli w sklepie jet serwis rowerowy to i tak go przejrzą i wyregulują przed wydaniem - a jak będzie coś uszkodzonego to w końcu nie masz obowiązku go odbierać.

 

Rowerek będzie przesuwany z Radomia do Rzeszowa więc na razie czekam i później rozpoczynam sezon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupując buty zobaczyłem w Decathlonie Kraków Zakopianka ciekawą przecenę - Triban 500 z barankami za 1299zł, to była chyba M-ka poprzedni rocznik, ostatnia sztuka Kraków.

Czyli cena prawie jak za Triban 100, ale sporo lepszy rower.

 

Zapewne kto pierwszy ten lepszy.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo obserwowałem temat tego roweru

 

https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-500-id_8331913.html

 

W rozmiarze M nie było go ostatnio w Krakowie

 

Chyba nie do końca się to wszystko zgadza.

Mój rower teoretycznie jedzie już z Radomia do Centralnego Magazynu w Gliwicach a na stronie widnieje jeszcze ta jedna sztuka w Radomiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem wczoraj tego Tribana 100 jako dojazdówkę do pracy i na rodzinne wyjazdy do lasu. Wziąłem rozmiar M (178 cm wzrostu) i musiałem wyciągnąć sztycę na wysokość ok 10 cm (biorąc pod uwagę miarkę na sztycy). Oczywiście po kilku jazdach pewnie jeszcze dopasuję wysokość, bo zapas jest duży, ale długość rury poziomej wydaje się optymalna do tego typu użycia i mojego wzrostu.  W miarę wyprostowana sylwetka w górnym chwycie, łatwy dostęp do klamek hamulcowych w tymże. Na kierownicy mało miejsca na akcesoria, ale mi wiele nie potrzeba. Lampka i licznik. Odblask nakleję na rurce sterowej. Tylni na sztycy. Na sztycy, przy takim wysunięciu,  mieści się lampka i mała torebka podsiodłowa. 

 

zdjęcia puszczę wieczorem. 

 

 

 


gallery_159503_3642_1495178.jpg

 

gallery_159503_3642_421052.jpg

 

gallery_159503_3642_1202047.jpg

 

gallery_159503_3642_1062055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość siodełka to chyba dość prosto się ustawia, po prostu noga bez buta ma być wyprostowana, z butem delikatnie zgięta - tu chyba nie ma żadnych ale .. ;)

Gratuluję zakupu, informuj jak się sprawuje.

 

Ja także 2 dni temu zakupiłem, właśnie dziś doszedł, Trek 1.1 rocznik 2016. Zrobiłem pierwsze 11km i nie potrafię nacieszyć się jak wspaniale to jeździ.. :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wysokość siodełka to chyba dość prosto się ustawia, po prostu noga bez buta ma być wyprostowana, z butem delikatnie zgięta - tu chyba nie ma żadnych ale .. Gratuluję zakupu, informuj jak się sprawuje.

Szczerze powiedziawszy nie masz racji z ustawieniem siodełka popatrz na to

 

 

 

 

Trochę tego sporo ale warto pooglądać - mi pomogło 

pozdro i wielu kilometrów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chętnie obejrzę. Ustawienie wysokości siodełka, o którym napisałem nie jest moją opinią, pochodzi z instrukcji do mojego Trek-a - raczej tam się w miarę znają. Metoda milimetrowa oczywiście jest nieco dokładniejsza, natomiast nie ma jednej idealnej metody - siodełko zawsze z czasem ustawia się nieco indywidualnie.

 

Natomiast bóle pleców, szyi, karku czy omawiane mrowienie dłoni, to problemy, które jeżeli dotyczą niektórych osób powinny być rozwiązywane indywidualnie, na pewno przy takich schorzeniach standardowa metoda może okazać się niewystarczająca/niekompletna, ponieważ na ww. dolegliwości wpływa złe ustawienie siodełka przód tył, pochył, czy też złe ustawienie kierownicy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Natomiast bóle pleców, szyi, karku czy omawiane mrowienie dłoni, to problemy, które jeżeli dotyczą niektórych osób powinny być rozwiązywane indywidualnie, na pewno przy takich schorzeniach standardowa metoda może okazać się niewystarczająca/niekompletna, ponieważ na ww. dolegliwości wpływa złe ustawienie siodełka przód tył, pochył, czy też złe ustawienie kierownicy.  

Jeżeli żadna z partii ciała które wymieniłeś nie bolą podczas codziennej pracy czy jakiegokolwiek zajęcia- a zaczynają się one gdy zaczynasz jeździć rowerem to według mnie nie jest to żadne schorzenie tylko typowe niedostosowanie roweru do własnego ciała ,jego rozciągnięcia ale to tylko moja opinia ( nie żebym się z Tobą sprzeczał )- niestety przechodziłem to: po 20 km żałowałem że wsiadłem na rower. Teraz jest o niebo lepiej mogę skupić się na podziwianiu widoków i  cieszeniem się jazdą oraz długimi dystansami czego każdemu rowerzyście życzę. Wydaje mi się że napisałem to samo co ty tylko inaczej ubrałem to w słowa :002:  pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to wszystko zależy także od wieku, ogólnej kondycji i sprawności fizycznej, rozciągnięcia się przed jazdą i wiadomo - dystansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 185 L powinien być lepszy , ja mając 190 i 93 w kroku wchodząc na stary XL czułem że jest akurat "od".

Ciężko powiedzieć , osprzęt podobnej klasy Claris vs Microshift , rama w Romecie wydaje się przyjemniejsza wizualnie natomiast Triban ma karbonowy widelec .....

 

że tak dopytam - mam 190 i około 90 przekroku - sugerujesz że lepiej wybrać L-kę?

 

jakoś rok temu przymierzałem się do Tribana 520, w sklepie przymierzałem L i XL i nie potrafiłem wyłapać zbyt dużej różnicy tak na szybko.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak dopytam - mam 190 i około 90 przekroku - sugerujesz że lepiej wybrać L-kę?

 

jakoś rok temu przymierzałem się do Tribana 520, w sklepie przymierzałem L i XL i nie potrafiłem wyłapać zbyt dużej różnicy tak na szybko..

poprawka: 189cm wzrostu, ~90cm przekrok. L czy XL?

 

 

pozdrover

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...