Skocz do zawartości

Kapcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam pierwszej swojej szosy, która docelowo ma służyć do startów w triathlonie (amatorsko).

Mam 176 cm wzrostu - noga jakieś 86 cm.

Budżet ok. 4000 zł.

Zastanawiam się nad:

1. Merida Scultura 300

2. Kross Vento 4.0

3. Scott Speedster 20

4. Kellys URC 30

 

Pomóżcie, bo chciałem w tym tygodniu podjąć decyzję a jestem zdezorientowany.

Najlepszą cenę znalazłem dla Krossa o Meridzie i jej ramie same superlatywy itd.

Pełen mętlik mam w głowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu w tej cenie nie bierzesz pod uwagę z Decathlonu B'TWIN Ultra 700 AF, cena 3999, wieczysta gwarancja na ramę, osprzęt Simano 105 i widelec karbonowy?? sam się rozglądam i w tym budżecie ten rower wygląda najlepiej zwłaszcza z tego nad czym się zastanawiasz, czy jednak się mylę?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam pierwszej swojej szosy, która docelowo ma służyć do startów w triathlonie (amatorsko).

Mam 176 cm wzrostu - noga jakieś 86 cm.

Budżet ok. 4000 zł.

Zastanawiam się nad:

1. Merida Scultura 300

2. Kross Vento 4.0

3. Scott Speedster 20

4. Kellys URC 30

 

Pomóżcie, bo chciałem w tym tygodniu podjąć decyzję a jestem zdezorientowany.

Najlepszą cenę znalazłem dla Krossa o Meridzie i jej ramie same superlatywy itd.

Pełen mętlik mam w głowie.

 

Te rowery z Decathlonu różne opinie mają.

Oglądałem go ale nie jestem przekonany.

Co do nogi - możliwe, że jest mniej - ciężko zmierzyć ale powiedzmy, że po drugim pomiarze jest 85 cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, cena 3999, wieczysta gwarancja na ramę,

Ramę. sztycę, mostek a widelec już nie(przynajmniej jest tak w opisie). Wieczysta gwarancja to marketingowy slogan. Bardzo rzadko zdarza śie, aby ktoś jezdził więcej niż 5 lat na jednym rowerze.

, osprzęt Simano 105 i widelec karbonowy??

Osprzęt 105 ale już bez oryginalnej korby. Widelec karbonowy to standard w tym przedziale cenowym. Merida ma pełny widelec karbonowy.

 

4 rowery które róznią się niewiele i każdy może być dobrym początkiem z małym plusikiem w kierunku meridy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tiagra 4700 chodzi jak marzenie
Nie miałem ,ani równiez nie miałem manetek Dura Ace 7800, ale z technicznego punktu widzenia, ta Tiagra powinna działać lepiej od DA7800. Jedynie plus dla DA to niższa waga. W kwestii wagi klamkomanetek mechanicznych to od DA 7900 do modelu przyszłorocznego, komplety ważą 360-370 gram i nic się nie tu zmienia (czyli duet carbon/tytan już zoptymalizowany, musza szukać inny materiał dla kolejnej redukcji).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUp taki zebys byłz zadowolony zeby ci sie dobrze smigało ja Meridę kupwalem 4 dni :D w sklepie dali sie przejechac a to lecialem do domku to przemyslec na drugi dzien tak samo tylko ze rama większa(M)az w koncu najlepiej mi sie jedziło na ramie(S/M)przy 173 cm wzrostu jak masz pytania dotyczące Meridy to pw pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te parametry trochę inaczej wyglądają - Scott 545mm - na 165 a Merida 560mm na 170 - mówimy tu o wymiarze Scotta M - 54 i Meridy M/L 54 Scott L - ma 560 na 185.

 

Dzisiaj przymierzyłem się do Scotta L=ki - i nie czułem się najlepiej (chyba za duży mio, że sprzedawca twierdził inaczej)  a potem wsiadłem na M/L Meridę i wrażenie dużo lepsze.

Nie było Scotta w rozmiarze M - bo to może być dla mnie lepsze rozwiązanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te parametry trochę inaczej wyglądają - Scott 545mm - na 165 a Merida 560mm na 170 - mówimy tu o wymiarze Scotta M - 54 i Meridy M/L 54 Scott L - ma 560 na 185.

