Skocz do zawartości

Kapcio

Rekomendowane odpowiedzi

No i co teraz - hehe - ja już zaczynam być zmęczony ale to jest sporo kasy więc nie chcę podjąć pochopnej decyzji.

Kup ten który masz najbliżej swojego domu, gdzie możesz się przymierzyć i podbić pieczatkę gwarancyjną. Jak chcesz kupić rower z ramą alu, nie ma sensu pchać się wyżej niż tiagra.

Jak chcesz wydać więcej kasy to tylko rama karbonowa, będziesz miał bazę do dalszego ochudzania roweru. Na osprzęt bym się nie napinał. to łatwy element do wymiany, a podstawowa tiagra w zupełności wystarczy dla początkującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak chcesz kupić rower z ramą alu, nie ma sensu pchać się wyżej niż tiagra.

 

Kompletna bzdura i mit. Poczytaj trochę o ramach alu z wyższej półki, które ważą nawet 1100 gram są bardzo sztywne, zrobione z dość nietypowego stopu 6069. Produkowane przez Kona, Cannondale. Ramy takie są lepsze w szerokim słowa znaczeniu niż większość ram carbonowych z niższych półek tzw. chinoli z aliexpresu, można na niej zrobić rower poniżej 6 kg. Widziałem ostatnio szweda który zrobił Caad10 o wadze 5,9 kg, a rowerów o wadze 6,2-6,4 kg jest "na pęczki" na alu 6069.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletna bzdura i mit. Poczytaj trochę o ramach alu z wyższej półki, które ważą nawet 1100 gram są bardzo sztywne, zrobione z dość nietypowego stopu 6069

Przykład nie trafiony bo te 1100 g to są rekordowe wyniki. Rekordowe wyniki dla ram karbonowych schodża poniżej 1kg a nawet 900g. Zabawna sytuacja, że te super wylajtowane ramy alu, nie mogą się obejść bez karbonowych widelców.

Ramy z chin bez problemu osiągają 1100g plus widelec full karbon, to cały set osiąga wagę nie osiągalną dla ram alu.

 

Mówimy o ramach dla zwykłego kowalskiego. Przeciętna waga ramy alu to 1400-1500g i to są ramy przyzwoite. W przypadku karbonowej 1100g-1200g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Radon to chyba nie ta wypasiona rama od Cannondale?

 

Zgadza się, R1 Radona model 2014 waży 1382 gramy w rozm. 56 i jest to al 7005, ale to jest dalej waga adekwatna do grupy Ultegra.

 

 

 

Rekordowe wyniki dla ram karbonowych schodża poniżej 1kg a nawet 900g.

 

Rekordowe wyniki osiagają ramy o wadze 700-750 gram na chwile obecną. Wiadomo, że 1,1kg to "rekord" na alu, ale to jest lżej niż właśnie wspomniany przez ciebie statystyczno-przeciętny carbon o wadze 1200 gram. W każdym razie, taka ramka alu 6069 zasługuje na koła o wadze 1,2-1,5kg i napęd klasy DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawna sytuacja, że te super wylajtowane ramy alu, nie mogą się obejść bez karbonowych widelców.

 

 

Nie wiem co Cię bawi. Karbon jest tam, gdzie jest potrzebny dla komfortu. Rama może być alu.

 

W ogóle to emocjonowanie się połową kilograma różnicy, która nie ma praktycznego znaczenia... Przypominam liczy się waga całości. Więc na przykład 75kg rowerzysty i 8kg roweru=83kg. Gdy rower jest cięższy o pół kilo, robi się 83,5kg. Jeśli ktoś uważa, że to jest znacząca różnica, to... niech tak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej. Ale głównie ze względu na szacunek kolegów, bo jeśli chodzi o wyniki, to różnica jest prawie żadna. Odchudziłem swoją szosę o 600g. Głównie na lepszych kołach i zmianie clarisa na 105-5800. Nie zacząłem od tego szybciej jeździć. Jeździ się przyjemniej, bo działanie 105 w porównaniu do clarisa jest aksamitne a zakres przełożeń i stopniowanie są przyjaźniejsze. Nowe koła (zwłaszcza przednie) mam sztywniejsze, dzięki czemu rower lepiej prowadzi się na zjazdach.

 

Warto też pobawić się kalkulatorem mocy: http://gdlpogoda.republika.pl/blog/rower/rowerCalc.html

 

Dla przykładu: przy mojej wadze, tj. 87kg, odchudzenie roweru z 10kg do 9,5kg spowodowało, że na 5% podjeździe przy prędkości 15km/h muszę cisnąć 218,6W zamiast 219,7W. Oszczędność rzędu 1,1W. Daje to oszczędność sił na poziomie ok. 0,5% lub tyleż większą prędkość. Czyli upgrade pozwala mi w opisanej sytuacji jechać 15,08 km/h zamiast 15 km/h.

 

Więc tak, lepiej mieć rower lżejszy niż cięższy. Lepiej też być młodym, pięknym i bogatym niż starym, brzydkim i bez grosza. Ale na pewno nie należy się spinać na tym czy rower jest kilo lżejszy czy nie.

 

IMHO wszystkie wszpółczesne szosy są lekkie i szybkie. Najsłabszym ogniwem jest kolarz. Jak ktoś jest leszczem to pojedzie tak samo słabo na szosie 10kg za 2500zł, jak i na 6,8kg za 35000zł. W żadnym wypadku nie należy przejmować się różnicą pół kilo w wadze. Nie ma ona praktycznie zauważalnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Radon to chyba nie ta wypasiona rama od Cannondale? Choć mi się te Radony bardzo podobają i moim zdaniem warto się nimi interesować.

Są na nie przeceny w okresie jesiennym ale niestety dotyczą małej ilości rozmiarów.

 

Z tym rozmiarem to prawda - praktycznie chciałem zamówić R1 na 105 ale nie ma rozmiaru

 

Ale Radon to chyba nie ta wypasiona rama od Cannondale? Choć mi się te Radony bardzo podobają i moim zdaniem warto się nimi interesować.

Są na nie przeceny w okresie jesiennym ale niestety dotyczą małej ilości rozmiarów.

 

Z tym rozmiarem to prawda - praktycznie chciałem zamówić R1 na 105 ale nie ma rozmiaru

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bratki szerokości życzę to mi teraz smutno ja tylko internetu scultura 300 mam

To gratulacje szerokości do zobaczenia na szosie ☺

 

 

Bratki szerokości życzę to mi teraz smutno ja tylko internetu scultura 300 mam

 

Wysłane z mojego SM-T561 przy użyciu Tapatalka

Bratki szerokości życzę to mi teraz smutno ja tylko internetu scultura 300 mam

To gratulacje szerokości do zobaczenia na szosie ☺

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-T561 przy użyciu Tapatalka

 

Wysłane z mojego SM-T561 przy użyciu Tapatalka

Bratki szerokości życzę to mi teraz smutno ja tylko internetu scultura 300 mam

To gratulacje szerokości do zobaczenia na szosie ☺

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-T561 przy użyciu Tapatalka

 

 

Wysłane z mojego SM-T561 przy użyciu Tapatalka

 

Wysłane z mojego SM-T561 przy użyciu Tapatalka

Gratulacje

 

 

 

Wysłane z mojego SM-T561 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...