 

Dzisiaj przymierzyłem się do Scotta L=ki - i nie czułem się najlepiej (chyba za duży mio, że sprzedawca twierdził inaczej)  a potem wsiadłem na M/L Meridę i wrażenie dużo lepsze.

Nie było Scotta w rozmiarze M - bo to może być dla mnie lepsze rozwiązanie.

wyżej do posta a spróbuj Meride w rozmiarze M ona powinna ci spasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek sprawdzę Scotta w rozmiarze M.

Pójdę jeszcze chyba sprawdzić Meridę rozmiar 52 a nie 54 cm. Chociaż wrażenie na 54 (M/L) było pozytywne ale do mojego wzrostu producent jednak podaje M.

Czy lepiej w szosie brać ramę nieco mniejszą czy nieco większą? Odnoszę wrażenie, że jestem gdzieś na pograniczu a minuta na rowerze nie odzwierciedla godzin, które na nim spędzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek sprawdzę Scotta w rozmiarze M.

Pójdę jeszcze chyba sprawdzić Meridę rozmiar 52 a nie 54 cm. Chociaż wrażenie na 54 (M/L) było pozytywne ale do mojego wzrostu producent jednak podaje M.

Czy lepiej w szosie brać ramę nieco mniejszą czy nieco większą? Odnoszę wrażenie, że jestem gdzieś na pograniczu a minuta na rowerze nie odzwierciedla godzin, które na nim spędzę.

 

Jak do triathlonu to mniejszą, tym bardziej jak planujesz założyć lemondkę.

 

Ja mam ponad 185cm wzrostu i jeżdżę na rowerze 56/56cm i jest ok. jak kupowałem przymierzałem się do rozmiar większego i był za duży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny wzrost i długość nogi (176/86 cm). Próbowałem dopasować się do ramy Scultura (2014 r.) w rozmiarach M 52 cm i ML 54 cm. Ostatecznie wybrałem tę drugą. Dodać przy tym muszę, że mam dość długie ręce. Jednak do mniejszego rozmiaru też bym się dopasował nieco dłuższym mostkiem. Przy tych dwóch rozmiarach kluczową będzie nie tyle długość górnej rury, a wysokość główki. I jeszcze jedno - rama ML ma górną rurę 55 cm, jest więc centymetr krótsza niż podaje w specyfikacji Merida.

PS W Sculturach wielkości ML dawali korbę 175 mm. Nie wszystkim taka długość może odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - jutro sprawdzę.

A propos - mam bardzo dobrą ofertę na Sculturę 500 na Ultegrze (4700zł) kontra Scott na 105 za 3999 zł - zaczynam się łamać aby jednak dołożyć te 700 zł.

Co myślicie - warto? Sculturę 400 na 105 też można kupić w okolicach 3900 zł.

Sam nie wiem czy to nie przesada, bo zaczynałem od kosztu 3000-3500 a już się kręcę ok 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta Merida... koła słabe, hamulce poza grupowe, korba tak samo, kaseta 105..gdzie ta ultegra?

Zerknij jeszcze na Authora, mają czasem dobre ceny w promocjach.

 

Hej,

Podpowiedz mi czy ew. Author AURA 55 jest wg Ciebie lepsza od Scotta I Meridy? Wagę ma fajną - na oponach się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia ceny, wrzuć może linki do rowerów z cenami ale nie katalogowymi tylko takimi za ile możesz je kupić.

Dorzuć do zestawienia jeszcze Krossa bo ma teraz dobre przeceny, spokojnie uzyskasz 30% obniżki i na pewno to będzie atrakcyjna oferta.

Wtedy będzie łatwiej się wypowiedzieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek dobrze jeśli przeanalizujesz geometrię tych szosówek, zastanowisz się jak bardzo sportową pozycję chcesz mieć.

 

Jeśli chodzi o jakość kontra cena to

wziąłbym tego:

 

http://www.goride.pl/szosowe/8601-kross-vento-50-2015.html

 

potargowałbym się i pewnie za  4k da się kupić, tylko trzeba poszukać rozmiaru lub poszukać dobrej ceny na 2016

 

jeśli nie ten to albo Radona albo Authora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...